reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dokumenty do ZUS za styczeń 2010 r. trzeba sporządzić w nowej wersji Płatnika

Dokumenty do ZUS za styczeń 2010 r. trzeba sporządzić w nowej wersji Płatnika

Począwszy od dokumentów rozliczeniowych za styczeń 2010 r. bezwzględnie należy je sporządzać w nowej wersji programu Płatnik 8.01.001. Jest już ona dostępna na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (www.zus.pl) i Asseco Poland S.A. (www.platnik.info.pl).

Dokumenty dotyczące grudnia 2009 r. można było sporządzać w poprzednich wersjach Płatnika, tj. 7.03.001 i 7.03.002. Konieczność stosowania nowej wersji programu już od dokumentów za styczeń 2010 r. jest związana ze zmianami przepisów w zakresie ubezpieczeń społecznych, które obowiązują od nowego roku, i wprowadzeniem nowych wzorów dokumentów ubezpieczeniowych.

Zmiany w programie Płatnik

Wersja 8.01.001 przynosi wiele zmian, zarówno merytorycznych, wynikających ze zmian przepisów dotyczących systemu ubezpieczeń społecznych, jak i funkcjonalnych, które mają na celu ułatwić pracę z programem. Zachowano jednak główny interfejs oraz podstawowe zasady użytkowania programu, obowiązujące od wersji 5.01.001 programu.

Zmiany merytoryczne polegają przede wszystkim na przystosowaniu programu do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 23 października 2009 r., które wprowadziło nowe wzory druków ubezpieczeniowych, a także zmiany w kodach służących do sporządzania tych dokumentów.

Jedną z zasadniczych zmian funkcjonalnych jest natomiast zmiana w regułach weryfikacji danych identyfikacyjnych ubezpieczonego (według numeru PESEL), opisana w dalszej części opracowania dostępnego na stronie MP www.mp.infor.pl

Jak zainstalować nową wersję Płatnika i jak z niej korzystać, przeczytasz w MP nr 2/2010.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Graboś

Doradca podatkowy, Head of Tax w Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama