reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Powstaje plan audytu

Powstaje plan audytu

W 2008 roku audytorzy wewnętrzni przeprowadzą audyt wartościowania stanowisk. Zadanie trzeba uwzględnić w planach audytu składanych do 31 października.


Ministerstwo Finansów we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów przygotowuje założenia do przeprowadzenia w 2008 roku audytu zleconego, obejmującego zagadnienie sporządzenia opisów i wartościowania stanowisk pracy w służbie cywilnej. Przypomnijmy, że taką możliwość od tego roku daje ustawa o finansach publicznych.

Jak twierdzi Agnieszka Giebel, zastępca dyrektora departamentu koordynacji kontroli finansowej i audytu wewnętrznego w Ministerstwie Finansów, zadaniem audytorów wewnętrznych będzie dokonanie oceny prawidłowości zakończonego w ich jednostkach procesu wartościowania.

- Wyniki audytu dostarczą informacji dla szefa KPRM na temat prawidłowości przeprowadzonych w urzędach prac i staną się podstawą dla podjęcia dalszych działań w zakresie reformy wynagrodzeń pracowników administracji państwowej - twierdzi nasza rozmówczyni.

Wyjaśnia również, że audyt zlecony przeprowadzą urzędy administracji rządowej, w których funkcjonuje służba cywilna. Są to ministerstwa, KPRM, urzędy centralne, UKIE, urzędy wojewódzkie, urzędy celne, izby celne, urzędy kontroli skarbowej, urzędy skarbowe, izby skarbowe oraz tzw. jednostki progowe. Audyt dotyczyć będzie tylko urzędów, w których jest zatrudnionych co najmniej 100 członków korpusu służby cywilnej.

Ekspert podkreśla, że audytorzy wewnętrzni powinni uwzględnić omawiane zadanie audytowe w planie audytu na rok 2008. Termin rozpoczęcia zadania planowany jest na początek marca 2008 r., zaś termin przekazania sprawozdania do Ministerstwa Finansów na koniec kwietnia 2008 r.

Resort finansów przygotuje we współpracy z KPRM wskazówki merytoryczno-organizacyjne, na podstawie których audytorzy wewnętrzni przygotują program audytu oraz przeprowadzą zadanie.

Agnieszka Giebel podkreśla, że zadanie to audytorzy będą przeprowadzali samodzielnie, z zastosowaniem wszystkich przepisów i standardów, które stosują przy przeprowadzaniu innych zadań audytowych.

Agnieszka Pokojska

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2020/2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS99.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama