REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Znamy zwycięzców II edycji konkursu Księgowi Przyszłości

Finał II edycji ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych „Księgowi Przyszłości”
Finał II edycji ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych „Księgowi Przyszłości”

REKLAMA

REKLAMA

9 czerwca 2016 odbył się finał II edycja ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych. „Księgowi Przyszłości” sprawdza nie tylko wiedzę z rachunkowości, ale również umiejętność pracy zespołowej oraz radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami. Do grona patronów medialnych konkursu dołączył portal Infor.pl.

Konkursu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – wzięło w nim udział blisko 1500 osób. Zwieńczeniem rywalizacji była uroczysta gala finałowa która odbyła się w Dniu Księgowego w salach Restauracji Endorfina Foksal w Warszawie.

REKLAMA

Autopromocja

Księgowy to od zawsze ważny filar funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Dziś obok tradycyjnych funkcji, księgowy coraz częściej staje się też doradcą przedsiębiorcy odpowiedzialnym za tworzenie polityki rachunkowości firmy czy zarządzanie całym obszarem finansowym firmy. Księgowy przyszłości to bowiem profesjonalista, korzystającego z najnowszych technologii i narzędzi pracy,  potrafiącego współpracować z innymi, wnoszący istotny wkład w rozwój gospodarki.  „Inicjatywa konkursu dla księgowych, który promowałby nie tylko wiedzę ale również kompetencje komunikacyjne czy znajomość nowych technologii powstała tuż po wprowadzeniu tzw. ustawy deregulacyjnej. Sam jestem przedsiębiorcą dlatego doskonale rozumiem rolę jaką księgowy odgrywa w każdej organizacji. W obliczu zmian rynkowych zależało nam więc na działaniu który pozwoli promować najlepszych księgowych oraz wspierać rozwój całej branży. Myślę, że ten cel udało się nam osiągnąć.„  mówi Robert Czuła, Prezes Soneta sp. z o.o. i współorganizator konkursu.

Koncepcja stworzenia konkursu narodziła się w 2013 roku, jako odpowiedź na wprowadzaną wówczas ustawę deregulującą zawód księgowego. W związku z nową sytuacją rynkową szczególnego znaczenia nabrała promocja wysokich standardów pracy, profesjonalizmu i ciągłego podnoszenia kompetencji wśród zawodowych księgowych.  Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2014 roku, a udział w niej wzięło ponad 1300 osób. Również dużym zainteresowaniem cieszyła się II edycja konkursu do której zapisało się 495 drużyn, które startowały w trzech kategoriach – uczniowskiej, studenckiej i zawodowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zwycięską drużyną w kategorii zawodowej zostały „Księgowe TrOPIcielki” z Gliwic, w kategorii studenckiej zwyciężyła drużyna „SVAT”, a wśród uczniów I miejsce zajęły „Ekonomistki Żeromskiego”. Nagrodami głównymi w konkursie były vouchery turystyczne, dzięki którym zwycięskie drużyny będą mogły spełnić swoje nawet najbardziej nietuzinowe marzenia o podróżach. Laureaci otrzymali również bony szkoleniowe oraz cenne gadżety elektroniczne – ponieważ wiedza i umiejętność korzystania z nowych technologii, to dziś atrybuty każdego księgowego.

Pełnokrwista postać księgowego, czyli wiedza, praktyka i etyka

Gala finałowa stanowiąca zwieńczenie konkursu obyła się w Restauracji Endorfina Foksal, dawnym pałacu Zamoyskich w Warszawie. Zakończenie rywalizacji było też okazją do świętowania Dnia Księgowego, który odbywa się tego dnia. Do udziału w niej zaproszeni zostali przedstawiciele branży księgowej, mediów i stowarzyszeń. W programie gali, oprócz wręczenia nagród i występów artystycznych znalazło się również przemówienie Pani Anny Hejki, Uznanej przez World Economic Forum w Davos za Globalnego Lidera Jutra i nominowana przez European Business Angel Association na Anioła Biznesu 2009.  Gala zakończyła się bankietem oraz okolicznościowym tortem.

Organizatorami konkursu Księgowi Przyszłości są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza polska organizacja zawodowa oraz firma Soneta, producent oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365. Konkurs został również objęty patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Pracodawców Rzeczypospolitej Polski oraz Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Patronatu medialnego udzieliła stacja telewizyjna Polsat News 2, Polska Agencja Prasowa oraz liczne pisma i portale branżowe m. in. Rachunkowość, Świat Księgowych czy Infor.

Równolegle z konkursem uruchomiona została aplikacja mobilna, będąca pierwszą w Polsce grą edukacyjną dla księgowych „Księgowi Przyszłości.” Aplikacja pozwala na sprawdzenie i poszerzenie wiedzy z zakresu rachunkowości w atrakcyjnej i niestandardowej formie. Dostawcą aplikacji jest firma Soneta sp. z o.o. , a pytania do jej zostały ułożone przez ekspertów ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Informacja o organizatorach

Soneta sp. z o.o.

Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, wiedzy eksperckiej oraz kompetentnej obsłudze, firma odniosła sukces rynkowy. Producent, jako pierwszy w Polsce udostępnił swój system w chmurze oraz wprowadzając dodatkowe interfejsy oparte o zasady Modern UI,  umożliwił swoim użytkownikom korzystanie z systemu na wielu urządzeniach (w tym tabletach i smartfonach). Na przestrzeni ostatnich lat firma odnotowuje stały wzrost obrotów, jest cenionym partnerem biznesowym, Złotym Partnerem Microsoft, a także pewnym pracodawcą. Firma dostarcza swoje rozwiązania informatyczne poprzez ogólnopolską sieć autoryzowanych partnerów, prowadzącą sprzedaż, wdrożenia oraz serwis bieżący systemu.

System enova365 to najnowszej generacji oprogramowanie ERP,  przeznaczone do kompleksowego zarządzania firmami oraz instytucjami. Składa się ze zintegrowanych ze sobą i wykorzystujących wspólną bazę danych modułów, z których każdy odpowiada za określony obszar działalności organizacji i wspomaga występujące
w jego obrębie procesy. System enova365 wspiera prowadzenie biznesu w 6 podstawowych obszarach działalności przedsiębiorstwa: księgowości, kadry i płace, handel, CRM, workflow (obsługa procesów) i Business Intelligence. System oferuje również aplikacje zewnętrzne tak zwane pulipty, w trzech formach – pulpit kontahenta (dla klientów i dostawców firmy), pulpit pracownika (umożliwiający samoobsługę pracowniczą) oraz pulpit klient biura rachunkowego (dla klientów biur rachunkowych).

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

REKLAMA

To najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami kontynuująca tradycje społeczno-zawodowych organizacji księgowych, działających na terenie ziem polskich od 1907 roku. Stowarzyszenie dokłada starań, by jego członkowie odznaczali się najwyższej jakości kompetencjami i postępowali zgodnie ze standardami etyki.

W dobie globalizacji i integracji europejskiej Stowarzyszenie dzięki swoim doświadczeniom i ugruntowanej pozycji dąży do rozwijania rachunkowości i rewizji finansowej, by odzwierciedlały dokonujące się nieustannie zmiany i spełniały wymogi globalnie uznawanych standardów. Dążenie to potwierdzane jest codzienną pracą i zaangażowaniem członków Stowarzyszenia zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym. Ideą Stowarzyszenia jest, aby zawód księgowego był zawodem zaufania publicznego, bowiem jego rzetelne i etyczne wykonywanie ma wpływ na bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.

Rozwijanie talentów wśród młodych ludzi i promocja nowych kadr poprzez umożliwienie im zdobycia gruntownej wiedzy jest jednym z podstawowych celów Stowarzyszenia. Natomiast dla tych, którzy już poznali tajniki zawiłej sztuki, jaką jest rachunkowość i rewizja finansowa, Stowarzyszenie oferuje możliwość doskonalenia wiedzy i zapoznawania się z najnowszymi rozwiązaniami polskimi i międzynarodowymi. Wydając stosowne certyfikaty Stowarzyszenie gwarantuje, iż osoby je posiadające dysponują odpowiednimi kompetencjami, zarówno merytorycznymi, organizacyjnymi jak i etycznymi oraz podlegają wymogom ustawicznego doskonalenia zawodowego.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowa składka zdrowotna dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2025 r. Tego chce minister finansów

Chciałbym, żeby nowa składka zdrowotna dla przedsiębiorców weszła w życie 1 stycznia 2025 r. - powiedział 25 lipca 2024 r. w TVN 24 minister finansów Andrzej Domański. Jak mówił, zależy mu, by powstał wspólny rządowy projekt; takie rozwiązanie powinno być wypracowane w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zarządzanie zmianą - kluczowa umiejętność w biznesie i na wyższej uczelni. Jak to robić skutecznie?

Dzisiejsze środowiska biznesowe oraz akademickie charakteryzują się dynamicznymi zmianami, które wymagają od menedżerów, pracowników oraz kadry akademickiej posiadania specjalistycznych umiejętności zarządzania tymi procesami/lub procesami transformacyjnymi. Zmiany, napędzane głównie przez postęp technologiczny oraz nowe formy prowadzenia biznesu i edukacji, stają się coraz bardziej nieodłącznym elementem codziennej pracy i nauki. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej uwidoczniła konieczność szybkiego przystosowania się do nowych warunków, w szczególności w kontekście przejścia na tryb nauki i pracy zdalnej, bądź hybrydowej.

Fundacja rodzinna: kiedy jest szansą na zachowanie firmowego majątku? Czy może być wykorzystana do optymalizacji podatkowej?

Fundacja rodzinna to nowoczesna forma prawna, która zyskuje coraz większe uznanie w Polsce. Stworzona z myślą o skutecznym zarządzaniu i ochronie majątku rodzinnego, stanowi odpowiedź na wyzwania związane z sukcesją oraz koniecznością zabezpieczenia interesów bliskich. Dzięki niej możliwe jest nie tylko uporządkowanie spraw majątkowych, ale także uniknięcie potencjalnych sporów rodzinnych. Jakie są zasady funkcjonowania fundacji rodzinnej, jej organów oraz korzyści, jakie niesie dla fundatorów i beneficjentów? 

Dyskusja o akcyzie: legislacja europejska nie nadąża za badaniami

Około 25 proc. Polaków każdego dnia sięga po papierosa. Wartość ta – zamiast maleć – zwiększa się i stawia nas w gronie państw o względnie wysokim stopniu narażenia społeczeństwa na zagrożenia spowodowane dymem tytoniowym. Na drugim biegunie UE są Szwedzi. Tam pali zaledwie 8 proc. ludności. O planach ograniczenia konsumpcji tytoniu, produktów nikotynowych i alkoholu rozmawiali politycy i eksperci podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw zdrowia publicznego.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości 2025: budynki po zmianie przepisów

Konsultowany obecnie przez Ministerstwo Finansów projekt zmian w podatku od nieruchomości budzi wątpliwości podatników i ekspertów. Dotyczą one m.in. definicji budynków i budowli. Oceniając potencjalne skutki projektowanych zmian, tak przedsiębiorcy jak i osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej -  powinni zastanowić się nad swoim majątkiem. Bo w świetle nowych przepisów mogą pojawić się problemy z tym, czy dany obiekt budowlany jest budynkiem, czy budowlą.

Np. 6,2% rocznie przez 3 lata - stały i pewny zysk z oszczędności. Obligacje skarbowe 2024 - oferta i oprocentowanie w sierpniu

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 21czerwca 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w sierpniu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w lipcu br. Od 26 lipca br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany z korzystnym dyskontem

Firmy mają problem: brakuje pracowników z kwalifikacjami. Jak sobie z tym radzić?

Najnowsze dane wskazują jasno: małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce borykają się niedoborem rąk do pracy. Według Eurobarometru, aż 82 proc. firm ma problem ze znalezieniem pracowników, zwłaszcza tych wykwalifikowanych. ,,Zamiast tracić czas na nieskuteczne rekrutacje, firmy powinny zlecać zadania na zewnątrz np. w centrach BPO’’ – mówi Maciej Paraszczak, prezes Meritoros SA.  

Farmy wiatrowe a podatek od nieruchomości. Nadchodzą zmiany

Co jest przedmiotem opodatkowania podatkiem od nieruchomości farm wiatrowych? Budowle lub ich części jako przedmiot opodatkowania podatkiem od nieruchomości generują dla farm wiatrowych największe obciążenie podatkowe i między innymi dlatego są przedmiotem licznych sporów z fiskusem. Skutkiem tych sporów jest zmiana definicji budowli dla celów podatku od nieruchomości od 1 stycznia 2025 r.

REKLAMA

Od 2025 r. akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75%. Rozwinie się szara strefa i garażowa produkcja poza kontrolą?

Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – komentuje plany Ministerstwa Finansów Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Podatek od żywności szkodliwej dla zdrowia. Już 44 kraje wprowadziły taki podatek

Dotychczas 44 kraje wprowadziły podatek od żywności szkodliwej dla zdrowia, czyli wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli, cukru i tłuszczów nasyconych, w tym tłuszczów typu trans. Polska jest jednym z krajów, które zdecydowały się na wprowadzenie podatku cukrowego, którym objęte zostały słodzone napoje. Zdaniem ekspertów to dobry początek, ale jednocześnie za mało.

REKLAMA