reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe wzory informacji podsumowujących VAT-UE

Nowe wzory informacji podsumowujących VAT-UE

W związku ze zmianami VAT, które obowiązują od 1 lipca 2011 r., konieczna była również zmiana wzoru informacji podsumowującej VAT-UE. Nowe wzory będą stosowane od rozliczenia za pierwszy okres rozliczeniowy drugiego półrocza 2011 r. (lipiec lub III kwartał).

Nowy wzór informacji VAT-UE został oparty na dotychczasowym wzorze określonym w rozporządzeniu Ministra Finansów z 21 grudnia 2009 r. w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach (Dz.U. Nr 222, poz. 1761). Nowe wzory będą stosowane od rozliczenia za pierwszy okres rozliczeniowy drugiego półrocza 2011 r. (lipiec lub III kwartał).

 

Zmiana w nowym wzorze informacji podsumowującej VAT-UE(3) w porównaniu z poprzednim polega na zastąpieniu zwrotu „siedziba” zwrotem „siedziba działalności”. Zmiana ta wynika z ujednolicenia stosowania pojęć siedziby działalności gospodarczej oraz stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej wprowadzonych ustawą zmieniającą ustawę o VAT z dniem 9 czerwca 2011 r.

 

Od 1 lipca 2011 roku ważne zmiany w VAT>>>>

 

Do rozliczeń za poszczególne okresy rozliczeniowe drugiego półrocza 2011 r. oraz pierwszego półrocza 2012 r. podatnicy mogą nadal stosować poprzedni  wzór informacji podsumowującej VAT-UE(2).

 

Nowe wzory, od rozliczenia za pierwszy okres rozliczeniowy drugiego półrocza 2011 r. (lipiec lub III kwartał), muszą składać tylko podatnicy nieposiadający siedziby działalności gospodarczej ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju.

 

reklama

Czytaj także

Źródło:

isk.infor.pl
Wynagrodzenia 2020. Rozliczanie płac w praktyce59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 3.0 – przewodnik po zmianach

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BG TAX & LEGAL

Spółka BG TAX & LEGAL od 2015 r. świadczy usługi profesjonalnego doradztwa podatkowego na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw, specjalizując się w bieżącym doradztwie podatkowym, jak i transakcyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama