REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Międzypokoleniowy transfer aktywów i biznesu” - business breakfast 28 września

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Accace Polska
Kompleksowa obsługa prawna, doradztwo podatkowe, doradztwo transakcyjne, outsourcing księgowości, kadr i płac.
„Międzypokoleniowy transfer aktywów i biznesu” - business breakfast 28 września
„Międzypokoleniowy transfer aktywów i biznesu” - business breakfast 28 września
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Accace Polska zaprasza na bezpłatne spotkanie, na którym zostaną przedstawione najważniejsze praktyczne zagadnienia związane z procesem przygotowania i zabezpieczenia sprzedaży firm rodzinnych. Spotkanie odbędzie się 28 września 2018 r. w Warszawie, w siedzibie Accace przy ul. Cybernetyki 10 (NEOPARK bud. A). Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

OPIS WYDARZENIA

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na śniadanie biznesowe w Warszawie z Ekspertami FORDATA oraz ACCACE!

REKLAMA

Autopromocja

Śniadanie odbędzie się w siedzibie firmy Accace, NEOPARK A, ul. Cybernetyki 10, Warszawa.

Celem niniejszego spotkania jest przedstawienie wyzwań, przed którymi stoją firmy rodzinne. Omówimy zagadnienia dotyczące procesu przygotowania i zabezpieczenia sprzedaży takich firm. Będą mieli Państwo okazję do zapoznania się również z dobrymi praktykami w tym zakresie.

Spotkanie dedykowane jest w szczególności przedstawicielom firm oraz fundacji rodzinnych (właściciele, Prezesi, kadra wyższego szczebla). Zapraszamy Państwa do aktywnego współtworzenia spotkania. Zachęcamy również do wcześniejszego przesyłania pytań za pomocą formularza rejestracyjnego. Na pytania odpowiemy podczas spotkania.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 21.09.2018, przesyłając formularz zgłoszeniowy

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Udział w śniadaniu jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym Infor.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM

09.00 – 09.30  Rejestracja uczestników, śniadanie i networking
09.30 – 09.40  Powitanie, otwarcie spotkania (FORDATA, ACCACE)
09.40 – 10.00  Standardowe mechanizmy transferu aktywów – aspekty prawne (Agnieszka Samborska, ACCACE)
09.40 – 10.00  Ryzyko odpowiedzialności za zaległości podatkowe zbywcy i metody zabezpieczenia (Piotr Zając, ACCACE)
10.20 – 10.40   Kodeks Dobrych Praktyk Transakcyjnych (Alicja Kukla-Kowalska, FORDATA)
10.40 – 10.55    Sesja Q&A / Przerwa
10.55 – 11.15    Dostępne mechanizmy zabezpieczenia majątku i biznesu – spółki, fundacje rodzinne, FIZAN (Piotr Zając, ACCACE)
11.15 – 11.45    Etapy procesu transakcyjnego, Due Diligence, FORDATA VDR, Bezpieczeństwo Informacji (Alicja Kukla-Kowalska, FORDATA)
11.45 – 12.00   Proces przygotowania i zabezpieczenia biznesu do transferu – zarządzanie ryzykiem podatkowym (Piotr Zając, ACCACE)
12.00 – 12.15    Sesja Q&A
12.15                  Zakończenie spotkania i networking / konsultacje indywidualne

PRELEGENCI

Piotr Zając
Tax Advisor | Tax Director, Accace

Piotr Zając jest Doradcą Podatkowym, Dyrektorem Działu Doradztwa Podatkowego w Accace. Jego specjalizacja obejmuje sektor nieruchomości zarówno w zakresie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Piotr posiada również bardzo szerokie doświadczenie w obszarze transakcyjnym oraz due diligence. Istotnym obszarem specjalizacji Piotra jest doradztwo w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi oraz dokumentacja cen transferowych (transfer pricing). Jest autorem licznych publikacji oraz wykładowcą i trenerem na szkoleniach i warsztatach organizowanych dla klientów.

Agnieszka Samborska
Legal Advisor | Accace Legal A. Samborska Sp. K.

Agnieszka jest radcą prawnym z kilkuletnim doświadczeniem. Dołączyła ona do Accace w 2011 r. i obecnie zarządza kancelarią prawną Accace Legal. Agnieszka doradza klientom głównie w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego oraz prawa pracy. Ponadto specjalizuje się w prawie własności intelektualnej.
Agnieszka jest absolwentką Wydziału Prawa i Adminstracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego oraz Podyplomowe Studia Prawa Własności Intelektualnej.

Alicja Kukla-Kowalska
Key Account Manager, Ekspert M&A | FORDATA VDR

Alicja jest Key Account Managerem oraz Ekspertem M&A w FORDATA VDR. Odpowiedzialna jest za zarządzanie kluczowymi klientami FORDATA oraz rozwój sprzedaży w obszarze M&A. Posiada długoletnie doświadczenie managerskie i sprzedażowe. Autorka komentarzy w Raporcie M&A Index Poland podsumowującym aktywność i trendy na rynku M&A wydawanym przez FORDATA we współpracy z Navigator Capital.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

FORDATA jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje. FORDATA jest pionierem na polskim rynku kapitałowym. W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych. FORDATA podniosła bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 35 mld PLN.

ACCACE jest wiodącą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, międzynarodową firmą doradczo-outsourcingową, zlokalizowaną w 13 krajach. Grupę tworzy ponad 550 profesjonalistów, oferujących Klientom, najwyższej jakości usługi księgowe i sprawozdawcze, usługi kadrowo-płacowe, usługi doradztwa prawnego, doradztwa transakcyjnego i doradztwa podatkowego.

Doświadczenie i wiedza zespołu doradców podatkowych i prawnych Accace, zapewnia właściwe wsparcie strategicznych decyzji biznesowych m.in.w procesach fuzji i przejęć (M&A) na wszystkich etapach: analizy due diligence, planowania właściwej konstrukcji transakcji, wdrożenia procesu M&A, integracji potransakcyjnej. Eksperci Accace doradzali przy jednych z największych transakcji w 2016 i 2017 roku na polskim rynku nieruchomości.

REJESTRACJA

Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń poprzez wysłanie wypełnionego formularza i akceptację warunków uczestnictwa.

Warunki uczestnictwa

*Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji z udziału w terminie późniejszym niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem wydarzenia pobierana jest opłata w wysokości 50 zł. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy uczestnictwa bez podawania przyczyny.

Regulamin Wydarzenia

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy niegotowe na KSeF. Tylko 5230 przedsiębiorstw korzysta z systemu – czas ucieka. [DANE MF]

Z danych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów wynika, że do 5 marca 2025 roku z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) skorzystało zaledwie 5230 firm. To oznacza, że w ciągu ponad trzech lat działania systemu zdecydowało się na niego jedynie kilka tysięcy przedsiębiorców. Tymczasem za 9 miesięcy korzystanie z KSeF stanie się obowiązkowe – a to oznacza prawdziwą rewolucję dla księgowości w Polsce.

Prof. Modzelewski do premiera Tuska: narzucanie wszystkim podatnikom VAT obowiązkowego KSeF i faktur ustrukturyzowanych to nie jest deregulacja gospodarki

W dniu 12 kwietnia br. Ministerstwo Finansów potwierdziło zamiar wdrożenia w 2026 roku obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur i obligatoryjnego stosowania faktur ustrukturyzowanych przez wszystkich podatników VAT. Prof. dr hab. Witold Modzelewski apeluje do Pana Premiera Donalda Tuska: „Wierzę, że jako liberał traktuje Pan potrzebę deregulacji gospodarki zupełnie poważnie. Nie należy ulegać lobbystom, którzy chcą zarobić na dezorganizacji systemu fakturowania. Pomysł faktur ustrukturyzowanych powinien trafić definitywnie do kosza.”

W 2025 r. można przekazać 1,5% podatku rolnego na rzecz dwóch uprawnionych podmiotów

W komunikacie z 16 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów poinformowało, że w 2025 roku podatnicy podatku rolnego mogą przekazać 1,5 tego podatku na rzecz Krajowego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych lub OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Jakie są warunki tego przekazania?

Roczne zeznanie podatkowe PIT: 15 najczęstszych błędów. Jak ich uniknąć w 2025 roku

Złożenie corocznej deklaracji PIT to podstawowy zakres komunikacji podatnika z administracją skarbową. Warto zadbać, by przebiegła ona w sposób optymalny i nie nastręczała niespodziewanych nieprzyjemności. Dlatego też przedstawiamy zestawienie najczęstszych błędów, przed którymi można się uchronić, korzystając z poniższych podpowiedzi.

REKLAMA

7 skutków spadających stóp procentowych. Już w maju 2025 r. RPP zacznie cykl obniżek?

Tańsze i łatwiej dostępne kredyty to tylko część skutków cięć stóp procentowych. Polityka monetarna to miecz obosieczny. W momencie, w którym kredytobiorcy cieszą się z niższych rat, to posiadacze oszczędności mają problem ze znalezieniem solidnie oprocentowanego depozytu. Widmo niższych stóp procentowych oznacza też, że w dół pójść może oprocentowanie detalicznych obligacji skarbowych, a zakup mieszkania na wynajem może znowu odzyskać swój blask.

Korekta zeznania podatkowego PIT. Jak to zrobić i do kiedy można?

Do końca roku 2030 podatnicy mają prawo składać korekty zeznań PIT za rok 2024. Błędy w deklaracjach podatkowych zdarzają się zarówno na niekorzyść podatnika (np. pominięcie ulgi, o której się nie wiedziało), jak i na niekorzyść fiskusa (np. pominięcie źródła przychodów, o którym się zapomniało). Złożenie korekty zeznania nie wymaga uzasadnienia, a skorygować można nawet taką deklarację, która z upływem 30 kwietnia 2025 r. została bez udziału podatnika automatycznie zatwierdzona w usłudze Twój e-PIT.

Pilne! Będzie nowelizacja ustawy o KSeF, znamy projekt: jakie zmiany w obowiązkowym e-fakturowaniu

Ministerstwo Finansów opublikowało długo wyczekiwany projekt nowelizacji ustawy o VAT, regulujący obowiązek stosowania faktur ustrukturyzowanych. Wraz z nim udostępniono również oficjalną „mapę drogową” wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur – KSeF.

Ewidencje VAT oszustów i uczciwych podatników niczym się nie różnią. Jak systemowo zablokować wzrost zwrotów VAT? Prof. Modzelewski: jest jeden sposób

Jedyną skuteczną barierą systemową dla prób wyłudzenia zwrotów jest uzależnienie wpływów zwrotów od zastosowania przez podatnika mechanizmu podzielonej płatności w stosunku do kwot podatku naliczonego, który miałby być zwrócony – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

REKLAMA

Obowiązkowy KSeF - najnowszy harmonogram. KSeF 2.0, integracja i testy, tryb offline24, faktury masowe, certyfikat wystawcy faktury i inne szczegóły

W komunikacie z 12 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło aktualny stan projektu rozwiązań prawnych, technicznych i biznesowych oraz plan wdrożenia (harmonogram) obowiązkowego systemu KSeF. Można jeszcze do 25 kwietnia 2025 r. zgłaszać do Ministerstwa uwagi i opinie do projektu pisząc maila na adres sekretariat.PT@mf.gov.pl.

Cyfrowe narzędzia dla księgowych. Kiedy warto zmienić oprogramowanie księgowe?

Nowoczesne narzędzia dla księgowych. Na co zwracać uwagę przy zmianie oprogramowania księgowego? Według raportów branżowych księgowi spędzają nawet 50 proc. czasu na czynnościach, które mogłyby zostać usprawnione przez nowoczesne technologie.

REKLAMA