reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Rozpoczęła się II edycja konkursu Księgowi Przyszłości

Rozpoczęła się II edycja konkursu Księgowi Przyszłości

Ruszyła II edycja konkursu Księgowi Przyszłości sprawdzającego wiedzę z rachunkowości. Od 4 kwietnia księgowi oraz osoby pretendujące do tego zawodu, mogą rozwiązywać testy on-line na specjalnie przygotowanej platformie na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl. Do turnieju już zgłosiło się kilkaset osób - rejestracja trwa do końca I etapu czyli do 13 kwietnia 2016 r.! Patronat medialny nad konkursem objął portal Infor.pl.

Celem konkursu jest m.in. promocja wizerunku nowoczesnego księgowego, jako kluczowego doradcy przedsiębiorcy, twórczego i nieustannie poszerzającego swoją wiedzę oraz umiejętności. Profesjonalisty, korzystającego z najnowszych technologii i narzędzi pracy,  potrafiącego współpracować z innymi. Konkurs Księgowi Przyszłości sprawdza nie tylko wiedzę lecz również umiejętność kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów, działania pod presja czasu, a także zdolności interpersonalne. konkurs jest jedyną tego typu rywalizacją, w której startują nie indywidualni zawodnicy, a trzyosobowe drużyny, aby podkreślić wagę pracy zespołowej.

Konkurs promuje również zawód księgowego, jako ciekawą ścieżkę kariery dla młodego pokolenia, a także pełną pasji pracę z dobrymi perspektywami na przyszłość. Rywalizacja obywa się w trzech kategoriach – obok zawodowych księgowych startują również studenci uczelni ekonomicznych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs w większości odbywa się w przestrzeni internetowej na specjalnie przygotowanej platformie na portalu ksiegowiprzyszlosci.pl. W marcu została także udostępniona specjalna mobilna aplikacja Księgowi Przyszłości, dzięki której użytkownicy mogą trenować przed konkursem oraz zapraszać innych graczy do wspólnego startu.

Pierwszy etap konkursu trwa do 13 kwietnia i do tego momentu możliwa jest rejestracja drużyn konkursowych. Kolejne dwa etapy odbędą się w kwietniu, a w maju najlepsze drużyny będą miały za zadanie przygotować pracę półfinałową. Finał konkursu dla drużyn zawodowych i studenckich odbędzie się w Dniu Księgowego 9 czerwca 2016 w Warszawie, a rywalizację zakończy uroczysta gala.

Do wzięcia udziału w konkursie wystarczy zebrać trzyosobową drużynę, dokonać rejestracji na stronie www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs i w wymaganym terminie wypełnić test kwalifikacyjny online. Nagrodami głównymi w kategoriach zawodowej i studenckiej są bony szkoleniowe SKwP oraz vouchery na wakacje marzeń o wartości odpowiednio 30 i 15 tysięcy złotych. Wszyscy finaliści otrzymają również cenne nagrody rzeczowe.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza polska organizacja zawodowa oraz firma Soneta, producent oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama