| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Księgowy będzie pilnował klientów

Aktualizacja: 22.08.2008

Biura rachunkowe będą zobowiązane do informowania Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o podejrzanych transakcjach. »

Audyt przeprowadzą inspektorzy skarbowi i pracownicy UKS

Aktualizacja: 22.08.2008

Pracownicy urzędów kontroli skarbowej będą mogli przeprowadzać audyt wykorzystania środków pochodzących z budżetów zagranicznych. »

Rejestracja VAT nie zawsze konieczna

Aktualizacja: 22.08.2008

Przed dokonaniem pierwszej czynności objętej VAT trzeba złożyć druk zgłoszenia rejestracyjnego. Niektórych podatników obowiązek ten jednak nie dotyczy. »

Fiskus chce zaostrzyć kontrole podatników w internecie

Aktualizacja: 22.08.2008

Urzędnicy kontroli skarbowej uzyskają większe uprawnienia. Serwisy internetowe będą musiały udzielać informacji na prośbę fiskusa. Pozwoli to łatwiej ścigać nieuczciwych podatników działających w sieci. »

Odliczenie może pozbawić zasiłku rodzinnego

Aktualizacja: 22.08.2008

Zmniejszenie wartości należnego podatku o kwotę ulgi rodzinnej powoduje wzrost dochodu netto, od którego zależy uprawnienie do świadczeń rodzinnych. »

Pakiety medyczne nie powinny być opodatkowane

Aktualizacja: 22.08.2008

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że pracownicy nie powinni płacić podatku od pakietów medycznych otrzymywanych od pracodawcy. To precedensowe rozstrzygnięcie może wpłynąć na wpływy podatkowe do budżetu. »

Małe firmy mogą powrócić na księgę podatkową

Aktualizacja: 22.08.2008

Małe firmy, które w 2007 roku uzyskały przychody niższe niż 4,78 mln zł, będą mogły jeszcze w tym roku powrócić do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Umożliwia to obowiązująca od dziś ustawa o zmianie ustawy o rachunkowości. »

Odszkodowania zwolnione z PIT

Aktualizacja: 20.08.2008

Wypłacone z ubezpieczeń odszkodowania dla poszkodowanych nie są opodatkowane. Zwolnienie pomocy rządowej może wymagać wydania rozporządzenia. »

Skarbowcy skarżą się na swojego szefa

Aktualizacja: 20.08.2008

Związek zawodowy pracowników skarbowych nie miał możliwości zaopiniowania projektu rozporządzenia o konkursach na stanowiska kierownicze. Urzędnicy złożyli skargę do premiera. »

Podmioty z kapitałem mieszanym sprawdzi UKS

Aktualizacja: 21.08.2008

Podmioty posiadające kapitał państwowy i prywatny będą podlegać kontroli skarbowej bez względu na wielkość kapitału prywatnego. »

Doradca podatkowy inspektorem w urzędzie

Aktualizacja: 21.08.2008

Ministerstwo chce, aby doradcy podatkowi mogli pracować w urzędach i izbach skarbowych oraz jako inspektorzy w UKS. Zatrudnieni w organach podatkowych doradcy będą mogli zawiesić działalność na okres dłuższy niż pięć lat. W opinii doradców podatkowych działalność doradczą należy rozgraniczyć od pracy w administracji. »

Zakup tylko jednego e-podpisu to ryzyko dla firm

Aktualizacja: 20.08.2008

Podatnicy, którzy chcą rozliczać się z fiskusem elektronicznie, muszą posiadać specjalny podpis. E-podpis przypisany jest do jednej osoby, nie można go przekazać innemu pracownikowi w firmie. Warto kupić dwa podpisy na wypadek np. choroby pracownika odpowiedzialnego za podpis. »

Notariusz nie zgłosi za nas spadku fiskusowi

Aktualizacja: 19.08.2008

Fakt, że nabycie spadku potwierdzi notariusz nie będzie zwalniać z obowiązku zawiadomienia urzędu o zamiarze korzystania z ulgi rodzinnej w podatku od spadków. »

Będzie zwolnienie dla zagranicznych funduszy inwestycyjnych

Aktualizacja: 19.08.2008

Rząd zajmie się dziś przepisami, które zrównują polskie i zagraniczne instytucje finansowe w zakresie ich opodatkowania podatkiem dochodowym. »

Limitowana abolicja dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 19.08.2008

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli skorzystać z abolicji podatkowej, otrzymają ją w ramach pomocy de minimis, gdy wartość umorzonej zaległości bądź zwrotu podatku nie przekroczy 200 tys. euro. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mirek Gumula

Szkoła Jazdy Subaru

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK