| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > W styczniu poznamy najlepszego księgowego

W styczniu poznamy najlepszego księgowego

W czasie półfinału i finału Konkursu Księgowy Roku 2007 o ten prestiżowy tytuł ubiegało się 48 specjalistów. Zwycięzca zostanie ogłoszony w styczniu.


W Bronisławowie koło Łodzi odbył się półfinał i finał Konkursu Księgowy Roku 2007 zorganizowany przez Grupę Wydawniczą INFOR, Sage Symfonię i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Gazeta Prawna jest partnerem medialnym tego wydarzenia. W tegorocznej edycji, tak jak to zostało zapoczątkowane w zeszłym roku, oba etapy rozgrywek zostały przeprowadzone w czasie jednego spotkania. Najpierw 48 najlepszych uczestników rundy eliminacyjnej wzięło udział w teście. Przypomnijmy, że z każdego województwa oddelegowano po trzy osoby , które otrzymały największą liczbę punktów. Zostali oni wyłonieni spośród 6,5 tys. specjalistów, którzy przystąpili do konkursu.

Jak stwierdził przewodniczący rady programowej prof. Zbigniew Luty, w pytaniach z rundy półfinałowej nacisk położony był na rachunkowość finansową.

- Najwięcej problemów uczestnicy mieli z zadaniem dotyczącym połączenia jednostek gospodarczych - stwierdził nasz rozmówca.

Dodał, że zadania dotyczyły ustalenia wartości godziwej, ustalenia wartości firmy, a także właściwego ujęcia firmy w sprawozdaniu finansowym.

Spośród 48 uczestników współzawodnictwa zostało wyłonionych pięciu finalistów. Najlepszymi okazali się: Michał Dziewięcki z Kielc, Paweł Mróz z Wrocławia, Magdalena Pakulska z Torunia, Monika Zalewa z Lublina i Michał Żołnierowicz z Wrocławia.

Wieczorem odbył się finał. Ten etap został przeprowadzony w obecności publiczności i miał charakter teleturnieju.

Nazwisko zwycięzcy poznamy w styczniu przyszłego roku podczas Balu Księgowych, który odbędzie się w Warszawie.

Agnieszka Pokojska

agnieszka.pokojska@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »