reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Więcej danych w sprawozdaniach

Więcej danych w sprawozdaniach

Fundusze emerytalne w sprawozdaniu finansowym będą prezentować informacje o różnicach kursowych w wyodrębnionych pozycjach - proponuje resort finansów.


ZMIANA PRAWA

Rozszerzony zostanie zakres informacji prezentowanych w rachunku zysków i strat tworzonych przez fundusze emerytalne. Takie rozwiązanie zaproponowało Ministerstwo Finansów w opublikowanym projekcie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad rachunkowości funduszy emerytalnych. W nowym wzorze rachunku zysków i strat zostały wyodrębnione dodatkowe pozycje dotyczące różnic kursowych. W uzasadnieniu projektu resort wyjaśnia, że ma to na celu dostarczenie odbiorcom sprawozdań finansowych wiarygodnych informacji na temat kwoty przychodów bądź kosztów związanych z wyceną środków trwałych pieniężnych, należności i zobowiązań w walutach obcych oraz tych o wysokości przychodów lub kosztów z tytułu różnic kursowych od tych składników.

Doprecyzowana zostanie również kwestia przeliczenia na środki pieniężne jednostek rozrachunkowych, o której mowa w par. 13 rozporządzenia. Zgodnie z nowymi przepisami przeliczanie będzie wykonywane nie wcześniej niż na trzy dni robocze przed wypłatą środków albo na pięć dni roboczych przed terminem dokonania wypłaty transferowanej. Nie będzie więc już pojawiających się w praktyce wątpliwości, że przy ustaleniu tego terminu powinny być brane pod uwagę dni robocze.

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama