REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najbliższy egzamin ustny już w kwietniu

Łukasz Zalewski
Łukasz Zalewski

REKLAMA

W dniach 24-27 kwietnia odbędą się egzaminy ustne na doradcę podatkowego. Przewodniczącą nowej komisji egzaminacyjnej została prof. Jolanta Iwin-Garzyńska.


Wczoraj w Ministerstwie Finansów odbyło się wręczenie nominacji na członków komisji egzaminacyjnej do spraw doradztwa podatkowego oraz pierwsze posiedzenie nowego składu. Kandydaci na doradców podatkowych mogą więc znów zdawać egzaminy. Komisji nie było od 4 marca, kiedy wygasła kadencja poprzedniej komisji pod przewodnictwem prof. Włodzimierza Nykla. Zgodnie z art. 22 ustawy o doradztwie podatkowym komisja składa się z 55 członków, których powołuje minister finansów.


Kadencja komisji trwa cztery lata. Może ona jednak sprawować swoje funkcje przez kolejne sześć miesięcy, do czasu powołania nowej komisji. W skład komisji wchodzi 20 przedstawicieli ministra finansów powoływanych spośród pracowników resortu, organów podatkowych, pięciu sędziów NSA, dziesięciu pracowników naukowych oraz 20 przedstawicieli Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Zadaniem komisji jest również ustalanie pytań egzaminacyjnych.


NOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA DS. DORADZTWA PODATKOWEGO

W skład komisji weszli

Ewa Adamiak, Stefan Babiarz, Aleksandra Barczak, Edyta Białas-Giejbatow, Jacek Brolik, Andrzej Cieślak, Ksenia Czubakowska, Edyta Duczyńska, Beata Dutkiewicz, Teresa Famulska, Walerian Goryniak, Jerzy Grygierzec, Elżbieta Hałabaty, Tadeusz Juja, Maria Kalinowska, Mieczysław Kamiński, Elżbieta Kasprowicz- -Orlik, Robert Kij, Paweł Kossecki, Ilona Kowalska, Halina Kozak, Ryszard Kubacki, Włodzimierz Kubiak, Grzegorz Liszewski, Honorata Łopianowska, Edmund Łój, Dariusz Michał Malinowski, Tadeusz Mojsa, Robert Moraljan, Artur Mudrecki, Maria Muskała, Elżbieta Niemiec, Zbigniew Antoni Niemiec, Dariusz Niestrzębski, Włodzimierz Nykiel, Elżbieta Ochocka, Agnieszka Olesińska, Mariusz Piątkowski, Alicja Pomorska, Jerzy Potiechin, Elżbieta Powiłajtis, Andrzej Próchnicki, Justyna Przekopiak, Stanisław Rurka, Tadeusz Senda, Irena Sobieska, Agnieszka Szymankiewicz, Tomasz Tratkiewicz, Bogusław Walczak, Magdalena Witkowska-Gwizda, Przemysław Zapart, Teresa Zejma, Jadwiga Zieleźny, Bożena Zybura


Łukasz Zalewski

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bon energetyczny o 100% wyższy - dla ogrzewających np. pompą ciepła czy piecem akumulacyjnym maksymalnie 1200 zł

W przypadku bonu energetycznego dla osób korzystających ze źródła ogrzewania zasilanego energią elektryczną, np. pompa ciepła czy piec akumulacyjnym, ustawodawca proponuje zwiększone o 100% wsparcie. Osoby w tym przedziale mogą liczyć na świadczenie pieniężne w wysokości od 600 zł do 1200 zł.

Ulga na złe długi w VAT w 2024 r. Czy może z niej skorzystać podatnik stosujący metodę kasową?

Podatnik prowadzi przedsiębiorstwo rzemieślnicze, ma status małego podatnika i rozlicza VAT według metody kasowej. Czy w takiej sytuacji mały podatnik rozliczający VAT metodą kasową może skorzystać z ulgi na złe długi, gdy ma nieopłacone faktury?

11,532 mln uncji złota w skarbcu NBP. Ich wartość rośnie

W marcu 2024 r. wartość złota w posiadaniu Narodowego Banku Polskiego wzrosła o ponad 8,5 mld zł, choć same zasoby złota pozostały niezmienione w stosunku do lutego. Tak wynika z opublikowanych 19 kwietnia 2024 r. danych NBP o płynnych aktywach i pasywach w walutach obcych.

MF: awaria na e-Urząd Skarbowy. Twój e-PIT działa poprawnie ale trzeba się logować przez epit.podatki.gov.pl

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w godzinach przedpołudniowych nastąpiła przerwa w działaniu witryny urzadskarbowy.gov.pl, spowodowana najprawdopodobniej jakąś awarią. Ministerstwo Finansów poinformowało, że usługa Twój e-PIT działa poprawnie tylko, że trzeba się logować wchodząc z linka epit.podatki.gov.pl.

MF przygotowało ustawę o obowiązkowym raportowaniu ESG, implementującą dyrektywę UE

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy implementujący dyrektywę UE o obowiązkowym raportowaniu ESG. MF szacuje, że koszty dla przedsiębiorstw objętych obowiązkiem raportowania w ciągu 10 lat wyniosą 8,7 mld zł.

Twój e-PIT – przedsiębiorca musi uważać! Może pozbawić korzyści finansowych, a nawet narazić na straty

Twój e-PIT, czyli oferowana przez MF usługa jest dla podatnika bardzo wygodna, bo deklarację rozliczeniową wypełnia za niego skarbówka. Ale z racji tego, że żaden system czy urzędnik nie ma pełnej wiedzy na temat zmian jakie zachodzą w życiu podatnika, może pozbawić go wymiernych korzyści finansowych, czyli mówiąc wprost – narazić na straty.

System kaucyjny a VAT. MKiŚ ma opinię MF

Ministerstwo Klimatu i Środowiska uzyskało od Ministerstwa Finansów opinię, że VAT nie będzie naliczany dla opakowań jednorazowych, a w przypadku opakowań wielokrotnego użytku, pojawi się tylko dla tych, które nie wrócą do systemu.

Rozliczenie ulgi na dzieci po rozwodzie kwestią sporną. Były mąż rozliczał ulgę według schematu 50/50%, z czym nie godziła się była małżonka

Po rozwodzie matka dzieci próbowała zawrzeć z byłym mężem porozumienie dotyczące ulgi na dzieci. Proponowała byłemu mężowi proporcjonalne korzystanie z ulgi według proporcji - 30% dla niego i 70% dla niej. Mąż jednak nie godził się na takie rozwiązanie. Co postanowił w tej sprawie organ skarbowy?

Podatek dla superbogaczy, by zwalczać uchylanie się od opodatkowania

Globalny podatek od superbogatych. Francuski minister finansów Bruno Le Maire poinformował, że wraz ze swoim brazylijskim odpowiednikiem Haddadem Fernando rozpoczyna wspólną inicjatywę, by na szczycie G20 w Waszyngtonie podjąć decyzję w sprawie minimalnego opodatkowania najbogatszych osób na świecie.

PFRON 2024. Zasady obliczania wpłat

Regulacje dotyczące dokonywania wpłat na PFRON zawarte są w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Warto też pamiętać, że ustawa ta była wielokrotnie nowelizowana, z dwoma poważnymi zmianami z 2016 i 2018 roku. Jakie zasady obliczania wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obowiązują aktualnie w kwietniu 2024 roku?

REKLAMA