| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Pisma Ministra Finansów

Sprzedaż lekkich olejów opałowych - wyjaśnienia MF

Aktualizacja: 27.10.2010

Zdaniem Ministerstwa Finansów częste kontrole u sprzedawców lekkich olejów opałowych są konieczne ze względu na wykrywaną skalę oszustw. Jednocześnie, jak podkreśla MF, sukcesywnie wprowadzane są ułatwienia dotyczące kontroli i obowiązków ewidencyjnych u sprzedawców olejów opałowych. Przedstawiamy pismo Ministerstwa Finansów z 18 sierpnia 2010 r. (nr CA3/8163/3-6,8-10/10BM11/S-866,877, 890, 898,943/10) w tej sprawie. »

Zaświadczenie VAT-25 w procedurze rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy

Aktualizacja: 14.09.2010

Wymóg składania zaświadczenia VAT-25 przez osoby fizyczne, związany z procedurą rejestracji samochodów zakupionych zagranicą, jest niezbędnym warunkiem, aby zapewnić opodatkowanie nowych środków transportu w miejscu ich wykorzystania – wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na interpelację poselską (nr 16911). »

Osoba w nieformalnym związku nie może rozliczyć podatku z dzieckiem

Aktualizacja: 14.07.2010

Osoba żyjąca w nieformalnym związku, mieszkająca razem z partnerem i wychowująca z nim dziecko, nie może rozliczyć swoich podatków wspólnie z dzieckiem - wyjaśnia resort finansów w odpowiedzi na interpelację poselską. »

Strata może być rozliczana przez pięć kolejnych lat

Aktualizacja: 27.07.2010

Stratę poniesioną w roku podatkowym można odliczyć od dochodów z tego samego źródła w kolejno po sobie następujących pięciu latach podatkowych. Wysokość odliczenia od dochodu w którymkolwiek z tych lat nie może przekroczyć 50 proc. kwoty tej straty. »

Kontrola w ramach szczególnego nadzoru podatkowego jest nieograniczona

Aktualizacja: 31.05.2010

Przepisy, które ograniczają czas trwania kontroli, nie mają zastosowania do postępowań prowadzonych w ramach szczególnego nadzoru podatkowego. »

Informacja Ministerstwa Finansów w sprawie stawek VAT od 2011 r.

Aktualizacja: 20.04.2010

W związku z upływającym z końcem br. okresem obowiązywania wynegocjowanych w 2007 r. obniżonych stawek podatku od towarów i usług Ministerstwo Finansów informuje, że zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług zmianie ulegną stawki VAT na książki i czasopisma specjalistyczne oraz niskoprzetworzone produkty spożywcze (mięso, ryby, tłuszcze, owoce, warzywa). »

Bank nie pobierze podatku Belki

Aktualizacja: 20.03.2018

Jeżeli podatek od odsetek z lokaty bankowej nie przekracza 50 groszy, nie jest naliczany 19-procentowy podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki). Bank nie pobierze tego podatku. »

Darmowe szkolenia stanowią przychód

Aktualizacja: 31.05.2010

Nie można zaniechać poboru podatku od bezpłatnych szkoleń z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej dla lekarzy i pielęgniarek – twierdzi Ministerstwo Finansów. »

Kosztami podatkowymi są wydatki sfinansowane z funduszu

Aktualizacja: 15.03.2010

Wpłaty na fundusze zakładów pracy chronionej, uzyskane ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, nie mogą stanowić kosztów podatkowych w momencie przekazania ich na tego rodzaju fundusze. Kosztami podatkowymi dla zakładu pracy chronionej (zakładu aktywności zawodowej) są natomiast wydatki sfinansowane z funduszu. »

Usługi ładunku dla armatora z 0-proc. VAT

Aktualizacja: 05.03.2010

Jeżeli usługa ładunku w portach morskich nie jest świadczona na rzecz armatora morskiego, nie może mieć zastosowania 0-proc. stawka VAT. »

Zadania kontroli skarbowej na 2010 r. wyznaczone przez MF

Aktualizacja: 08.04.2010

W tym roku działania kontrolne urzędów skierowane będą na wykrywanie zorganizowanej przestępczości podatkowej, oszustwa w podatku VAT i podatku akcyzowym, a także na zwalczanie i minimalizację zjawiska szarej strefy. »

Kierowcom przysługują diety pracownicze

Aktualizacja: 18.02.2010

Podatnikowi zatrudnionemu na stanowisku kierowcy oraz przedsiębiorcy świadczącemu usługi transportowe przysługują diety za czas podróży służbowych tak jak pracownikowi. »

Darmowa szczepionka z podatkiem

Aktualizacja: 18.01.2010

Szczepienia przeciwko grypie fundowane pracownikom to przychody ze stosunku pracy podlegające podatkowi dochodowemu od osób fizycznych. »

Zabezpieczenie akcyzowe można złożyć bezterminowo

Aktualizacja: 16.12.2009

Okres, na jaki powinno być złożone zabezpieczenie akcyzowe, zależy od długości zezwolenia na prowadzenie działalności. »

Strych należy do zasobów mieszkaniowych

Aktualizacja: 29.07.2009

Czy dochód uzyskany ze sprzedaży strychu na cele mieszkaniowe, a przeznaczony na remont budynku mieszkalnego wspólnoty mieszkaniowej, jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 u.p.d.o.p.? »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK