reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Rząd m.in. o zwrocie podatku akcyzowego

Rząd m.in. o zwrocie podatku akcyzowego

Na środowym posiedzeniu rząd rozpatrzy m.in. projekt ustawy o zwrocie części podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego w produkcji rolnej. Projekt zakłada, że zwrot części tego podatku będzie dokonywany w okresach półrocznych przez urzędy gmin, na podstawie przedkładanych przez rolników faktur.

W budżecie na 2006 rok rząd zarezerwował na ten cel 450 mln zł. Wraz z tym projektem, rząd musi podjąć uchwałę w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej przyznania nowej pomocy. Pomoc dla rolników w tej formie jest zgodna z prawem unijnym i stosowana w innych państwach UE.Ponadto rząd rozpatrzy projekty nowelizacji ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej oraz Kodeksu postępowania karnego.W porządku obrad jest też kilka projektów rozporządzeń, w tym w sprawie ustalenia programu rzeczowo-finansowego dla inwestycji drogowych realizowanych z wykorzystaniem środków Krajowego Funduszu Drogowego.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama