REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Międzypokoleniowy transfer aktywów i biznesu” - business breakfast 28 września

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Accace Polska
Kompleksowa obsługa prawna, doradztwo podatkowe, doradztwo transakcyjne, outsourcing księgowości, kadr i płac.
„Międzypokoleniowy transfer aktywów i biznesu” - business breakfast 28 września
„Międzypokoleniowy transfer aktywów i biznesu” - business breakfast 28 września
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Accace Polska zaprasza na bezpłatne spotkanie, na którym zostaną przedstawione najważniejsze praktyczne zagadnienia związane z procesem przygotowania i zabezpieczenia sprzedaży firm rodzinnych. Spotkanie odbędzie się 28 września 2018 r. w Warszawie, w siedzibie Accace przy ul. Cybernetyki 10 (NEOPARK bud. A). Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

OPIS WYDARZENIA

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na śniadanie biznesowe w Warszawie z Ekspertami FORDATA oraz ACCACE!

REKLAMA

Autopromocja

Śniadanie odbędzie się w siedzibie firmy Accace, NEOPARK A, ul. Cybernetyki 10, Warszawa.

Celem niniejszego spotkania jest przedstawienie wyzwań, przed którymi stoją firmy rodzinne. Omówimy zagadnienia dotyczące procesu przygotowania i zabezpieczenia sprzedaży takich firm. Będą mieli Państwo okazję do zapoznania się również z dobrymi praktykami w tym zakresie.

Spotkanie dedykowane jest w szczególności przedstawicielom firm oraz fundacji rodzinnych (właściciele, Prezesi, kadra wyższego szczebla). Zapraszamy Państwa do aktywnego współtworzenia spotkania. Zachęcamy również do wcześniejszego przesyłania pytań za pomocą formularza rejestracyjnego. Na pytania odpowiemy podczas spotkania.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 21.09.2018, przesyłając formularz zgłoszeniowy

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Udział w śniadaniu jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym Infor.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM

09.00 – 09.30  Rejestracja uczestników, śniadanie i networking
09.30 – 09.40  Powitanie, otwarcie spotkania (FORDATA, ACCACE)
09.40 – 10.00  Standardowe mechanizmy transferu aktywów – aspekty prawne (Agnieszka Samborska, ACCACE)
09.40 – 10.00  Ryzyko odpowiedzialności za zaległości podatkowe zbywcy i metody zabezpieczenia (Piotr Zając, ACCACE)
10.20 – 10.40   Kodeks Dobrych Praktyk Transakcyjnych (Alicja Kukla-Kowalska, FORDATA)
10.40 – 10.55    Sesja Q&A / Przerwa
10.55 – 11.15    Dostępne mechanizmy zabezpieczenia majątku i biznesu – spółki, fundacje rodzinne, FIZAN (Piotr Zając, ACCACE)
11.15 – 11.45    Etapy procesu transakcyjnego, Due Diligence, FORDATA VDR, Bezpieczeństwo Informacji (Alicja Kukla-Kowalska, FORDATA)
11.45 – 12.00   Proces przygotowania i zabezpieczenia biznesu do transferu – zarządzanie ryzykiem podatkowym (Piotr Zając, ACCACE)
12.00 – 12.15    Sesja Q&A
12.15                  Zakończenie spotkania i networking / konsultacje indywidualne

PRELEGENCI

Piotr Zając
Tax Advisor | Tax Director, Accace

Piotr Zając jest Doradcą Podatkowym, Dyrektorem Działu Doradztwa Podatkowego w Accace. Jego specjalizacja obejmuje sektor nieruchomości zarówno w zakresie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Piotr posiada również bardzo szerokie doświadczenie w obszarze transakcyjnym oraz due diligence. Istotnym obszarem specjalizacji Piotra jest doradztwo w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi oraz dokumentacja cen transferowych (transfer pricing). Jest autorem licznych publikacji oraz wykładowcą i trenerem na szkoleniach i warsztatach organizowanych dla klientów.

Agnieszka Samborska
Legal Advisor | Accace Legal A. Samborska Sp. K.

Agnieszka jest radcą prawnym z kilkuletnim doświadczeniem. Dołączyła ona do Accace w 2011 r. i obecnie zarządza kancelarią prawną Accace Legal. Agnieszka doradza klientom głównie w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego oraz prawa pracy. Ponadto specjalizuje się w prawie własności intelektualnej.
Agnieszka jest absolwentką Wydziału Prawa i Adminstracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego oraz Podyplomowe Studia Prawa Własności Intelektualnej.

Alicja Kukla-Kowalska
Key Account Manager, Ekspert M&A | FORDATA VDR

Alicja jest Key Account Managerem oraz Ekspertem M&A w FORDATA VDR. Odpowiedzialna jest za zarządzanie kluczowymi klientami FORDATA oraz rozwój sprzedaży w obszarze M&A. Posiada długoletnie doświadczenie managerskie i sprzedażowe. Autorka komentarzy w Raporcie M&A Index Poland podsumowującym aktywność i trendy na rynku M&A wydawanym przez FORDATA we współpracy z Navigator Capital.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

REKLAMA

FORDATA jest czołowym dostawcą usługi Virtual Data Room w Polsce i w regionie CEE. Rozwiązanie FORDATA VDR wspiera największe transakcje M&A, IPO, inwestycje Private Equity i prywatyzacje. FORDATA jest pionierem na polskim rynku kapitałowym. W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych. FORDATA podniosła bezpieczeństwo i efektywność projektów o łącznej wartości ponad 35 mld PLN.

ACCACE jest wiodącą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, międzynarodową firmą doradczo-outsourcingową, zlokalizowaną w 13 krajach. Grupę tworzy ponad 550 profesjonalistów, oferujących Klientom, najwyższej jakości usługi księgowe i sprawozdawcze, usługi kadrowo-płacowe, usługi doradztwa prawnego, doradztwa transakcyjnego i doradztwa podatkowego.

Doświadczenie i wiedza zespołu doradców podatkowych i prawnych Accace, zapewnia właściwe wsparcie strategicznych decyzji biznesowych m.in.w procesach fuzji i przejęć (M&A) na wszystkich etapach: analizy due diligence, planowania właściwej konstrukcji transakcji, wdrożenia procesu M&A, integracji potransakcyjnej. Eksperci Accace doradzali przy jednych z największych transakcji w 2016 i 2017 roku na polskim rynku nieruchomości.

REJESTRACJA

Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń poprzez wysłanie wypełnionego formularza i akceptację warunków uczestnictwa.

Warunki uczestnictwa

*Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji z udziału w terminie późniejszym niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem wydarzenia pobierana jest opłata w wysokości 50 zł. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy uczestnictwa bez podawania przyczyny.

Regulamin Wydarzenia

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Faktury ustrukturyzowanej nie da się obiektywnie (w sensie prawnym) użyć ani udostępnić poza KSeF. Co zatem będzie przedmiotem opisu i dekretacji jako dowód księgowy?

Nie da się w sensie prawnym „użyć faktury ustrukturyzowanej poza KSeF” oraz jej „udostępnić” w innej formie niż poprzez bezpośredni dostęp do KSeF – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

Obowiązkowy KSeF 2026: Ministerstwo Finansów publikuje harmonogram, dokumentację API KSeF 2.0 oraz strukturę logiczną FA(3)

W dniu 30 czerwca 2025 r. Ministerstwo Finansów opublikowało szczegółową dokumentację techniczną w zakresie implementacji Krajowego Systemu e-Faktur z narzędziami wspierającymi integrację. Od dziś firmy oraz dostawcy oprogramowania do wystawiania faktur mogą rozpocząć przygotowania do wdrożenia systemu w środowisku testowym. Materiały są dostępne pod adresem: ksef.podatki.gov.pl/ksef-na-okres-obligatoryjny/wsparcie-dla-integratorow. W przypadku pytań w zakresie udostępnionej dokumentacji API KSeF 2.0 Ministerstwo Finansów prosi o kontakt za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: ksef.podatki.gov.pl/formularz.

Załączniki w KSeF tylko dla wybranych? Nowa funkcja może wykluczyć małych przedsiębiorców

Nowa funkcja w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF) pozwala na dodawanie załączników do faktur, ale wyłącznie w ściśle określonej formie i po wcześniejszym zgłoszeniu. Eksperci ostrzegają, że rozwiązanie dostępne będzie głównie dla dużych firm, a mali przedsiębiorcy mogą zostać z dodatkowymi obowiązkami i bez realnej możliwości skorzystania z tej opcji.

Kontrola podatkowa - fiskus ma 98% skuteczności. Adwokat radzi jak się przygotować i ograniczyć ryzyko kary

Choć liczba kontroli podatkowych w Polsce od 2023 roku spada, ich skuteczność jest wyższa niż kiedykolwiek. W 2024 roku aż 98,1% kontroli podatkowych oraz 94% kontroli celno-skarbowych zakończyło się wykryciem nieprawidłowości. Urzędy skarbowe, dzięki wykorzystaniu narzędzi analitycznych takich jak STIR, JPK czy big data, trafnie typują podmioty do weryfikacji, skupiając się na firmach obecnych na rynku i rzeczywiście dostępnych dla egzekucji zobowiązań. W efekcie kontrola może spotkać każdego podatnika, który nieświadomie popełnił błąd lub padł ofiarą nieuczciwego kontrahenta.

REKLAMA

Rewolucja w podatkach i inwestycjach! Sejm przegłosował pakiet deregulacyjny – VAT do 240 tys. zł, łatwiejszy dostęp do kapitału dla MŚP

Sejm uchwalił przełomowy pakiet ustaw deregulacyjnych. Wyższy limit zwolnienia z VAT (do 240 tys. zł), tańszy dostęp do kapitału dla małych firm, koniec obowiązkowego pośrednictwa inwestycyjnego przy ofertach do 1 mln euro i uproszczenia w kontrolach celno-skarbowych – wszystko to z myślą o przedsiębiorcach i podatnikach. Sprawdź, co się zmienia od 2026 roku!

Sejm zdecydował. Fundamentalna zmiana w ustawie o podatku od spadków i darowizn

Sejm uchwalił właśnie nowelizację ustawy o podatku od spadków i darowizn. Celem nowych regulacji jest ograniczenie obowiązków biurokratycznych m.in. przy sprzedaży rzeczy uzyskanych w drodze spadku.

Fiskus przegrał przez własny błąd. Podatnik uniknął 84 tys. zł podatku, bo urzędnicy nie znali terminu przedawnienia

Fundacja wygrała przed WSA w Gliwicach spór o 84 tys. zł podatku, bo fiskus nie zdążył przed upływem terminu przedawnienia. Kontrola trwała ponad 5 lat, a urzędnicy nie przestrzegali procedur. Sprawa pokazuje, że przepisy podatkowe działają w obie strony – także na korzyść podatnika.

W 2026 r. wdrożenie obowiązkowego KSeF - czy pamiętamy o VIDA? Czym jest VIDA i jakie zmiany wprowadza?

W 2026 roku wdrożymy w końcu w Polsce Krajowy System e-Faktur (KSeF) w wersji obowiązkowej. Prace nad KSeF trwają od wielu lat. Na początku tych prac Polska była w awangardzie państw unijnych pod względem e-fakturowania, wyprzedzaliśmy rozmachem i pomysłem inne państwa, jedni z pierwszych wnioskowaliśmy w 2021 r. o pozwolenie na obowiązkowy KSeF dla wszystkich podatników i transakcji. Administracja utknęła jednak w realizacji swojego pomysłu, reszta jest historią. W międzyczasie pojawiły się nowe, niezwykle istotne okoliczności, a więc VIDA (VAT in the Digital Age). Pojawia się zatem fundamentalne pytanie: czy obecne wdrożenie KSeF nie powinno już dziś uwzględniać przyszłych wymogów VIDA?

REKLAMA

Minister finansów zapowiada nowy podatek: W kogo uderzy?

Ministerstwo Finansów pracuje nad podatkiem dotyczącym odsetek od rezerwy obowiązkowej utrzymywanej przez banki w Narodowym Banku Polskim - poinformował minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że przychody do budżetu w 2026 r. z tego tytułu mogłyby sięgnąć 1,5-2 mld zł.

Zwrot VAT: Tylko organ I instancji może przedłużyć termin – przełomowy wyrok WSA

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi orzekł, że termin zwrotu VAT może zostać przedłużony wyłącznie przez organ I instancji i tylko w trakcie trwającego postępowania. Przedłużenie nie jest dopuszczalne po uchyleniu decyzji i przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia.

REKLAMA