Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu rezerwy aktuarialne. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące rezerwy aktuarialne.
Aktualizacja: 21.12.2020
W związku z wprowadzeniem Ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), księgowi stanęli przed dylematem, czy należy tworzyć rezerwy na te świadczenia pracownicze zgodnie z MSR 19, KSR 6 lub KSA 1? »
Wycena rezerwy na świadczenia pracownicze – podejście do wyznaczania założeń aktuarialnych
Aktualizacja: 05.02.2016
Wycena rezerwy na świadczenia pracownicze to skomplikowany proces. W tym procesie, wszystkie składowe powinny być właściwe i w poprawny sposób powinny odzwierciedlać rzeczywistość. Kluczowe składowe tego procesu to: dane na temat pracowników jednostki, zasady wypłaty świadczeń pracowniczych, model aktuarialny wykorzystywany do wyceny rezerwy, założenia aktuarialne wykorzystywane do wyceny. »
Wycena rezerw na świadczenia pracownicze – ujmowanie zysków i strat aktuarialnych
Aktualizacja: 16.02.2015
Dokonując wyceny rezerw na świadczenia pracownicze zgodnie z MSR 19 „Świadczenia Pracownicze”, aktuariusz wyceniający rezerwy wycenia nie tylko wartość tych rezerw na dany dzień bilansowy, ale dokonuje także wyceny poszczególnych składowych, które objaśniają odbiorcom raportu z wyceny rezerw jak i dlaczego poszczególne założenia i dane wejściowe wpływają na zmianę wartości rezerw na świadczenia pracownicze pomiędzy danymi datami bilansowymi. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?
Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »