reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Egzaminy z rachunkowości zarządczej według zaktualizowanego sylabusa

Egzaminy z rachunkowości zarządczej według zaktualizowanego sylabusa

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) podał pierwsze wyniki testów, które zostały przeprowadzone zgodnie z założeniami zaktualizowanego sylabusa. Nowy program nauczania obowiązuje od początku roku i odpowiada wymaganiom ciągle zmieniającego się rynku pracy.

Nowy serwis: Biura rachunkowe

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Hays, 2/3 brytyjskich pracodawców skupiło w ostatnim czasie wysiłki wokół znajdywania i zatrzymywania w swoich firmach prawdziwych talentów. Zapotrzebowanie na kompetentnych, zdyscyplinowanych i odpowiedzialnych pracowników wzrosło od 2009 roku o 20%, a biorąc pod uwagę wciąż pogłębiającą się lukę kompetencyjną, tendencja może się utrzymywać również w następnych latach. Także w Polsce.

Globalne Zasady Rachunkowości Zarządczej

Sylabus CIMA, dostosowany do wymagań współczesnych pracodawców, daje szansę przyszłym specjalistom rachunkowości zarządczej zmierzyć się z zadaniami osadzonymi w biznesowej rzeczywistości. Żeby uaktualnić swój program, Instytut rozszerzył zagadnienia egzaminacyjne m.in. o problematykę Big Data, zrównoważony rozwój czy raportowanie zintegrowane. Pierwsze wyniki wskazują, że studenci CIMA dobrze poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami – odsetek osób, które zaliczyły egzamin sięgał w niektórych wypadkach 78%.

- Wyniki egzaminów mogą tylko cieszyć. Świadczą o tym, że nasi studenci potrafią odnaleźć się w realiach świata rachunkowości zarządczej. Program nauczania CIMA zapewnia im wiedzę, z którą pewnie wkroczą na rynek pracy. To też szansa dla tych, którzy są już aktywni zawodowo, ale chcą ugruntować swoją pozycję specjalisty – mówi Jakub Bejnarowicz, Szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jak specjaliści rachunkowości zarządczej funkcjonują w swoich organizacjach

Wyniki odnoszą się do egzaminów typu Objective Tests, do których przystąpili studenci CIMA pomiędzy 1 stycznia i 31 maja 2015 roku. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy funkcjonowania zaktualizowanego sylabusa testy odbyły się w ponad 1400 centrach egzaminacyjnych, zlokalizowanych w 700 miastach leżących w 108 krajach.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 227 000 członków i studentów w 179 krajach.

Zdjęcia

Instytut CIMA ogłasza pierwsze wyniki egzaminów przeprowadzanych według zaktualizowanego sylabusa
Instytut CIMA ogłasza pierwsze wyniki egzaminów przeprowadzanych według zaktualizowanego sylabusa

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama