| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > W styczniu poznamy najlepszego księgowego

W styczniu poznamy najlepszego księgowego

W czasie półfinału i finału Konkursu Księgowy Roku 2007 o ten prestiżowy tytuł ubiegało się 48 specjalistów. Zwycięzca zostanie ogłoszony w styczniu.


W Bronisławowie koło Łodzi odbył się półfinał i finał Konkursu Księgowy Roku 2007 zorganizowany przez Grupę Wydawniczą INFOR, Sage Symfonię i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Gazeta Prawna jest partnerem medialnym tego wydarzenia. W tegorocznej edycji, tak jak to zostało zapoczątkowane w zeszłym roku, oba etapy rozgrywek zostały przeprowadzone w czasie jednego spotkania. Najpierw 48 najlepszych uczestników rundy eliminacyjnej wzięło udział w teście. Przypomnijmy, że z każdego województwa oddelegowano po trzy osoby , które otrzymały największą liczbę punktów. Zostali oni wyłonieni spośród 6,5 tys. specjalistów, którzy przystąpili do konkursu.

Jak stwierdził przewodniczący rady programowej prof. Zbigniew Luty, w pytaniach z rundy półfinałowej nacisk położony był na rachunkowość finansową.

- Najwięcej problemów uczestnicy mieli z zadaniem dotyczącym połączenia jednostek gospodarczych - stwierdził nasz rozmówca.

Dodał, że zadania dotyczyły ustalenia wartości godziwej, ustalenia wartości firmy, a także właściwego ujęcia firmy w sprawozdaniu finansowym.

Spośród 48 uczestników współzawodnictwa zostało wyłonionych pięciu finalistów. Najlepszymi okazali się: Michał Dziewięcki z Kielc, Paweł Mróz z Wrocławia, Magdalena Pakulska z Torunia, Monika Zalewa z Lublina i Michał Żołnierowicz z Wrocławia.

Wieczorem odbył się finał. Ten etap został przeprowadzony w obecności publiczności i miał charakter teleturnieju.

Nazwisko zwycięzcy poznamy w styczniu przyszłego roku podczas Balu Księgowych, który odbędzie się w Warszawie.

Agnieszka Pokojska

agnieszka.pokojska@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »