| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Od 1 lipca 2008 r. interpretacje podatkowe i celne będzie wydawał nowy organ

Od 1 lipca 2008 r. interpretacje podatkowe i celne będzie wydawał nowy organ

Od 1 lipca 2008 r. wydawaniem interpretacji podatkowych i celnych będzie zajmować się Krajowa Informacja Skarbowa, która zastąpi dzisiejszą Krajową Informację Podatkową.

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia. Po powołaniu Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), czyli 1 lipca 2008 r., wydawaniem interpretacji podatkowych będzie zajmować się Krajowa Informacja Skarbowa. Jak wyjaśnił w wywiadzie dla GP 13 lipca 2007 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Marian Banaś KIS będzie udoskonalonym system opartym na doświadczeniach działającej obecnie Krajowej Informacji Podatkowej.

Powołanie KIS zakłada najnowszy projekt ustawy o KAS z 10 sierpnia 2007 r. Resort finansów wyjaśnia, że projekt ustawy o KAS zakłada, że Krajowa Informacja Skarbowa stanie się państwową jednostką budżetową oraz że dyrektor KIS będzie wykonywał czynności ministra finansów w zakresie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego, bo właśnie minister finansów od 1 lipca 2007 r. zajmuje się przygotowywaniem odpowiedzi na pytania podatników. Krajowa Informacja Skarbowa będzie również wydawała interpretacje przepisów prawa celnego.

- Nadal będą cztery ośrodki Krajowej Informacji Skarbowej, które będą zajmowały się przygotowywaniem odpowiedzi na wnioski podatników. Będą też nadal udzielać informacji telefonicznie. Generalnie zmieni się tylko nazwa instytucji zajmującej się interpretacjami podatkowymi - argumentował minister Banaś.

 

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
VAT 2019. Komentarz199.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »