REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszyła długo oczekiwana przez księgowych i kadrowych Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń

REKLAMA

Certyfikowane wideoszkolenia dla księgowych i kadrowych to nieograniczony dostęp do wiedzy najlepszych ekspertów. Dzięki nim nawet najbardziej skomplikowane i kontrowersyjne przepisy stają się jasne. O rozmowę na temat tej innowacyjnej formy podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprosiliśmy Panią Marzenę Nikiel – Dyrektora Wydawniczego.

Dla kogo przeznaczona jest Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń? Kto ma być jej odbiorcą?

Autopromocja

MN: Stworzyliśmy Platformę w odpowiedzi na potrzeby księgowych i kadrowych. Platforma jest przeznaczona dla nich do nieustannego dostarczania im wiedzy na temat zmieniających się przepisów, z którymi mają do czynienia na co dzień. Platforma to także serwis, w którym w jednym miejscu księgowi i kadrowi znajdą odpowiedzi na najbardziej skomplikowane zagadnienia podatkowo-rachunkowe i kadrowo-wynagrodzeniowe. Wszystko to podane jest w nowoczesnej multimedialnej formule.

Jakie materiały znajdziemy na Certyfikowanej Platformie Wideoszkoleń?

MN: Wszystkie filmy wideo podzieliliśmy na trzy grupy. Są to WIDEOSZKOLENIA, WIDEOINSTRUKCJE i EKSPERT RADZI.

Wideoszkolenia to zapis realnie przeprowadzonych szkoleń z udziałem wybitnych ekspertów organizowanych przez INFOR SA. Wideoszkolenia podzielone są na odcinki tematyczne. Każdy odcinek to kompleksowa pigułka wiedzy na temat zmian przepisów i rozwiązań problemów prawnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wideoinstrukcje to krótkie filmy animowane, które krok po kroku pokazują, jak wypełnić dokument (na przykład ZUS Rp-7) albo jak dokonać jakiejś czynności (na przykład rozliczyć ulgę z tytułu zakupu kasy fiskalnej).

EKSPERT RADZI to krótka odpowiedź specjalisty na konkretne pytanie, jakie spłynęło do redakcji Certyfikowanej Platformy Wideoszkoleń od użytkowników, bądź wypowiedź wyjaśniająca zawiłość przepisów prawnych w konkretnych życiowych sytuacjach.

Co ważne, każde wideo jest objęte systemem aktualizacji. Użytkownik wie, czy dane szkolenie jest aktualne, czy też zagadnienia omawiane podczas szkolenia należy traktować jako archiwalne.

Jak usystematyzowane są wszystkie produkcje wideo? Jak znaleźć to, czego szukamy?

MN: Cała Platformę podzieliliśmy na kategorie. Są to PODATKI, PRACA i KADRY, OBRÓT GOSPODARCZY, UBEZPIECZENIA, RACHUNKOWOŚĆ FIRM i FINANSE PUBLICZNE. W poszczególnych kategoriach umieściliśmy wideo odpowiadające tematycznie nazwie kategorii. Dzięki temu łatwo zorientować się, w której kategorii szukać rozwiązania problematycznego zagadnienia.

Co jeszcze oprócz wiedzy zawartej w filmach oferuje swoim użytkownikom Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń?

MN: Do każdego wideoszkolenia, wideoinstrucji czy wideo EKSPERT RADZI dołączyliśmy materiały powiązane, z których może korzystać użytkownik Platformy. Materiały te należy traktować jako dodatkowe pomoce dydaktyczne. Są to materiały szkoleniowe prowadzącego szkolenie, porady i artykuły z danego zakresu tematycznego, eporadniki, przepisy prawne, formularze, wskaźniki i stawki, a czasami także audiokomentarz eksperta nawiązujący do obszarów tematycznych poruszanych na szkoleniu. To wszystko sprawia, że każde zagadnienie omówione jest kompleksowo i użytkownik  dostaje całościową informację na dany temat.

Platforma Wideoszkoleń ma w nazwie Certyfikowana. Co to oznacza?

MN: Oznacza to, że po obejrzeniu wideoszkolenia czy wideoinstrukcji każdy użytkownik może rozwiązać test jednokrotnego wyboru dotyczący zagadnień poruszanych w wideo. Po uzyskaniu 80 proc. prawidłowych odpowiedzi można wygenerować i wydrukować imienny certyfikat  poświadczający wiedzę zdobytą po obejrzeniu szkolenia.

Podsumowując, jakie korzyści dla księgowych i kadrowych niesie ze sobą Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń?

MN: Korzyści jest bardzo dużo. Niewątpliwie najważniejszą z nich jest możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych dzięki nowym publikowanym na Platformie szkoleniom. To korzyść nieoceniona, ale są i inne.

Przede wszystkim elastyczność. Można przesłuchać szkolenie w każdym miejscu i w każdym czasie.

Z materiałów umieszczonych na Platformie można korzystać indywidualnie, ale także jeśli zajdzie taka potrzeba można przeszkolić cały dział księgowości bądź kadr.

Nasze wideoszkolenia poruszają najbardziej aktualne zagadnienia i zmiany w prawie dlatego użytkownik Platformy ma stały dostęp do najświeższych zmian przepisów z bezcennym objaśnieniem eksperta.

Po prostu Certyfikowana Platforma Wideoszkoleń uczy, oszczędza czas i pieniądze, a zdobytą przez księgowych i kadrowych wiedzę poświadcza certyfikatem.

Wypróbuj za darmo Certyfikowaną Platformę Wideoszkoleń. Obejrzyj szkolenie i zdobądź certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister Finansów: KSeF dopiero od 2026 roku. Dwie daty dla dwóch grup podatników

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

Kasowy PIT: Projekt ustawy trafił do konsultacji. Nowe przepisy od 1 stycznia 2025 r. Kto z nich skorzysta?

Prawo do tzw. kasowego PIT będzie warunkowane wysokością przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie osiągniętych w roku poprzednim - nie będzie ona mogła przekroczyć kwoty odpowiadającej równowartości 250 tys. euro. Projekt ustawy wprowadzającej kasowy PIT trafił do konsultacji międzyresortowych.

Jak przygotować się do ESG? Oto przetłumaczony unijny dokument dla firm: Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie

Jak małe i średnie firmy mogą przygotować się do ESG? Krajowa Izba Gospodarcza przetłumaczyła unijny dokument dla MŚP: „Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie”. Dokumentu po polsku jest dostępny bezpłatnie.

Czy to nie dyskryminacja? Jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności, a inny już nie, bo spółka miała jednego wierzyciela

Czy mamy do czynienia z dyskryminacją, gdy jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki przez zgłoszenie w porę wniosku o ogłoszenie jej upadłości, podczas gdy inny nie może tego zrobić tylko dlatego, że spółka miała jednego wierzyciela? Czy organy skarbowe mogą dochodzić zapłaty podatków od takiego członka zarządu bez wcześniejszego wykazania, że działał on w złej wierze albo w sposób niedbały? Z takimi pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wystąpił niedawno polski sąd.

Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

Obligacje skarbowe [maj 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmieniły się w porównaniu do oferowanych w kwietniu br. Od 25 kwietnia można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Kasowy PIT dla przedsiębiorców z przychodami do 250 tys. euro od 2025 roku. I tylko do transakcji fakturowanych [projekt ustawy]

Ministerstwo Finansów przygotowało i opublikowało 24 kwietnia 2024 r. projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Ta nowelizacja przewiduje wprowadzenie kasowej metody rozliczania podatku dochodowego. Z tej metody będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność, a także ci przedsiębiorcy, których przychody w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Coraz więcej kontroli firm logistycznych. Urzędy celno-skarbowe sprawdzają pozwolenia na uproszczenia celne

Urzędy celno-skarbowe zintensyfikowały kontrole firm logistycznych. Chodzi o monitoring pozwoleń na uproszczenia celne, szczególnie tych wydanych w czasie pandemii. Jeśli organy celno-skarbowe natrafią na jakiekolwiek uchybienia, to może dojść do zawieszenia pozwolenia, a nawet jego odebrania.

Ostatnie dni na złożenia PIT-a. W pośpiechu nie daj szansy cyberoszustowi! Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Obecnie już prawie co drugi Polak (49%) przyznaje, że otrzymuje podejrzane wiadomości drogą mailową. Tak wynika z najnowszego raportu SMSAPI „Bezpieczeństwo Cyfrowe Polaków 2024”. Ok. 20% Polaków niestety klika w linki zawarte w mailu, gdy wiadomość dotyczy ważnych spraw. Jak zauważa Leszek Tasiemski, VP w firmie WithSecure – ostatnie dni składania zeznań podatkowych to idealna okazja dla oszustów do przeprowadzenia ataków phishingowych i polowania na nieuważnych podatników.

REKLAMA