reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Odpowiedzialność za sprawozdanie finansowe poniesie również rada nadzorcza

Odpowiedzialność za sprawozdanie finansowe poniesie również rada nadzorcza

Nie tylko kierownik jednostki, ale też rada nadzorcza odpowiedzialna będzie za nadzór nad sporządzeniem sprawozdania finansowego.


ZMIANA PRAWA


Projekt zmian w ustawie o rachunkowości przygotowany przez resort finansów zakłada, że za sporządzenie i ogłoszenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z działalności w zakresie określonym ustawą odpowiedzialny będzie już nie tylko kierownik jednostki, ale również rada nadzorcza.

Zmiana ta, zdaniem Romana Seredyńskiego, biegłego rewidenta, prezesa zarządu Europejskiego Centrum Audytu, rozszerza zakres odpowiedzialności z tytułu nadzoru.

- Proponowana zmiana ma za zadanie podkreślić to, jak ważny jest fakt sporządzenia oraz ogłoszenia rocznego sprawozdania finansowego - twierdzi nasz rozmówca.

Dodaje również, że ogłoszenie sprawozdania finansowego jest istotne zwłaszcza z punktu widzenia potencjalnych jego użytkowników, tj. inwestorów, dostawców, odbiorców czy też banków udzielających kredytów.

Resort finansów zakłada, że zmiany w ustawie wejdą w życie od 1 stycznia 2008 r.


Agnieszka Pokojska

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Praktyczny leksykon VAT 2020. Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT103.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama