| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Pisma Ministra Finansów > Klasyfikacja wydatków na szkolenia i koszty sądowe

Klasyfikacja wydatków na szkolenia i koszty sądowe

Wydatki z tytułu opłat za uzyskanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego o zatrudnionym pracowniku powinny być ujawnione w paragrafie 451 - Opłaty na rzecz budżetu państwa, z odpowiednia czwartą cyfrą Wydatki poniesione na szkolenie BHP pracowników własnych, będących członkami służby cywilnej należy klasyfikować w paragrafie 4550 - Szkolenia członków korpusu służby cywilnej.


PROBLEM

Czy klasyfikacja wydatków na szkolenia zależy od tego, czy szkolenie to dotyczy pracowników służby cywilnej? Jak klasyfikować opłaty za wydanie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego oraz opłaty kancelaryjne związane ze sprawami sądowymi?

MF INFORMUJE

W paragrafie 4700 - Szkolenia pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej klasyfikuje się wydatki związane ze szkoleniem pracowników własnych niebędących członkami służby cywilnej. Natomiast wydatki poniesione na szkolenie pracowników własnych, będących członkami służby cywilnej należy klasyfikować w paragrafie 4550 - Szkolenia członków korpusu służby cywilnej. Koszty za naukę pracowników na studiach wieczorowych lub zaocznych należy klasyfikować w paragrafie 4300 - Zakup usług pozostałych.

Wydatki na szkolenia okresowe pracowników w zakresie BHP należy ujmować w paragrafie 4700 - Szkolenia pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej. Natomiast wydatki poniesione na szkolenie pracowników własnych, będących członkami służby cywilnej, należy klasyfikować w paragrafie 4550 - Szkolenia członków korpusu służby cywilnej.

Wydatki z tytułu opłat za uzyskanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego o zatrudnionym pracowniku powinny być ujawnione w paragrafie 451 - Opłaty na rzecz budżetu państwa, z odpowiednią czwartą cyfrą.

Opłaty, o których mowa w ustawie z 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. nr 167, poz. 1398 ze zm.), a w szczególności opłaty od wniosku o wpis w księdze wieczystej hipoteki przymusowej, opłaty od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, opłaty kancelaryjne winny być klasyfikowane w dziale i rozdziale właściwym dla rodzaju działalności w paragrafie 461 - Koszty postępowania sądowego i prokuratorskiego z odpowiednią czwartą cyfrą. Opłaty za wydanie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, o których mowa w rozporządzeniu ministra sprawiedliwości z 19 grudnia 2006 r. w sprawie określenia wysokości opłat za udzielanie informacji, odpisów wyciągów i zaświadczeń z Krajowego Rejestru Sądowego oraz za udostępnianie kopii dokumentów z elektronicznego katalogu dokumentów spółek (Dz.U. nr 247, poz. 1812), winny być klasyfikowane w dziale i rozdziale właściwym dla rodzaju działalności w paragrafie 451 - Opłaty na rzecz budżetu państwa z odpowiednią czwartą cyfrą.

Na podstawie pisma ministerstwa finansów departament finansów samorządu terytorialnego ST1-4834-676/BM/2007/1270 i informacji udostępnianych przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Katowicach.

RL

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Piotrowski

Prawnik, aplikant radcowski.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »