REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kawa z INFORLEX. Wyjątkowe spotkanie online z okazji Dnia Księgowego: Wyzwania oraz przyszłość zawodu księgowego

kawa z inforlex
kawa z inforlex
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

9 czerwca 2024 r. przypada Dzień Księgowego. Wszystkim księgowym składamy więc najserdeczniejsze życzenia. Mamy też specjalne promocje dla księgowych.

 

Kawa z INFORLEX. Wyjątkowe spotkanie online z okazji Dnia Księgowego: Wyzwania oraz przyszłość zawodu księgowego

INFOR

W Dniu Księgowego życzymy wszystkim księgowym prostych i zrozumiałych przepisów prawa podatkowego, przyjaznych relacji z fiskusem, bezbłędnych rozliczeń księgowych, wiele satysfakcji z wykonywania zawodu, a przede wszystkim zdrowia, spełnienia i uśmiechu na co dzień.

REKLAMA

Autopromocja

Z tej okazji zapraszamy na specjalne 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐊𝐚𝐰𝐲 𝐳 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐋𝐄𝐗 - 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐄𝐗𝐓𝐑𝐀 ❗Bezpłatne spotkanie online.

Podczas kawy porozmawiamy o 𝐰𝐲𝐳𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚𝐜𝐡 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳ł𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐳𝐚𝐰𝐨𝐝𝐮 𝐤𝐬𝐢𝐞̨𝐠𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨.

🗓️ Termin: 𝟏𝟐.𝟎𝟔.𝟐𝟒

🕚 Godz.: 𝟗:𝟑𝟎, 𝐨𝐧𝐥𝐢𝐧𝐞

Dalszy ciąg materiału pod wideo

📌 Temat: 𝐖𝐲𝐳𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳ł𝐨𝐬́𝐜́ 𝐳𝐚𝐰𝐨𝐝𝐮 𝐤𝐬𝐢𝐞̨𝐠𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨

👩‍💼 𝐙̇𝐚𝐧𝐞𝐭𝐚 𝐇𝐞𝐣𝐧𝐞 – właścicielka biura rachunkowego; 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐉𝐮𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐤 – doradca podatkowy inFakt; 𝐑𝐚𝐝𝐨𝐬ł𝐚𝐰 𝐊𝐨𝐰𝐚𝐥𝐬𝐤𝐢 - doradca podatkowy

🎁 Każdy, kto zapisze się na spotkanie online otrzyma 𝐚ż 𝟑 𝐏𝐑𝐄𝐙𝐄𝐍𝐓𝐘:

▪︎ bezpłatne szkolenie – Opodatkowanie działań promocyjnych

▪︎ 30 – dniowy bezpłatny dostęp do wydania cyfrowego Dziennik Gazeta Prawna

▪︎ E-book "Samochody osobowe – amortyzacja, leasing, eksploatacja i sprzedaż w podatku dochodowym" 

https://promocje.infor.pl/inforlex/20240612-wyzwania-ksiegowy/

Z okazji tego dnia przygotowaliśmy również specjalną ofertę produktów w sklepie INFOR. Dzień Księgowego 2024 (infor.pl)

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany w Ordynacji podatkowej 2024. Likwidacja terminu na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty podatku po wyroku TSUE i TK, rozszerzenie zakresu domniemania zachowania terminu doręczenia pisma

Likwidacja ograniczenia czasowego na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty powstałej w wyniku orzeczenia TSUE lub TK oraz rozszerzenie zakresu domniemania zachowania terminu doręczenia pism do organów podatkowych – to najważniejsze nowości zawarte w projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej i kilku innych ustaw, który został opublikowany 14 czerwca 2024 r. Nowe przepisy mają wejść w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia, a więc najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

Zmiany w VAT. Uproszczenia dla drobnych przedsiębiorców korzystających ze zwolnienia z VAT

Szykują się zmiany w VAT. Małe firmy będą miały możliwość korzystania ze zwolnienia z VAT w innych krajach UE niż ten, w którym mają siedzibę. Tak wynika z planowanej nowelizacji ustawy o VAT. Dotyczy to zarówno firm z Polski, jak i z innych krajów członkowskich UE.

Dotacje dla śląskich przedsiębiorców na transformację działalności w 2024 roku. Od kiedy nabór wniosków?

W dniu 27 czerwca 2024 r. powinien zostać uruchomiony nabór wniosków o dofinansowanie dla projektów badawczo-rozwojowych, planowanych do realizacji przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność w województwie śląskim. 

Komisja Europejska uruchamia wobec Polski procedurę nadmiernego deficytu. Otwarcie możliwe w lipcu 2024 r. Jakie skutki? Co dalej?

Komisja Europejska poinformowała 19 czerwca 2024 r., że jej zdaniem uzasadnione jest otwarcie procedury nadmiernego deficytu m.in. wobec siedmiu państw członkowskich UE (w tym Polski) i zamierza zaproponować Radzie UE jej otwarcie w lipcu br. Zdaniem ekspertów banku PKO BP to sygnał, że m.in. nie ma przestrzeni do zwiększania wydatków budżetowych.

REKLAMA

Unijna Odprawa Scentralizowana w Imporcie (CCI), Faza 1. Kurs e-learningowy Komisji Europejskiej

Departament Ceł Ministerstwa Finansów poinformował, że Komisja Europejska przygotowała moduł e-learningowy opisujący założenia "Unijnej Odprawy Scentralizowanej w Imporcie (CCI), Faza 1" w ramach Unijnego Kodeksu Celnego. 

Projekt zmian w składce zdrowotnej. Już wiemy kiedy trafi do Sejmu

Projekt zmian składki zdrowotnej i uproszczenia sposobu jej wyliczania powinien trafić do Sejmu po wakacjach. Natomiast jeszcze przed wakacjami sejmowymi minister finansów Andrzej Domański ma spotkać się z Lewicą w celu ostatecznego uzgodnienia propozycji zawartych w projekcie.

Wyrok TSUE dot. nadpłaty VAT. Prawo do zwrotu nadpłaconego podatku wskutek błędnej ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej

TSUE w wyroku z 21 marca 2024 r. zapadłym w sprawie C‑606/22 orzekł, że wykazanie nadpłaty podatku VAT i dochodzenie jej zwrotu dopuszczalne jest również wtedy, gdy sprzedaż z zawyżoną stawką VATu odbywała się na rzecz konsumentów na podstawie paragonów z kas rejestrujących (fiskalnych), a więc nie wyłącznie wówczas, gdy wystawiano faktury. Naczelny Sąd Administracyjny - w oczekiwaniu na powyższe orzeczenie - zawiesił kilka prowadzonych postępowań. Po wyroku TSUE postępowania te zostały podjęte na nowo i oczekują na rozstrzygnięcia.

W bankomacie Euronetu wypłacisz maksymalnie jednorazowo 200 zł (tylko 18 czerwca). Dlaczego? To akcja protestacyjna

We wtorek 18 czerwca 2024 r. w bankomatach Euronetu można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł. Wprowadzone ograniczenie to akcja protestacyjna Euronetu, która - jak powiedział PAP prezes Euronet Polska Marek Szafirski - ma zwrócić uwagę na sytuację operatorów bankomatów.

REKLAMA

Miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. MRPiPS przygotował zmianę rozporządzenia

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotował 13 czerwca 2024 r. projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, który ma wejść w życie przed 1 lipca 2024 r. Co się zmieni?

Karty przedpłacone - jak rozliczać w VAT. Czy tak samo jak bony?

Aktualnie w obrocie gospodarczym często można się spotkać z różnego rodzaju kartami przedpłaconymi. Jak takie karty przedpłacone należy rozliczać dla celów VAT? Czy może tak samo jak bony (towarowe i usługowe)? A także czy niewykorzystane środki na kartach przedpłaconych należy opodatkować VAT?

REKLAMA