| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > W tym tygodniu nowela VAT, w przyszłym ocena abolicji

W tym tygodniu nowela VAT, w przyszłym ocena abolicji

W tym tygodniu ma być opublikowana poprawiona wersja nowelizacji ustawy o VAT. W poniedziałek rada legislacyjna wyda opinię w sprawie projektu o abolicji podatkowej.


Podczas wtorkowej debaty na temat reformowania polskiego systemu podatkowego zorganizowanej przez Klub Polskiej Rady Biznesu i Accreo Taxand wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch poinformowała, że w tym tygodniu zostanie opublikowana poprawiona nowelizacja ustawy o VAT.

- Po uzgodnieniach do nowelizacji wpłynęło ponad 350 poprawek. Część z nich została uwzględniona - wskazała Elżbieta Chojna-Duch.

Dodała, że 14 kwietnia w sprawie projektu ustawy abolicyjnej i jej zgodności z konstytucją wypowie się rada legislacyjna. Za dwa tygodnie projektem powinien zająć się Komitet Stały Rady Ministrów, sama Rada i Sejm.

Radosław Czarnecki, partner w Accreo Taxand, zwrócił uwagę, że debata wokół zmian podatkowych w Polsce zawsze toczy się wokół spraw bieżących i haseł ogólnych, typu abolicja, wysokość stawek czy ulgi.

- Na system podatkowy trzeba spojrzeć szerzej. Konkurencyjny system to nie tylko niskie podatki, to również jego szczelność i bezpieczeństwo z możliwością nawiązania dialogu - podkreślał Radosław Czarnecki.

Podobnie twierdzi Elżbieta Chojna-Duch, zastrzegając, że w Polsce nie można mówić o rewolucji.

Wojciech Kostrzewa, prezes, dyrektor Grupy ITI, zwrócił uwagę, że przedsiębiorcy decydując, się na inwestycję, analizują również podatki, w tym ich stawki.

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Emilianowicz Kuchta Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »