REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej - 21 września

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej - 21 września
Dzień Krajowej Administracji Skarbowej - 21 września

REKLAMA

REKLAMA

W przededniu Dnia KAS, który przypada na 21 września Krajowa Administracja Skarbowa po raz trzeci obchodzi swoje święto. W tym roku święto to łączy się ze 100-leciem Polskiej Skarbowości. Miejscem tegorocznych centralnych obchodów Dnia KAS jest Gdynia.

„Przed wiekiem, gdy odbudowywano Niepodległą, dzięki zjednoczeniu polskiej skarbowości po zaborach, udało się stworzyć silną, nowoczesną administrację, która przyczyniła się do tego, że polski budżet był w stanie zbudować Gdynię. Polska skarbowość kontynuuje tą przedwojenną tradycję z powodzeniem. Znacząco zwiększyliśmy wpływy budżetowe oraz zmniejszyliśmy szarą strefę, co miało korzystny wpływ na stan polskiego budżetu oraz kondycję polskiego biznesu, który chronimy przed nieuczciwą konkurencją oszustów podatkowych” - powiedział Szef Krajowej Administracji Skarbowej nadinsp. Piotr Walczak w Gdyni, na briefingu rozpoczynającym centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

Autopromocja

„Dziękuję wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej za ciężką pracę i odpowiedzialną służbę dla Polski” – dodał Szef KAS.

„W tym roku obchodzimy nasze święto w szczególnym miejscu, w porcie w Gdyni, miejscu symbolicznym dla Pomorza i całej Polski. Miejscu symbolizującym odbudowę i rozwój Niepodległej. KAS swoją pracą podtrzymuje dobre tradycje i przyczynia się rozwoju gospodarki naszego kraju” – powiedział zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Tomasz Słaboszowski.

Gospodarzem i organizatorem obchodów Dnia KAS jest Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku.

„To dla nas, Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, ogromny zaszczyt, że możemy organizować centralne obchody Dnia KAS w stulecie odrodzenia Polskiej Skarbowości. Jesteśmy jednym z istotniejszych elementów całej KAS, bowiem Trójmiasto to głównie porty w Gdyni i Gdańsku, które obsługują 97% obrotu kontenerowego. W ramach naszych działań, dzięki ciężkiej pracy pracowników i funkcjonariuszy pomorskiej KAS do budżetu państwa w 2018 r. wpłynęło 38,4 mld zł” - powiedział dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku Leszek Synak.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

KAS jest wyspecjalizowaną administracją rządową, wykonującą zadania z zakresu realizacji dochodów z tytułu podatków, należności celnych, opłat oraz niepodatkowych należności budżetowych, ochrony interesów Skarbu Państwa oraz ochrony obszaru celnego Unii Europejskiej. KAS zapewnia obsługę i wsparcie podatników (w tym przedsiębiorców) w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych i celnych.

W ramach KAS działa Służba Celno-Skarbowa - umundurowana formacja, którą tworzą funkcjonariusze.

Polecamy: VAT Zmiany od 1 września i 1 listopada 2019 r.

KAS tworzą:

 • departamenty Ministerstwa Finansów nadzorowane przez Szefa KAS oraz zastępców Szefa KAS,
 • 16 izb administracji skarbowej,
 • 16 urzędów celno-skarbowych + 45 delegatur UCS + 144 oddziały celne,
 • 400 urzędów skarbowych,
 • Krajowa Informacja Skarbowa,
 • Krajowa Szkoła Skarbowości.

W strukturach KAS zatrudnionych jest ponad 61 tys. pracowników i funkcjonariuszy.

Źródło: Wydział ds. Komunikacji Krajowej Administracji Skarbowej - Biuro Komunikacji i Promocji

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Niestaranny pracodawca zapłaci podatek za oszustwo pracownika. Wyrok TSUE nie usuwa wszystkich wątpliwości i nie daje wytycznych

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z 30 stycznia 2024 r. orzekł, że pracownik wykorzystujący dane swego pracodawcy do wystawiania fałszywych faktur jest zobowiązany do zapłaty wskazanej w nich kwoty podatku  Ale takie konsekwencje powinny dotknąć pracownika pod warunkiem, że pracodawca (podatnik VAT) dochował należytej staranności, rozsądnie wymaganej w celu kontrolowania działań swojego pracownika. Jeżeli pracodawca takiej staranności nie dochował, to poniesie konsekwencje sam i będzie musiał zapłacić podatek.

  Ekoschematy obszarowe - są już stawki płatności za 2023 rok [tabela]

  Ustalone zostały stawki płatności w ramach ekoschematów obszarowych za 2023 rok - informuje resort rolnictwa.

  Zwrot podatku - kiedy? Czy da się przyspieszyć?

  Gdy z zeznania podatkowego PIT wynika nadpłata podatku, to urząd skarbowy dokona jej zwrotu. W jakim terminie można spodziewać się zwrotu podatku? Czy można przyspieszyć zwrot korzystając z usługi Twój e-PIT?

  Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze a zmiana powierzchni użytków rolnych

  Jak wygląda kwestia zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze w przypadku zmiany powierzchni posiadanych przez producenta rolnego użytków rolnych? W jakich terminach składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2024 roku?

  Wynagrodzenie kierowcy zawodowego w 2024 roku. Co się zmienia? O czym muszą wiedzieć firmy transportowe i sami kierowcy?

  Rok 2024 rozpoczął się kolejnymi, ważnymi zmianami dla polskich przewoźników, które przekładają się na wyższe koszty pracownicze, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Od lipca czeka nas druga podwyżka płacy minimalnej, która może oznaczać wzrost kosztów zatrudnienia kierowców blisko o 900 zł. Istnieją jednak pewne sposoby optymalizacji wynagrodzeń kierowców, dzięki którym mogą zyskać nie tylko przedsiębiorcy transportowi, ale również sami truckerzy, wykonujący przewozy za granicę. Jakie są najważniejsze zmiany w wynagrodzeniach kierowców i co mogą zrobić firmy, by jak najwięcej zaoszczędzić?

  Umowa o pracę na czas określony. TSUE: trzeba podać przyczynę wypowiedzenia

  W wyroku z 20 lutego 2024 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) orzekł, że pracownik zatrudniony na czas określony musi zostać poinformowany przez pracodawcę o przyczynach rozwiązania z nim umowy o pracę za wypowiedzeniem, jeśli informacji takiej udziela się pracownikowi zatrudnionemu na czas nieokreślony. Zdaniem TSUE polskie przepisy przewidujące wskazanie tych przyczyn jedynie pracownikom zatrudnionym na czas nieokreślony naruszają prawo podstawowe pracownika na czas określony do skutecznego środka prawnego. W Polsce dopiero od 26 kwietnia 2023 r w Kodeksie pracy istnieje obowiązek podawania przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony. Wcześniej przyczynę wypowiedzenia pracodawca musiał wskazywać tylko w przypadku rozwiązania umowy bez zachowania wypowiedzenia. 

  Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie? Najnowsze dane GUS

  GUS zaprezentował dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2024 roku.

  Tabela kursów średnich NBP z 20 lutego 2024 roku [nr 036/A/NBP/2024]

  Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona przez NBP 20 lutego 2024 roku [nr 036/A/NBP/2024]. Jaki dzisiaj kurs euro? Jakie zmiany w kursach walut?

  Projekt CPK - potrzebne będą zmiany w prawie celno-podatkowym

  Żeby projekt CPK miał szanse powodzenia, niezbędne będą zmian w prawie celno-podatkowym. Powstanie hubu lotniczo-kolejowego powinno się zacząć od przygotowań do prawno-celnej jego obsługi.

  Ulga dla pracujących seniorów w usłudze Twój e-PIT. Czy jest automatycznie uwzględniana?

  Czy ulga dla pracujących seniorów w usłudze Twój e-PIT jest uwzględniana automatycznie? Jak skorzystać z ulgi dla pracujących seniorów w rozliczeniu rocznym PIT?

  REKLAMA