REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Karta Dużej Rodziny z nowymi zniżkami

Karta Dużej Rodziny/www.premier.gov.pl
Karta Dużej Rodziny/www.premier.gov.pl
Domena Publiczna

REKLAMA

REKLAMA

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają powody do zadowolenia. Nowi partnerzy dołączają do programu zniżek, oferując zniżki na muzea, do sklepów, na paliwo, podręczniki szkolne oraz usługi medyczne.

Nowi Partnerzy Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina, z co najmniej trójką dzieci, może korzystać ze zniżek i ulg przygotowanych specjalnie dla nich.

REKLAMA

Autopromocja

- Karta Dużej Rodziny zyskuje na sile. Nowi partnerzy z kolejnych branż, rosnąca liczba zniżek, projekt zniżek ustawowych – to kolejne kroki, które podejmujemy, aby wspierać duże rodziny w codziennym życiu – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas uroczystego podpisania kolejnych umów partnerskich. Spotkanie odbyło się 15 października w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Osoby posługujące się Kartą Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty 394 podmiotów zgłoszonych przez 191 partnerów. Liczba złożonych wniosków o karty zbliża się do 510 000, a ponad 332 300 rodzin odebrało już swoje karty z gmin.

Teraz do nowych Partnerów programu Karta Dużej Rodziny dołączyli: Carrefour Polska, Grupa Lotos S.A., LUX MED, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, C&A Polska Sp. z o.o., Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.  

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Karta Dużej Rodziny - szybszy zwrot ulgi na dzieci

Ulgi i odliczenia od podatku dochodowego od osób fizycznych

Nowe zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

- Cieszę się, że Partnerzy Karty Dużej Rodziny i oferowane przez nich zniżki tworzą co raz bardziej różnorodną ofertę dla dużych rodzin. Dzięki nim projekt Karty Dużej Rodziny staje się jednym z największych programów odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Carrefour Polska oferuje zwrot 10% rachunku w postaci e-bonu na kolejne zakupy(oferta dotyczy zakupów w supermarketach i hipermarketach)

- Carrefour Polska realizuje strategię biznesu odpowiedzialnego społecznie poprzez równoległe działania na trzech płaszczyznach: gospodarczej, środowiskowej i społecznej. Mamy nadzieję, że nasza oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny spotka się z zainteresowaniem rodzin, tym samym potwierdzając zaangażowanie Carrefour we wspieranie odpowiedzialnej polityki prorodzinnej– powiedział Guillaume de Colonges, Prezes Carrefour Polska.

System ulg i zniżek dla rodzin w ramach Karty Dużej Rodziny

Grupa LUX MED oferuje 15 % zniżki na wszystkie usługi medyczne.

- Jako największa prywatna grupa medyczna w Polsce czujemy się współodpowiedzialni za zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej jak największej grupie Polaków m.in. dlatego systematycznie angażujemy się w ważne i cenne społecznie inicjatywy. Tym bardziej cieszymy się, że możemy dołączyć do projektu Karty Dużej Rodziny i zapewnić opiekę medyczną na atrakcyjnych warunkach dla rodzin wielodzietnych - powiedziała Anna Rulkiewicz Prezes Grupy LUX MED.

Firma C&A oferuje 10% zniżki na odzież dziecięcą (zniżka łączy się z promocjami).

- C&A jest firmą rodzinną z wieloletnią tradycją. Za pośrednictwem naszej fundacji wspieraliśmy i wpieramy nadal wiele inicjatyw. Cieszę się, że i w tym przypadku, jako partner programu Karty Dużej Rodziny  możemy ułatwić dostęp do tańszej odzieży dziecięcej, co w przypadku dużych rodzin będzie znaczącym ułatwieniem i obniżeniem kosztów funkcjonowania, a jednocześnie dowodem na prowadzenie odpowiedzialnego społecznie biznesu – powiedział Zbigniew Klepacki dyrektor ds. sprzedaży C&A.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oferuje 15% zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne oraz 30% zniżki na ubezpieczania majątkowe i rolne.

- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jako Partner Karty Dużej Rodziny przygotowało szereg zniżek w ubezpieczeniach komunikacyjnych i majątkowych. Wzajemność ubezpieczeniowa, która w swoim założeniu nie jest nastawiona na zysk, lecz na zaspokojenie potrzeb osób ubezpieczonych, wpisuje się w pełni w program pomocy rodzinom wielodzietnym – powiedziała Ewa Stachura-Kruszewska Prezes Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oferują 10% zniżki na zakupy online.

- Od wielu lat Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w miarę swoich możliwości starają się pomagać wielodzietnym rodzinom w Polsce. Teraz, dzięki Karcie Dużej Rodziny mogą to zacząć robić systemowo, a pomocą objąć wszystkich. Dziękujemy więc za tę Kartę, z radością przyłączamy się do programu – powiedział Jerzy Garlicki, prezes Wydawnictw Szkolnych
i Pedagogicznych.

Na stacjach LOTOS karta uprawnia do niższej ceny za litr paliwa - od 5 do 10 groszy oraz 20% zniżki na produkty gastronomiczne i myjnie.

– Dzięki zaangażowaniu sieci stacji paliw LOTOS w tę inicjatywę możemy zaoferować prawie 630 tysiącom wielodzietnych rodzin w Polsce, wśród których liczną grupę stanowią użytkownicy samochodów, wysokiej jakości produkty i usługi w atrakcyjnych cenach. Podejście to jest nam bliskie jako firmie do lat kierującej się w biznesie zasadami społecznej odpowiedzialności – powiedział Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy LOTOS S.A.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski posiadaczom Karty Dużej Rodziny oferuje wejście do galerii za 5 zł oraz bilet do Kina.Lab za 7 zł.

- Z ogromną satysfakcją przystąpiliśmy do programu  Karta Dużej Rodziny.  Niezwykle ważne dla mnie jest przede wszystkim ułatwienie dostępu do kultury rodzinom wielodzietnym, a także zwrócenie uwagi na istotną kwestię odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce. Wierzę także, że realizacja tego projektu powiększy krąg naszych odbiorców ułatwiając szerszej publiczności dostęp do różnorodnej oferty CSW oraz zachęci ją do aktywnego udziału w proponowanych przez nas działaniach edukacyjnych – powiedziała Małgorzata Ludwisiak Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oferuje 50% zniżki na bilety normalne i ulgowe.

- Muzeum Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli odwiedza rocznie blisko 200 tysięcy gości. Wśród nich dzieci są jednymi z najważniejszych odbiorców. Ułatwienie dostępu do instytucji kultury właśnie rodzinom wielodzietnym jest realizacją podstawowego założenia statutowego Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina - udostępniania dziedzictwa Chopinowskiego jak najszerszemu gronu odbiorców- powiedziałdr Artur Szklener, Dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 29 września br. skierowało projekt ustawy o Karcie Dużej Rodziny do konsultacji społecznych. Znalazły się w nim m.in. gwarantowane zniżki dla rodzin wielodzietnych na przejazdy kolejowe i na opłaty paszportowe.

Projekt ustawy gwarantuje posiadaczom Karty Dużej Rodziny 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione z opłat za wstęp do parków narodowych oraz za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego przy staraniu się o przyznanie Karty. Ustawa ma wejść w życie od 1 stycznia 2015 r. z wyjątkiem zmian dotyczących ulg w wydawaniu paszportów, które wejdą w życie od 5 czerwca 2015 r.

Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl

Ambasadorem Karty Dużej Rodziny jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.


Źródło: Minister Pracy i Polityki Społecznej


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podatek od garaży do zmiany. Rząd przyjął projekt ustawy, który dotyczy opodatkowania podatkiem od nieruchomości

Rząd wprowadza nowe przepisy dotyczące opodatkowania podatkiem od nieruchomości garaży w budynkach mieszkalnych. W efekcie zmian wszystkie pomieszczenia przeznaczone do przechowywania pojazdów w budynkach mieszkalnych (niezajęte na działalność gospodarczą) będą opodatkowane jednakową stawką podatku.

Podatki 2025. Zmiany w podatku od nieruchomości, podatku rolnym, opłacie uzdrowiskowej i opłacie skarbowej

W dniu 14 października 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o opłacie skarbowej, przedłożony przez Ministra Finansów. Jak wskazuje rząd, ta nowelizacja ma charakter techniczny. Jej celem jest m.in. wyeliminowanie wątpliwości interpretacyjnych przez doprecyzowanie przepisów ww. ustaw. Największe zmiany dotyczą podatku od nieruchomości. Nowe przepisy mają obowiązywać od początku 2025 roku.

Rozporządzenie MiCA – nowe zasady dla kryptowalut w Unii Europejskiej. Od kiedy?

Kryptowaluty od lat kojarzą się z czymś zupełnie nowym i nieobjętym regulacjami. Tak faktycznie było, ale do niedawna. W przypadku wielu krajów obowiązywały krajowe ustawy, które określały reguły dla lokalnego rynku aktywów cyfrowych. Rozwój rynku kryptowalut przyniósł ze sobą zarówno innowacje, jak i wyzwania. To właśnie dlatego Unia Europejska (UE) postanowiła  wypełnić lukę prawną na poziomie ponadnarodowym i ujednolicić prawo dla państw członkowskich. Rynki kryptowalut rozwijały się nierównomiernie, a inwestorzy i przedsiębiorcy napotykali na różne bariery prawne lub zagrożenia w zależności od kraju, w którym działali. Odpowiedzią na te potrzeby jest przegłosowane w ubiegłym roku Rozporządzenie MiCA (Markets in Crypto-Assets). Co konkretnie się zmieni? Przede wszystkim wprowadzone zostaną licencje dla dostawców usług w zakresie kryptoaktywów. Od kiedy przepisy MiCA będą stosowane? Na co zwrócić szczególną uwagę? Dowiedz się więcej na ten temat właśnie w tym artykule.

Ustawa o rynku kryptoaktywów – poważna zmiana dla polskich kryptowalut

Ustawa o rynku kryptoaktywów to projekt polskiego prawa, który ma na celu uregulowanie działalności związanej z kryptowalutami i innymi aktywami cyfrowymi na terenie Polski. Projekt ten jest częścią szerszej europejskiej inicjatywy regulacyjnej, którą jest Rozporządzenie MiCA (Markets in Crypto-Assets). Polska ustawa ma za zadanie dostosowanie krajowych przepisów do unijnych standardów, zapewniając spójność regulacji na poziomie krajowym i europejskim. Jest to odpowiedź na potrzebę wprowadzenia jasnych i jednolitych zasad dla podmiotów działających na rynku kryptoaktywów, takich jak giełdy kryptowalut, dostawcy portfeli cyfrowych, emitenci tokenów oraz doradcy inwestycyjni w zakresie aktywów cyfrowych. Niestety mamy jednak      wątpliwości      co do pewnego zapisu w projekcie, który może prowadzić do nierówności pomiędzy instytucjami finansowymi, a przedsiębiorcami kryptowalutowymi. O co chodzi? Więcej szczegółów na ten temat poznasz właśnie w tym artykule. 

REKLAMA

Zapewnienie zakwaterowania pracownikowi a PIT. Sądy jedno, fiskus drugie

Sądy wskazują, że zapewnienie darmowego zakwaterowania pracownikowi nie jest przychodem z nieodpłatnych świadczeń i w związku z tym nie podlega PIT. I to niezależnie od tego czy pracodawca zapewnia zakwaterowanie za granicą czy w Polsce. Mimo to fiskus konsekwentnie wydaje negatywne interpretacje podatkowe w tej sprawie.

Zarobki księgowych na jesieni 2024 r. Jakie pensje oferują pracodawcy?

Ile zarabiają księgowe i księgowi na jesieni 2024 roku? Jakie wynagrodzenie zasadnicze oferują pracodawcy głównym księgowym, samodzielnym księgowym, młodszym księgowym, czy praktykantom w dziale księgowości? Zestawienie to nie uwzględnia premii i pozapłacowych bonusów pracowniczych. 

Księgowy w małej firmie. A może lepiej (szybciej, taniej) przedsiębiorcy rozliczać się samemu?

Dane z PARP nie pozostawiają złudzeń – zapotrzebowanie na specjalistów ds. rachunkowości rośnie w zastraszającym tempie. Wzrost liczby ofert pracy w tej branży o ponad 43% rok do roku to sygnał, że na rynku dzieje się coś niezwykłego. Jednym z głównych czynników napędzających ten trend jest rosnąca popularność outsourcingu księgowości. Coraz więcej firm, zarówno dużych korporacji, jak i małych, jednoosobowych działalności, decyduje się powierzyć prowadzenie księgowości specjalistom. Czy zawsze to niezbędny krok?

Księgowy w firmie 2024: to nie buchalter, ale kreatywny analityk i doradca, także w budowaniu relacji biznesowych. Sztuczna inteligencja w tym go nie zastąpi

Za co księgowi lubią swój zawód? Za możliwość rozwoju, pensje, różnorodność. Lubią to więc sami intensywnie się dokształcają – a prawie 60 proc. robi to przynajmniej raz na kwartał, a jednak 20 proc. z nich nie jest w stanie określić zalet płynących ze swojej pracy.

REKLAMA

Nowa funkcja w e-Urzędzie Skarbowym: Raport podatnika. Jakie informacje można otrzymać?

W komunikacie z 10 października 2024 r. Ministerstwo Finansów poinformowało o wprowadzeniu nowej funkcjonalności w e-Urzędzie Skarbowym – Raportu podatnika. Czym jest ten raport, który dotyczy przedsiębiorców i organizacji? Jakie informacje zawiera?

Globalny sektor logistyczny zakończy 2024 rok na dużym plusie

Wolumen towarowy transportowany przez światową flotę kontenerową zyska w tym roku 5-6%. Fracht lotniczy zaliczy wzrost na poziomie 5%, a rynek przesyłek ekspresowych i paczek urośnie o nawet 9,2%. Więcej i szybciej zarobią także operatorzy logistyczni, ponieważ obserwujemy właśnie niecodzienne przesunięcie szczytu transportowego na szlakach prowadzących z Chin do Europy i USA. Branża logistyczna pogodziła się również z kryzysem żeglugowym na Morzu Czerwonym, a nawet zamieniła konieczność opływania Afryki na wzrosty w poszczególnych obszarach rynku. Za sprawą rosnącej sprzedaży w e‑commerce to może być bardzo dobry rok dla logistyki, nawet w kulejącej gospodarczo Europie.

REKLAMA