reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Deklaracje elektroniczne dla podatku akcyzowego

Deklaracje elektroniczne dla podatku akcyzowego

Rozszerzono katalog deklaracji i informacji podatkowych, które można składać za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Chodzi o deklaracje dla podatku akcyzowego i deklaracje dla podatku od gier.

Część deklaracji można składać w formie elektronicznej, poczynając od rozliczenia za wrzesień br. (AKC-4/4zo, AKC-4/A, AKC-4/B, AKC-4/C, AKC-4/D, AKC-4/E, AKC-4/F, AKC-4/H, AKC-4/I, AKC-4/J, AKC-4/K, POD-5, POG-5/A, POG-5/C, POD-5/D).

Pozostałe deklaracje i informacje po raz pierwszy będzie można złożyć, poczynając od rozliczenia za styczeń 2012 r. (AKC-EN, AKC-PA, INF-A, INF-B, INF-C, INF-D, INF-F, INF-I, INF-J, INF-K, POG-P, POG-4, POG-4/A, POG-4/R, AKC-U, AKC-P, GHD-1 oraz zgłoszenie o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym wyrobów akcyzowych akcyzą zapłaconą na terytorium państwa członkowskiego, a także informację w sprawie opłaty paliwowej).

Rozporządzenie Ministra Finansów z 27 września 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów deklaracji, które mogą być składane za pomocą środków komunikacji elektronicznej (Dz.U. Nr 207, poz. 1231)

reklama

Czytaj także

VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Profika Broker

Broker ubezpieczeniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama