REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Znamy zwycięzców II edycji konkursu Księgowi Przyszłości

Finał II edycji ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych „Księgowi Przyszłości”
Finał II edycji ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych „Księgowi Przyszłości”

REKLAMA

REKLAMA

9 czerwca 2016 odbył się finał II edycja ogólnopolskiego, drużynowego konkursu dla księgowych. „Księgowi Przyszłości” sprawdza nie tylko wiedzę z rachunkowości, ale również umiejętność pracy zespołowej oraz radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami. Do grona patronów medialnych konkursu dołączył portal Infor.pl.

Konkursu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – wzięło w nim udział blisko 1500 osób. Zwieńczeniem rywalizacji była uroczysta gala finałowa która odbyła się w Dniu Księgowego w salach Restauracji Endorfina Foksal w Warszawie.

Autopromocja

Księgowy to od zawsze ważny filar funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Dziś obok tradycyjnych funkcji, księgowy coraz częściej staje się też doradcą przedsiębiorcy odpowiedzialnym za tworzenie polityki rachunkowości firmy czy zarządzanie całym obszarem finansowym firmy. Księgowy przyszłości to bowiem profesjonalista, korzystającego z najnowszych technologii i narzędzi pracy,  potrafiącego współpracować z innymi, wnoszący istotny wkład w rozwój gospodarki.  „Inicjatywa konkursu dla księgowych, który promowałby nie tylko wiedzę ale również kompetencje komunikacyjne czy znajomość nowych technologii powstała tuż po wprowadzeniu tzw. ustawy deregulacyjnej. Sam jestem przedsiębiorcą dlatego doskonale rozumiem rolę jaką księgowy odgrywa w każdej organizacji. W obliczu zmian rynkowych zależało nam więc na działaniu który pozwoli promować najlepszych księgowych oraz wspierać rozwój całej branży. Myślę, że ten cel udało się nam osiągnąć.„  mówi Robert Czuła, Prezes Soneta sp. z o.o. i współorganizator konkursu.

Koncepcja stworzenia konkursu narodziła się w 2013 roku, jako odpowiedź na wprowadzaną wówczas ustawę deregulującą zawód księgowego. W związku z nową sytuacją rynkową szczególnego znaczenia nabrała promocja wysokich standardów pracy, profesjonalizmu i ciągłego podnoszenia kompetencji wśród zawodowych księgowych.  Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2014 roku, a udział w niej wzięło ponad 1300 osób. Również dużym zainteresowaniem cieszyła się II edycja konkursu do której zapisało się 495 drużyn, które startowały w trzech kategoriach – uczniowskiej, studenckiej i zawodowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zwycięską drużyną w kategorii zawodowej zostały „Księgowe TrOPIcielki” z Gliwic, w kategorii studenckiej zwyciężyła drużyna „SVAT”, a wśród uczniów I miejsce zajęły „Ekonomistki Żeromskiego”. Nagrodami głównymi w konkursie były vouchery turystyczne, dzięki którym zwycięskie drużyny będą mogły spełnić swoje nawet najbardziej nietuzinowe marzenia o podróżach. Laureaci otrzymali również bony szkoleniowe oraz cenne gadżety elektroniczne – ponieważ wiedza i umiejętność korzystania z nowych technologii, to dziś atrybuty każdego księgowego.

Pełnokrwista postać księgowego, czyli wiedza, praktyka i etyka

Gala finałowa stanowiąca zwieńczenie konkursu obyła się w Restauracji Endorfina Foksal, dawnym pałacu Zamoyskich w Warszawie. Zakończenie rywalizacji było też okazją do świętowania Dnia Księgowego, który odbywa się tego dnia. Do udziału w niej zaproszeni zostali przedstawiciele branży księgowej, mediów i stowarzyszeń. W programie gali, oprócz wręczenia nagród i występów artystycznych znalazło się również przemówienie Pani Anny Hejki, Uznanej przez World Economic Forum w Davos za Globalnego Lidera Jutra i nominowana przez European Business Angel Association na Anioła Biznesu 2009.  Gala zakończyła się bankietem oraz okolicznościowym tortem.

Organizatorami konkursu Księgowi Przyszłości są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza polska organizacja zawodowa oraz firma Soneta, producent oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365. Konkurs został również objęty patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Pracodawców Rzeczypospolitej Polski oraz Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Patronatu medialnego udzieliła stacja telewizyjna Polsat News 2, Polska Agencja Prasowa oraz liczne pisma i portale branżowe m. in. Rachunkowość, Świat Księgowych czy Infor.

Równolegle z konkursem uruchomiona została aplikacja mobilna, będąca pierwszą w Polsce grą edukacyjną dla księgowych „Księgowi Przyszłości.” Aplikacja pozwala na sprawdzenie i poszerzenie wiedzy z zakresu rachunkowości w atrakcyjnej i niestandardowej formie. Dostawcą aplikacji jest firma Soneta sp. z o.o. , a pytania do jej zostały ułożone przez ekspertów ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Informacja o organizatorach

Soneta sp. z o.o.

Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, wiedzy eksperckiej oraz kompetentnej obsłudze, firma odniosła sukces rynkowy. Producent, jako pierwszy w Polsce udostępnił swój system w chmurze oraz wprowadzając dodatkowe interfejsy oparte o zasady Modern UI,  umożliwił swoim użytkownikom korzystanie z systemu na wielu urządzeniach (w tym tabletach i smartfonach). Na przestrzeni ostatnich lat firma odnotowuje stały wzrost obrotów, jest cenionym partnerem biznesowym, Złotym Partnerem Microsoft, a także pewnym pracodawcą. Firma dostarcza swoje rozwiązania informatyczne poprzez ogólnopolską sieć autoryzowanych partnerów, prowadzącą sprzedaż, wdrożenia oraz serwis bieżący systemu.

System enova365 to najnowszej generacji oprogramowanie ERP,  przeznaczone do kompleksowego zarządzania firmami oraz instytucjami. Składa się ze zintegrowanych ze sobą i wykorzystujących wspólną bazę danych modułów, z których każdy odpowiada za określony obszar działalności organizacji i wspomaga występujące
w jego obrębie procesy. System enova365 wspiera prowadzenie biznesu w 6 podstawowych obszarach działalności przedsiębiorstwa: księgowości, kadry i płace, handel, CRM, workflow (obsługa procesów) i Business Intelligence. System oferuje również aplikacje zewnętrzne tak zwane pulipty, w trzech formach – pulpit kontahenta (dla klientów i dostawców firmy), pulpit pracownika (umożliwiający samoobsługę pracowniczą) oraz pulpit klient biura rachunkowego (dla klientów biur rachunkowych).

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

To najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami kontynuująca tradycje społeczno-zawodowych organizacji księgowych, działających na terenie ziem polskich od 1907 roku. Stowarzyszenie dokłada starań, by jego członkowie odznaczali się najwyższej jakości kompetencjami i postępowali zgodnie ze standardami etyki.

W dobie globalizacji i integracji europejskiej Stowarzyszenie dzięki swoim doświadczeniom i ugruntowanej pozycji dąży do rozwijania rachunkowości i rewizji finansowej, by odzwierciedlały dokonujące się nieustannie zmiany i spełniały wymogi globalnie uznawanych standardów. Dążenie to potwierdzane jest codzienną pracą i zaangażowaniem członków Stowarzyszenia zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym. Ideą Stowarzyszenia jest, aby zawód księgowego był zawodem zaufania publicznego, bowiem jego rzetelne i etyczne wykonywanie ma wpływ na bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.

Rozwijanie talentów wśród młodych ludzi i promocja nowych kadr poprzez umożliwienie im zdobycia gruntownej wiedzy jest jednym z podstawowych celów Stowarzyszenia. Natomiast dla tych, którzy już poznali tajniki zawiłej sztuki, jaką jest rachunkowość i rewizja finansowa, Stowarzyszenie oferuje możliwość doskonalenia wiedzy i zapoznawania się z najnowszymi rozwiązaniami polskimi i międzynarodowymi. Wydając stosowne certyfikaty Stowarzyszenie gwarantuje, iż osoby je posiadające dysponują odpowiednimi kompetencjami, zarówno merytorycznymi, organizacyjnymi jak i etycznymi oraz podlegają wymogom ustawicznego doskonalenia zawodowego.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Opłaty za jednorazowe opakowania plastikowe do żywności - rozliczenia VAT, CIT i PIT w 2024 roku [wyjaśnienia Ministerstwa Finansów]

    W komunikacie z 28 marca 2024 r. Ministerstwo Finansów udzieliło wyjaśnień odnośnie zasad rozliczania opłat pobieranych z tytułu sprzedaży opakowań jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych na napoje lub żywność na gruncie VAT oraz podatków dochodowych. Komunikat ten nie ma formalnego statusu interpretacji podatkowej ani objaśnień podatkowych.

    Tabela kursów średnich NBP z 29 marca 2024 roku [nr 064/A/NBP/2024]

    Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona przez NBP 29 marca 2024 roku [nr 064/A/NBP/2024]. Jaki dzisiaj kurs euro? Jakie zmiany w kursach walut?

    Dostęp hurtowy do sieci zbudowanej ze środków KPO/FERC

    Rok 2023 upłynął pod znakiem śledzenia działań Centrum Projektów Polska Cyfrowa (dalej jako „CPPC”), planowaniem zasięgów sieci możliwych do zrealizowania w ramach dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej, wzmożoną pracą nad przygotowaniem wniosków o dofinansowanie, cierpliwym oczekiwaniem na ogłoszenie wyników naboru, żeby w końcu – dotrwać do etapu podpisania umowy o dofinansowanie i rozpocząć budowę nowej infrastruktury telekomunikacyjnej. Dla wielu operatorów emocje towarzyszące tym wydarzeniom, jak również powodzenie inwestycji nadal spędzają sen z powiek. Natomiast przed operatorami, którzy sami nie stawali w blokach startowych do konkursu o środki na budowę nowej infrastruktury telekomunikacyjnej, pojawia się pytanie jak będzie wyglądać wspólne funkcjonowanie obu grup w przyszłości.

    Polska ustawa o kryptoaktywach od 30 czerwca 2024 r. Założenia i cel nowych przepisów [omówienie projektu]

    Projekt ustawy o kryptoaktywach ma zaimplementować do krajowych przepisów rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1114 z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie rynków kryptoaktywów oraz zmiany rozporządzeń (UE) nr 1093/2010 i (UE) nr 1095/2010 oraz dyrektyw 2013/36/UE i (UE) 2019/1937 (Dz. U. UE. L. z 2023 r. Nr 150, str. 40 z późn. zm.) (dalej: MiCA) określające zasady regulacji i nadzoru emisji, handlu i świadczenia usług związanych z kryptowalutami. Rozporządzenie obowiązuje już od 29 czerwca 2023 r., ale w pełni zacznie być stosowane dopiero w grudniu 2024 r. Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowych rozwiązań w obszarze sektora rynku kryptoaktywów, mających na celu realizację zadań wynikających z rozporządzenia MiCA, w szczególności w zakresie skutecznego nadzoru i ochrony inwestorów. Według ustawodawcy podjęcie działań zmierzających do realizacji ww. celów zapewni rozwój rynku w perspektywie wieloletniej oraz bezpieczeństwo przez rozszerzenie kompetencji nadzorczych. Za projekt ustawy odpowiada Podsekretarz Stanu Ministerstwa Finansów. 

    Eksport usług do Turcji na nowych zasadach od stycznia 2024

    Eksport usług występuje wówczas, gdy za miejsce świadczenia usług, czyli faktycznego opodatkowania, jest terytorium innego państwa. O miejscu opodatkowania danej usługi decyduje nie miejsce jej faktycznego wykonania, ale wskazane przepisami ustawy o VAT „miejsce jej świadczenia”. Charakterystyką usługi wykonanej poza granice terytorium kraju to takie świadczenie, od którego zobowiązanym do rozliczenia VAT jest zagraniczny nabywca tej usługi. Dla polskiego usługodawcy jest ona wówczas czynnością niepodlegającą opodatkowaniu (NP) w VAT.

    Rozlicz się przez internet. Dzięki usłudze Twój e-PIT szybko i łatwo rozliczysz swój PIT

    Okres rozliczeń rocznych PIT trwa do końca kwietnia. Dzięki usłudze Twój e-PIT udostępnionej przez Ministerstwo Finansów w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) możesz szybko i wygodnie rozliczyć swój PIT. Zwłaszcza jeśli masz Profil Zaufany. Jeśli nie masz – założysz go od ręki.

    PIT 2024. Czy można rozliczyć podatki bez Profilu Zaufanego?

    Sezon rozliczeń podatkowych jest w pełni. Dzięki usłudze e-PIT dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, możesz  szybko rozliczyć swój PIT. Resort zaleca, aby z rozliczeniem nie zwlekać.

    Co można sobie odliczyć od podatku 2024? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu PIT?

    Co można odliczyć z podatku PIT? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu w 2024 roku?

    Kto może wyjechać do sanatorium z ZUS-em w 2024 roku? Jak uzyskać skierowanie? Ile trzeba czekać?

    Nie tylko Narodowy Fundusz Zdrowia kieruje do miejscowości uzdrowiskowych, ale także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z leczenia może skorzystać każdy ubezpieczony, który jest zagrożony utratą zdolności do pracy. Warunkiem jest jednak, by rehabilitacja poprawiła rokowania stanu zdrowia i przyczyniła się do powrotu do aktywności zawodowej.

    Limit pomocy de minimis dla MŚP 2024 - podwyżka od 1 maja

    Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, na podstawie którego MŚP nadal udzielana będzie pomoc de minimis w formie gwarancji BGK spłaty kredytu lub innego zobowiązania - napisał resort w OSR do projektu. Rozporządzenie wdroży w życie unijne przepisy wprowadzające nowy wyższy limit takiej pomocy dla jednego przedsiębiorstwa w ciągu 3 lat.

    REKLAMA