| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Pisma Ministra Finansów

MF: Przepisy o kredycie podatkowym pozostaną bez zmian

Aktualizacja: 04.10.2011

Zdaniem Ministerstwa Finansów ewentualna liberalizacja warunków korzystania z kredytu podatkowego mogłaby spowodować wypaczenie celu wprowadzenia tej instytucji, która stanowi zachętę do zakładania nowych firm. »

Podatnicy skarżą się na Norwegię

Aktualizacja: 05.09.2011

Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Norwegią daje prawo do opodatkowania wynagrodzenia za pracę obu państwom. »

Egzaminy na czeladnika i mistrza zwolnione z VAT

Aktualizacja: 10.08.2011

Egzaminy na czeladnika i mistrza organizowane przez izby rzemieślnicze są zwolnione z VAT – podało Ministerstwo Finansów. »

Obowiązek ewidencji VAT przy użyciu kas fiskalnych przez jednostki organizacyjne pomocy społecznej

Aktualizacja: 19.07.2011

Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów w związku z kolejnym wystąpieniem w sprawie obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących przez jednostki organizacyjne pomocy społecznej (pismo z dnia 24 czerwca 2011 r. znak: DPS-VIl-073-3126-ZG-4/11). »

Zwolnienia z obowiązku prowadzenia ksiąg organizacji pozarządowych

Aktualizacja: 14.07.2011

Ministerstwo Finansów rozważa zwolnienia z obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej i uzyskujących niskie przychody roczne. »

Posiłki dla nuczycieli i uczniów bez VAT - wyjaśnienia MF

Aktualizacja: 16.06.2011

Posiłki dla nauczycieli i uczniów wydawane przez szkoły nie są opodatkowane VAT. Zwolnienie to nie obejmuje jednak pozostałych pracowników szkół - wyjaśniło Ministerstwo Finansów. »

Opodatkowanie VAT świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej - wyjaśnienia MF

Aktualizacja: 02.06.2011

Zdaniem Ministerstwa Finansów nieodpłatne świadczenie usług, co do zasady, nie podlega opodatkowaniu VAT, ale są sytuacje, kiedy podatek trzeba zapłacić. »

Będzie mniej oszustw podatkowych w obrocie złomem

Aktualizacja: 26.05.2011

Ograniczaniu przypadków wyłudzania podatku VAT przy handlu złomem służą ostatnie zmiany przepisów oraz współpraca administracyjna w zakresie VAT z państwami członkowskimi UE – zapewnia Ministerstwo Finansów. »

Zawieszenie działalności nie zwalnia z podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 04.05.2011

Zawieszenie działalności gospodarczej nie zwalnia przedsiębiorcy z obowiązku zapłaty podatku od nieruchomości - wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację wiceminister finansów Maciej Grabowski. Firma, która zawiesi działalność, może jednak liczyć na niższe stawki. »

Preferencje podatkowe dla samotnie wychowujących dzieci - wyjaśnienia MF

Aktualizacja: 12.04.2011

Samotne wychowanie dziecka nie musi trwać przez cały rok podatkowy, aby podatnik mógł skorzystać z preferencyjnego opodatkowania dochodów, wspólnie z dzieckiem - wyjaśniło Ministerstwo Finansów. »

Transakcje łańcuchowe oraz transakcje trójstronne - wyjaśnienia MF

Aktualizacja: 28.02.2011

Transakcje łańcuchowe są rodzajem transakcji zawieranych pomiędzy kilkoma kontrahentami w ten sposób, że towar jest wysyłany od ostatniego z podmiotów (w łańcuchu) do pierwszego, lecz każdy z podmiotów biorących udział w transakcji rozpoznaje dostawę towarów na rzecz kolejnego. »

Zaświadczenia okręgowych stacji kontroli pojazdów dla celów VAT - wyjaśnienia MF

Aktualizacja: 28.02.2011

Zaświadczenia wydane do 31 grudnia 2010 r. przez okręgową stację kontroli pojazdów nie tracą swojej ważności – poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Kasy rejestrujące - zwolnienie z obowiązku stosowania

Aktualizacja: 13.01.2011

Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących będzie przysługiwało także w przypadku nowych grup podatników. »

Czy od 1 stycznia 2011 r. kursy prawa jazdy będą zwolnione z VAT - wyjaśnienia MF

Aktualizacja: 22.02.2011

Od 1 stycznia 2011 r. usługi szkolenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy kategorii B, C, D i E będą zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług. Tak wynika z wyjaśnień MF z 22 grudnia 2010 r. Według Ministerstwa są to usługi kształcenia zawodowego. Jedynie szkolenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy kategorii A nie będą mogły korzystać ze zwolnienia. »

Darowizny na rzecz kościelnych osób prawnych - wyjaśnienia MF

Aktualizacja: 20.03.2018

Niektóre umowy darowizny na rzecz kościelnych osób prawnych zawierane były z osobami, które nie posiadały upoważnienia do reprezentowania kościelnej osoby prawnej - wynika z przeprowadzonych kontroli skarbowych. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Roman Przasnyski

Główny analityk Gold Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK