reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > W Karcie Dużej Rodziny uczestniczy już ponad 900 firm i instytucji

W Karcie Dużej Rodziny uczestniczy już ponad 900 firm i instytucji

Jak informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w programie Karta Dużej Rodziny bierze udział już ponad 900 firm i instytucji. Ze zniżek w ramach programu można skorzystać w prawie 8 tys. miejsc w całej Polsce. Przedstawiciele resortu pracy, samorządu, dużych rodzin oraz firm i instytucji rozmawiali w Tarnowie o wyzwaniach, które stoją przed programem.

Nowy serwis: Biura rachunkowe

- Karta Dużej Rodziny ma już ponad rok. Robimy pierwsze podsumowania, ale także patrzymy w przyszłość. Już niedługo złożenie wniosku o wydanie karty oraz deklaracji o dołączenie do grona Partnerów programu będzie mogło odbywać się przez internet – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. 

Swoją kartę w całej Polsce odebrało już ponad 1,2 mln osób, z czego prawie 151 tys. osób w województwie małopolskim. Z jakich zniżek skorzystać mogą duże rodziny w regionie? Wśród Partnerów są m.in.: Koleje Małopolskie, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie czy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Nowe zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Dzięki nowemu Systemowi Informatycznemu Karty Dużej Rodziny firmy i instytucje będą mogły dołączyć do programu przez internet. Ułatwienia czekają także rodziny – wniosek o wydanie karty także będzie można złożyć online. Dzięki Systemowi będzie można sprawdzić, na jakim etapie jest nasza sprawa i kiedy otrzymamy kartę.

Projekt „System ulg i bonifikat skierowanych do rodzin wielodzietnych, certyfikowany spersonalizowaną, bezpieczną Kartą Dużej Rodziny” to przedsięwzięcie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich prowadzone w ramach Priorytetu VII Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt współfinansowany jest ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Do tej pory wnioski o wydanie karty złożyło już ponad 1,3 mln osób. Rodzice otrzymują Kartę dożywotnio, dzieci do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl

Karty produkowane są przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Ambasadorem Karty Dużej Rodziny jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Karta Dużej Rodziny - zwolnienie z opłat za wywóz śmieci

Konferencje „Karta Dużej Rodziny 2.0” organizowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich skupiać będą przedstawicieli samorządu, partnerów oraz dużych rodzin.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama