reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Egzaminy z rachunkowości zarządczej według zaktualizowanego sylabusa

Egzaminy z rachunkowości zarządczej według zaktualizowanego sylabusa

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) podał pierwsze wyniki testów, które zostały przeprowadzone zgodnie z założeniami zaktualizowanego sylabusa. Nowy program nauczania obowiązuje od początku roku i odpowiada wymaganiom ciągle zmieniającego się rynku pracy.

Nowy serwis: Biura rachunkowe

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Hays, 2/3 brytyjskich pracodawców skupiło w ostatnim czasie wysiłki wokół znajdywania i zatrzymywania w swoich firmach prawdziwych talentów. Zapotrzebowanie na kompetentnych, zdyscyplinowanych i odpowiedzialnych pracowników wzrosło od 2009 roku o 20%, a biorąc pod uwagę wciąż pogłębiającą się lukę kompetencyjną, tendencja może się utrzymywać również w następnych latach. Także w Polsce.

Globalne Zasady Rachunkowości Zarządczej

Sylabus CIMA, dostosowany do wymagań współczesnych pracodawców, daje szansę przyszłym specjalistom rachunkowości zarządczej zmierzyć się z zadaniami osadzonymi w biznesowej rzeczywistości. Żeby uaktualnić swój program, Instytut rozszerzył zagadnienia egzaminacyjne m.in. o problematykę Big Data, zrównoważony rozwój czy raportowanie zintegrowane. Pierwsze wyniki wskazują, że studenci CIMA dobrze poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami – odsetek osób, które zaliczyły egzamin sięgał w niektórych wypadkach 78%.

- Wyniki egzaminów mogą tylko cieszyć. Świadczą o tym, że nasi studenci potrafią odnaleźć się w realiach świata rachunkowości zarządczej. Program nauczania CIMA zapewnia im wiedzę, z którą pewnie wkroczą na rynek pracy. To też szansa dla tych, którzy są już aktywni zawodowo, ale chcą ugruntować swoją pozycję specjalisty – mówi Jakub Bejnarowicz, Szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jak specjaliści rachunkowości zarządczej funkcjonują w swoich organizacjach

Wyniki odnoszą się do egzaminów typu Objective Tests, do których przystąpili studenci CIMA pomiędzy 1 stycznia i 31 maja 2015 roku. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy funkcjonowania zaktualizowanego sylabusa testy odbyły się w ponad 1400 centrach egzaminacyjnych, zlokalizowanych w 700 miastach leżących w 108 krajach.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 227 000 członków i studentów w 179 krajach.

Zdjęcia

Instytut CIMA ogłasza pierwsze wyniki egzaminów przeprowadzanych według zaktualizowanego sylabusa
Instytut CIMA ogłasza pierwsze wyniki egzaminów przeprowadzanych według zaktualizowanego sylabusa

ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama