REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Karta Dużej Rodziny z nowymi zniżkami

Subskrybuj nas na Youtube
Karta Dużej Rodziny/www.premier.gov.pl
Karta Dużej Rodziny/www.premier.gov.pl
/
Domena Publiczna

REKLAMA

REKLAMA

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają powody do zadowolenia. Nowi partnerzy dołączają do programu zniżek, oferując zniżki na muzea, do sklepów, na paliwo, podręczniki szkolne oraz usługi medyczne.

Nowi Partnerzy Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina, z co najmniej trójką dzieci, może korzystać ze zniżek i ulg przygotowanych specjalnie dla nich.

REKLAMA

Autopromocja

- Karta Dużej Rodziny zyskuje na sile. Nowi partnerzy z kolejnych branż, rosnąca liczba zniżek, projekt zniżek ustawowych – to kolejne kroki, które podejmujemy, aby wspierać duże rodziny w codziennym życiu – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas uroczystego podpisania kolejnych umów partnerskich. Spotkanie odbyło się 15 października w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Osoby posługujące się Kartą Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty 394 podmiotów zgłoszonych przez 191 partnerów. Liczba złożonych wniosków o karty zbliża się do 510 000, a ponad 332 300 rodzin odebrało już swoje karty z gmin.

Teraz do nowych Partnerów programu Karta Dużej Rodziny dołączyli: Carrefour Polska, Grupa Lotos S.A., LUX MED, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, C&A Polska Sp. z o.o., Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.  

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Karta Dużej Rodziny - szybszy zwrot ulgi na dzieci

Ulgi i odliczenia od podatku dochodowego od osób fizycznych

Nowe zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

- Cieszę się, że Partnerzy Karty Dużej Rodziny i oferowane przez nich zniżki tworzą co raz bardziej różnorodną ofertę dla dużych rodzin. Dzięki nim projekt Karty Dużej Rodziny staje się jednym z największych programów odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Carrefour Polska oferuje zwrot 10% rachunku w postaci e-bonu na kolejne zakupy(oferta dotyczy zakupów w supermarketach i hipermarketach)

- Carrefour Polska realizuje strategię biznesu odpowiedzialnego społecznie poprzez równoległe działania na trzech płaszczyznach: gospodarczej, środowiskowej i społecznej. Mamy nadzieję, że nasza oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny spotka się z zainteresowaniem rodzin, tym samym potwierdzając zaangażowanie Carrefour we wspieranie odpowiedzialnej polityki prorodzinnej– powiedział Guillaume de Colonges, Prezes Carrefour Polska.

System ulg i zniżek dla rodzin w ramach Karty Dużej Rodziny

Grupa LUX MED oferuje 15 % zniżki na wszystkie usługi medyczne.

- Jako największa prywatna grupa medyczna w Polsce czujemy się współodpowiedzialni za zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej jak największej grupie Polaków m.in. dlatego systematycznie angażujemy się w ważne i cenne społecznie inicjatywy. Tym bardziej cieszymy się, że możemy dołączyć do projektu Karty Dużej Rodziny i zapewnić opiekę medyczną na atrakcyjnych warunkach dla rodzin wielodzietnych - powiedziała Anna Rulkiewicz Prezes Grupy LUX MED.

Firma C&A oferuje 10% zniżki na odzież dziecięcą (zniżka łączy się z promocjami).

- C&A jest firmą rodzinną z wieloletnią tradycją. Za pośrednictwem naszej fundacji wspieraliśmy i wpieramy nadal wiele inicjatyw. Cieszę się, że i w tym przypadku, jako partner programu Karty Dużej Rodziny  możemy ułatwić dostęp do tańszej odzieży dziecięcej, co w przypadku dużych rodzin będzie znaczącym ułatwieniem i obniżeniem kosztów funkcjonowania, a jednocześnie dowodem na prowadzenie odpowiedzialnego społecznie biznesu – powiedział Zbigniew Klepacki dyrektor ds. sprzedaży C&A.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oferuje 15% zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne oraz 30% zniżki na ubezpieczania majątkowe i rolne.

- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jako Partner Karty Dużej Rodziny przygotowało szereg zniżek w ubezpieczeniach komunikacyjnych i majątkowych. Wzajemność ubezpieczeniowa, która w swoim założeniu nie jest nastawiona na zysk, lecz na zaspokojenie potrzeb osób ubezpieczonych, wpisuje się w pełni w program pomocy rodzinom wielodzietnym – powiedziała Ewa Stachura-Kruszewska Prezes Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oferują 10% zniżki na zakupy online.

- Od wielu lat Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w miarę swoich możliwości starają się pomagać wielodzietnym rodzinom w Polsce. Teraz, dzięki Karcie Dużej Rodziny mogą to zacząć robić systemowo, a pomocą objąć wszystkich. Dziękujemy więc za tę Kartę, z radością przyłączamy się do programu – powiedział Jerzy Garlicki, prezes Wydawnictw Szkolnych
i Pedagogicznych.

Na stacjach LOTOS karta uprawnia do niższej ceny za litr paliwa - od 5 do 10 groszy oraz 20% zniżki na produkty gastronomiczne i myjnie.

– Dzięki zaangażowaniu sieci stacji paliw LOTOS w tę inicjatywę możemy zaoferować prawie 630 tysiącom wielodzietnych rodzin w Polsce, wśród których liczną grupę stanowią użytkownicy samochodów, wysokiej jakości produkty i usługi w atrakcyjnych cenach. Podejście to jest nam bliskie jako firmie do lat kierującej się w biznesie zasadami społecznej odpowiedzialności – powiedział Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy LOTOS S.A.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski posiadaczom Karty Dużej Rodziny oferuje wejście do galerii za 5 zł oraz bilet do Kina.Lab za 7 zł.

- Z ogromną satysfakcją przystąpiliśmy do programu  Karta Dużej Rodziny.  Niezwykle ważne dla mnie jest przede wszystkim ułatwienie dostępu do kultury rodzinom wielodzietnym, a także zwrócenie uwagi na istotną kwestię odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce. Wierzę także, że realizacja tego projektu powiększy krąg naszych odbiorców ułatwiając szerszej publiczności dostęp do różnorodnej oferty CSW oraz zachęci ją do aktywnego udziału w proponowanych przez nas działaniach edukacyjnych – powiedziała Małgorzata Ludwisiak Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oferuje 50% zniżki na bilety normalne i ulgowe.

REKLAMA

- Muzeum Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli odwiedza rocznie blisko 200 tysięcy gości. Wśród nich dzieci są jednymi z najważniejszych odbiorców. Ułatwienie dostępu do instytucji kultury właśnie rodzinom wielodzietnym jest realizacją podstawowego założenia statutowego Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina - udostępniania dziedzictwa Chopinowskiego jak najszerszemu gronu odbiorców- powiedziałdr Artur Szklener, Dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 29 września br. skierowało projekt ustawy o Karcie Dużej Rodziny do konsultacji społecznych. Znalazły się w nim m.in. gwarantowane zniżki dla rodzin wielodzietnych na przejazdy kolejowe i na opłaty paszportowe.

Projekt ustawy gwarantuje posiadaczom Karty Dużej Rodziny 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione z opłat za wstęp do parków narodowych oraz za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego przy staraniu się o przyznanie Karty. Ustawa ma wejść w życie od 1 stycznia 2015 r. z wyjątkiem zmian dotyczących ulg w wydawaniu paszportów, które wejdą w życie od 5 czerwca 2015 r.

Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl

Ambasadorem Karty Dużej Rodziny jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.


Źródło: Minister Pracy i Polityki Społecznej


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak uzyskać dofinansowanie z urzędu pracy do zatrudnienia pracownika - zasady w 2025 roku

Zatrudnienie pracownika przeważnie wiążę się z dużymi kosztami. Trudno się dziwić, że przedsiębiorcy szukają oszczędności i szukają rozwiązań, aby móc zapłacić jak najmniej. Istnieją różne formy wsparcia przedsiębiorców, np. dofinansowanie na zatrudnienie pracownika z Urzędu Pracy. Jak wygląda proces ubiegania się o takie dofinansowanie? Poniżej opiszę kilka możliwych dofinansowań, o które może się starać przedsiębiorca.

KSeF już za rogiem. Tysiące firm nieprzygotowanych – cyfrowe wykluczenie może kosztować fortunę

Cyfrowy obowiązek, który może zaskoczyć wielu przedsiębiorców – od 2026 r. e-fakturowanie stanie się przymusem. Problem? Rząd uznał, że „wykluczenie cyfrowe” dotyczy wyłącznie najmniejszych firm. W praktyce zagrożeni są także starsi przedsiębiorcy, mikrofirmy bez dostępu do IT, a nawet ci, którzy nie mają stabilnego internetu. Brak przygotowania oznacza paraliż działalności, karne odsetki i utratę klientów. Czas ucieka – a system nie wybacza błędów.

ZUS: Przedsiębiorcy z niepełnosprawnościami z niższą roczną składką zdrowotną. Trzeba spełnić 4 warunki

Przedsiębiorcy, którzy mają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności mogą korzystać z ulgi i obniżyć roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Krzysztof Cieszyński, Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego wyjaśnia jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z tej ulgi.

Prawa autorskie do treści biznesowych publikowanych w social mediach. Kiedy można legalnie wykorzystać zdjęcie lub wideo? Co każda firma wiedzieć powinna

W erze cyfrowej, gdzie granice między komunikacją osobistą a firmową coraz bardziej się zacierają, prawa autorskie w social mediach stają się kluczową kwestią dla każdego biznesu. Generowanie własności intelektualnej przestało być domeną wyłącznie branż kreatywnych — dziś dotyczy praktycznie każdej firmy, która promuje swoje produkty lub usługi w internecie.

REKLAMA

Zwierzęta w firmie a koszty uzyskania przychodu. Jak argumentować przed urzędem skarbowym? Interpretacje fiskusa: pies, akwarium i inne przypadki

Czy pies w firmie może być kosztem uzyskania przychodu? A akwarium – elementem budującym wizerunek? Coraz więcej przedsiębiorców zadaje sobie te pytania, zwłaszcza w czasach, gdy granica między przestrzenią zawodową a prywatną bywa płynna. Praktyka i interpretacje podatkowe pokazują, że... to zależy.

Będzie likwidacja JPK VAT? Prof. Modzelewski: nieoficjalnie mówi się o redukcji obowiązków

Od samego początku (można sprawdzić) byłem krytykiem wprowadzenia powszechnych „jotpeków”, czyli zmuszania ogółu podatników do systematycznego wysyłania urzędom skarbowym ich ewidencji podatkowych. Po co zaśmiecać archiwa tych organów bilionami zbędnych informacji, do których nigdy nie sięgnie i nie można ich racjonalnie zinterpretować?

Księgowi nie spodziewają się w najbliższej przyszłości wielkich rewolucji w wynagrodzeniu i systemie swojej pracy

Co księgowi naprawdę myślą o kondycji swojej branży? Ukazał się pierwszy w Polsce barometr nastrojów księgowych. Jak oceniają oni miniony rok, czego oczekują po 2025. Odpowiedzi badanych księgowych pokazują prawdziwy obraz branży.

Zasada wielokrotności opodatkowania wyrobów akcyzowych w przypadku wtórnego obowiązku podatkowego a zmiana podatkowego przeznaczenia wyrobu akcyzowego

Istotnym problemem prawnym i praktycznym jest możliwość wielokrotnego opodatkowania tego samego wyrobu akcyzowego na etapie wtórnego obowiązku podatkowego (zwanego również obowiązkiem podatkowym drugiego stopnia.) – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

REKLAMA

Ulga na ekspansje a koszty marketingowe – jak szeroki jest katalog wydatków?

Niedawna interpretacja podatkowa (sygn. 0111-KDIB2-1.4010.66.2025.2.ED) dla producenta opakowań z tworzyw sztucznych rozstrzyga tę kwestię, wskazując, które wydatki targowe i promocyjne podlegają odliczeniu, a które - mimo argumentacji podatnika - pozostają poza zakresem ulgi. Organ zastosował ścisłą wykładnię językową, potwierdzając kwalifikowalność jedynie części ponoszonych przez przedsiębiorców kosztów.

KSeF 2026: Pożegnanie z papierowymi fakturami. Jak przygotować się na rewolucję w rozliczeniach VAT i uniknąć kar i problemów z fiskusem [branża TSL]

Niecały rok dzieli podatników VAT (w tym branżę transportową) od księgowej rewolucji. Ministerstwo Finansów potwierdziło w komunikacie z kwietnia 2025 r., że początek 2026 roku to ostateczny termin wejścia w życie Krajowego Systemu e-Faktur dla większości przedsiębiorców. Oznacza to, że już niedługo sektor TSL, zdominowany przez rozliczenia papierowe, musi stać się cyfrowy. To wyzwanie zwłaszcza dla spedycji, które rozliczają się z wieloma podmiotami równocześnie. Jak przygotować się do wdrożenia KSeF, by uniknąć problemów i kar?

REKLAMA