reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Początkujący księgowi mogą liczyć na pomoc stowarzyszenia

Początkujący księgowi mogą liczyć na pomoc stowarzyszenia

W oddziałach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce funkcjonują koła młodych księgowych. Początkujący adepci zawodu mogą nie tylko uzyskać w nich porady, ale także otrzymać rabaty na szkolenia.


Wśród osób, które co roku zasilają szeregi księgowych, dużą grupę stanowią młodzi adepci zawodu. Oddziały Stowarzyszenia Księgowych w Polsce starają się włączyć te osoby w podejmowane działania. Jak powiedział Gazecie Prawnej Ryszard Dudkiewicz, wiceprezes oddziału warszawskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (SKwP), w środowisku istnieje potrzeba aktywizacji młodych ludzi. Członkowie SKwP zachęcają więc do wstąpienia do Stowarzyszenia oraz podkreślają, jakie korzyści wynikają z członkostwa.

- Członkowie SKwP mają przede wszystkim możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy oraz wymiany doświadczeń z księgowymi o dłuższym stażu zawodowym. Mogą także uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach i konferencjach oraz korzystać z rabatów - wylicza korzyści Ryszard Dudkiewicz.

Aktywizacja młodych następuje także w kołach młodych księgowych. Już od czterech lat działa takie koło w ramach poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Mogą do niego przystąpić wszystkie osoby rozpoczynające pracę lub zamierzające rozpocząć pracę z zakresu rachunkowości. Muszą być jednak członkami SKwP.

Jak twierdzi Rafał Wawrowski, przewodniczący koła, na początku należało do niego 28 osób. Dziś jest ich ponad 100.

- Myślę, że ta oferta przyjęła się w Poznaniu - przekonuje nasz rozmówca.

Dodaje, że spotkania organizowane są w zależności od potrzeb członków koła. Oni również wybierają tematy do dyskusji. W ramach spotkań odbyło się kilkanaście odczytów, na które zostali zaproszeni eksperci z dziedziny rachunkowości i finansów.

- W tym roku zakończyliśmy kolejny duży projekt pt. Poznaj zakładowy plan kont. Jest także coraz więcej młodych osób zainteresowanych pracą w księgowości. Również w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce coraz większą grupę stanowią osoby młode - twierdzi Rafał Wawrowski.

Dodaje również, że oczekują one od Stowarzyszenia pomocy w rozwiązaniu konkretnych problemów merytorycznych. Młode osoby coraz częściej dostrzegają, że Stowarzyszenie daje im możliwość połączenia teorii z praktyką.

Przewodniczący wyjaśnia również, że organizując koło młodych księgowych, chciał, aby koło pomagało osobom, które rozpoczynają pracę w księgowości, w interpretacji zawiłych problemów, z którymi na co dzień borykają się księgowi.

INICJATYWY KOŁA MŁODYCH KSIĘGOWYCH

Pierwszym projektem zorganizowanym na początku działalności koła młodych księgowych w Poznaniu było pokazanie młodym osobom, w jaki sposób można zdobyć kwalifikacje biegłego rewidenta, doradcy podatkowego czy uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

ŁUKASZ ZALEWSKI, AGNIESZKA POKOJSKA

ksiegowosc@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autorzy:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Piotrowski

Prawnik, aplikant radcowski.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama