reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Im droższe auto firmowe, tym wyższy podatek

Aktualizacja: 31.08.2009

Już od przyszłego roku pracownik, który używa firmowego samochodu do celów prywatnych, zapłaci PIT, zapowiada "Gazeta Prawna". Taką zmianę chce wprowadzić resort finansów do ustaw o PIT i CIT. »

Nowelizacja Ordynacji podatkowej nieprzychylna podatnikom

Aktualizacja: 28.08.2009

Pracodawcy zrzeszeni w BCC negatywnie oceniają niektóre z założeń projektu ustawy z dnia 11 sierpnia 2009 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa. »

Odszkodowanie za grunt z CIT

Aktualizacja: 28.08.2009

Odszkodowania od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych za przymusowy wykup gruntów pod budowę lub modernizację dróg nie są zwolnione z CIT. »

Zmieni się wzór deklaracji PIT-6/PIT-6L

Aktualizacja: 26.08.2009

Pojawił się nowy wzór deklaracji do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej PIT-6/PIT-6L. »

Księgowi nieprzychylni zmianom w rozliczaniu PIT

Aktualizacja: 27.08.2009

Według założeń do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pracodawca będzie miał obowiązek rozliczać PIT za pracowników. Jeśli pracownik zdecyduje się sam rozliczać z fiskusem, będzie musiał poinformować o tym swojego pracodawcę. Środowisko księgowych sceptycznie podchodzi do tego pomysłu. »

Sejm: zmiany w VAT - do komisji finansów

Aktualizacja: 27.08.2009

Do sejmowej komisji finansów publicznych trafi rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) - zdecydowali w środę 27 sierpnia posłowie. Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się w pierwszym czytaniu za dalszymi pracami nad tym projektem. »

Wnioski o zwrot VAT przez internet

Aktualizacja: 27.08.2009

W celu otrzymania zwrotu VAT w danym państwie członkowskim Unii podatnicy będą składać wnioski elektroniczne w kraju swojej siedziby. »

Zwolnienia dla pracowników otrzymujących świadczenia z funduszu socjalnego

Aktualizacja: 25.08.2009

Obowiązują już nowe przepisy o zwolnieniach podatkowych dla pracowników otrzymujących świadczenia z funduszu socjalnego. »

Małopolanie są hojni

Aktualizacja: 26.08.2009

Małopolanie są hojni, twierdzi "Dziennik Polski". Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą", Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko", Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" i Caritas - od kilku lat wymienione organizacje pożytku publicznego (OPP) cieszą się największym zaufaniem mieszkańców Małopolski. »

Tusk: Do 5 mln podatników może zrezygnować z wysyłania PIT-u

Aktualizacja: 26.08.2009

Jesienią powinna wejść w życie ustawa, która zwolni pracujących na jednym etacie z konieczności wypełniania i wysyłania do urzędu skarbowego formularza PIT. Według rządowych szacunków, z tej możliwości powinno skorzystać od 2 do 5 mln podatników - powiedział premier Donald Tusk. »

Każdy kosmetyk z alkoholem podlega akcyzie

Aktualizacja: 26.08.2009

Organy podatkowe nakazują obejmować akcyzą wszystkie towary zawierające w swym składzie alkohol etylowy. Takie podejście jest niezgodne z prawem UE i powoduje wzrost cen wielu towarów. »

Sprzedaż bez wymogu uzyskania świadectwa zawodowego

Aktualizacja: 25.08.2009

Obowiązują już nowe przepisy ważne dla sprzedawców sklepowych obsługujących kolektury liczbowe. »

ZUS odda odsetki wpłacone przez przedsiębiorcze matki

Aktualizacja: 26.08.2009

O kolejności zwracania odsetek zdecyduje miesiąc, dzień i godzina złożenia wniosku do ZUS przez osoby, które przebywały na urlopie wychowawczym i prowadziły własną firmę. »

Ustanowienie podatników mocą rozporządzenia jest niezgodne z Konstytucją

Aktualizacja: 25.08.2009

Minister Finansów nie może mocą rozporządzenia określać podmiotów innych niż określone w ustawie zobowiązanych do zapłaty akcyzy przy sprzedaży aut przed pierwszą rejestracją. Takie rozwiązanie legislacyjne jest niezgodne z Konstytucją – wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 lipca 2009 r., SK 49/06 (Dz.U. Nr 112, poz. 935). »

Nowe zasady wydawania zaświadczeń dla przebywających za granicą

Aktualizacja: 24.08.2009

Ministerstwo Finansów opublikowało przepis zmieniający rozporządzenie dotyczące zaświadczeń wydawanych przez organy podatkowe dla osób przebywających za granicą. Znowelizowany przepis umożliwi odbiór zaświadczenia osobiście lub przez pełnomocnika w organie podatkowym. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Poradnia Kanoniczna

Poradnia została założona przez dwóch absolwentów jedynego w Polsce Wydziału Prawa Kanonicznego znajdującego się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama