reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zostało tylko siedem dni na złożenie PIT-6

Zostało tylko siedem dni na złożenie PIT-6

Podatnicy prowadzący działy specjalne produkcji rolnej mają czas do 30 listopada na wypełnienie i złożenie w urzędzie skarbowym formularza PIT-6.


Druk deklaracji PIT-6 do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej o rodzajach i rozmiarach zamierzonej działalności produkcyjnej podatnik może pobrać w urzędzie skarbowym lub ze stron internetowych Ministerstwa Finansów www.mf.gov.pl.

W przypadku gdy osiągany przez podatnika dochód ustalany jest na podstawie ksiąg, ma on obowiązek określenia w części E formularza PIT-6 wysokości dochodu deklarowanego (przewidywanego) w roku następnym. Termin do złożenia PIT-6 upływa z końcem listopada. Deklarację można złożyć w siedzibie urzędu skarbowego lub przesłać pocztą na adres urzędu.

Naczelnik urzędu skarbowego wydaje decyzję w sprawie wymiaru zaliczek na podatek dochodowy z działów specjalnych produkcji rolnej bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w ciągu miesiąca, a w sprawach szczególnie skomplikowanych, nie później niż w ciągu 2 miesięcy.

MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama