reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nie trzeba zwracać VAT-u

Nie trzeba zwracać VAT-u

Przerejestrowanie samochodu ciężarowego na osobowy nie rodzi obowiązku zwrotu VAT odliczonego pod rządami starej ustawy o VAT.

Podatnik w grudniu 2002 r. kupił samochód ciężarowy. Auto spełniało wymogi starej ustawy o VAT, więc podatnik odliczył VAT związany z kupnem. Po 1 maja 2004 r. auto w rozumieniu nowej ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz. 535 z późn. zm.) traktowane jest jak samochód osobowy. Podatnik boi się, że będzie musiał zwrócić odliczony przy zakupie VAT w związku z przerejestrowaniem.

Organ tej obawy nie potwierdził. Podatnik spełniał warunki określone w obowiązujących poprzednio przepisach i miał prawo odliczyć VAT. A planowane przerejestrowanie samochodu ciężarowego na osobowy w sytuacji, gdy w dalszym ciągu będzie wykorzystywany do prowadzonej działalności gospodarczej, nie rodzi obowiązku korekty czy zwrotu odliczonego podatku. Żaden z przepisów obecnie obowiązującej ustawy nie przewiduje w opisanym przypadku konieczności korygowania podatku naliczonego.

Postanowienie Urzędu Skarbowego w Dębicy z 13 lipca 2005 r., nr PO. III. 443-30/05.


Aleksandra Tarka
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama