reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Rząd będzie wspierał nowe inwestycje ulgami podatkowymi

Rząd będzie wspierał nowe inwestycje ulgami podatkowymi

Rząd przyjął wczoraj rozporządzenie w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną.


NOWE PRAWO

Wejście w życie rozporządzenia umożliwi udzielanie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących regionalną pomoc publiczną. Pomoc będzie udzielana na nowe inwestycje oraz dla nowo powstałych małych przedsiębiorstw. Pomoc na nowe inwestycje może być przyznana w odniesieniu do kosztów inwestycji w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, a także w odniesieniu do kosztów wynagrodzenia dla miejsc pracy utworzonych bezpośrednio w wyniku realizacji inwestycji. Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na pomoc w formie odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia zapłaty podatku na raty, odroczenia lub rozłożenia na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę.

Pomiotami udzielającymi pomocy są wszystkie podmioty uprawnione do udzielania ulg w spłacie podatków, a zatem przede wszystkim naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego, wójt czy burmistrz (prezydent miasta).

Zasady udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiących pomoc regionalną, dotychczas regulowało rozporządzenie Rady Ministrów z 31 maja 2006 r. Na podstawie tych przepisów pomoc mogła być udzielana do końca 2006 roku. W związku z tym, że Komisja Europejska zatwierdziła zgłoszoną przez Polskę Mapę pomocy regionalnej na okres od 1 stycznia 2007 r. do 31 grudnia 2013 r., powstała konieczność wydania nowych przepisów. Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia.

MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Krawczyk

Instruktor American Heart Association (pierwsza pomoc).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama