REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Karta Dużej Rodziny z nowymi zniżkami

Karta Dużej Rodziny/www.premier.gov.pl
Karta Dużej Rodziny/www.premier.gov.pl
Domena Publiczna

REKLAMA

REKLAMA

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają powody do zadowolenia. Nowi partnerzy dołączają do programu zniżek, oferując zniżki na muzea, do sklepów, na paliwo, podręczniki szkolne oraz usługi medyczne.

Nowi Partnerzy Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina, z co najmniej trójką dzieci, może korzystać ze zniżek i ulg przygotowanych specjalnie dla nich.

REKLAMA

Autopromocja

- Karta Dużej Rodziny zyskuje na sile. Nowi partnerzy z kolejnych branż, rosnąca liczba zniżek, projekt zniżek ustawowych – to kolejne kroki, które podejmujemy, aby wspierać duże rodziny w codziennym życiu – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas uroczystego podpisania kolejnych umów partnerskich. Spotkanie odbyło się 15 października w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Osoby posługujące się Kartą Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty 394 podmiotów zgłoszonych przez 191 partnerów. Liczba złożonych wniosków o karty zbliża się do 510 000, a ponad 332 300 rodzin odebrało już swoje karty z gmin.

Teraz do nowych Partnerów programu Karta Dużej Rodziny dołączyli: Carrefour Polska, Grupa Lotos S.A., LUX MED, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, C&A Polska Sp. z o.o., Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.  

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Karta Dużej Rodziny - szybszy zwrot ulgi na dzieci

Ulgi i odliczenia od podatku dochodowego od osób fizycznych

Nowe zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

- Cieszę się, że Partnerzy Karty Dużej Rodziny i oferowane przez nich zniżki tworzą co raz bardziej różnorodną ofertę dla dużych rodzin. Dzięki nim projekt Karty Dużej Rodziny staje się jednym z największych programów odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Carrefour Polska oferuje zwrot 10% rachunku w postaci e-bonu na kolejne zakupy(oferta dotyczy zakupów w supermarketach i hipermarketach)

- Carrefour Polska realizuje strategię biznesu odpowiedzialnego społecznie poprzez równoległe działania na trzech płaszczyznach: gospodarczej, środowiskowej i społecznej. Mamy nadzieję, że nasza oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny spotka się z zainteresowaniem rodzin, tym samym potwierdzając zaangażowanie Carrefour we wspieranie odpowiedzialnej polityki prorodzinnej– powiedział Guillaume de Colonges, Prezes Carrefour Polska.

System ulg i zniżek dla rodzin w ramach Karty Dużej Rodziny

Grupa LUX MED oferuje 15 % zniżki na wszystkie usługi medyczne.

- Jako największa prywatna grupa medyczna w Polsce czujemy się współodpowiedzialni za zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej jak największej grupie Polaków m.in. dlatego systematycznie angażujemy się w ważne i cenne społecznie inicjatywy. Tym bardziej cieszymy się, że możemy dołączyć do projektu Karty Dużej Rodziny i zapewnić opiekę medyczną na atrakcyjnych warunkach dla rodzin wielodzietnych - powiedziała Anna Rulkiewicz Prezes Grupy LUX MED.

Firma C&A oferuje 10% zniżki na odzież dziecięcą (zniżka łączy się z promocjami).

- C&A jest firmą rodzinną z wieloletnią tradycją. Za pośrednictwem naszej fundacji wspieraliśmy i wpieramy nadal wiele inicjatyw. Cieszę się, że i w tym przypadku, jako partner programu Karty Dużej Rodziny  możemy ułatwić dostęp do tańszej odzieży dziecięcej, co w przypadku dużych rodzin będzie znaczącym ułatwieniem i obniżeniem kosztów funkcjonowania, a jednocześnie dowodem na prowadzenie odpowiedzialnego społecznie biznesu – powiedział Zbigniew Klepacki dyrektor ds. sprzedaży C&A.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oferuje 15% zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne oraz 30% zniżki na ubezpieczania majątkowe i rolne.

- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jako Partner Karty Dużej Rodziny przygotowało szereg zniżek w ubezpieczeniach komunikacyjnych i majątkowych. Wzajemność ubezpieczeniowa, która w swoim założeniu nie jest nastawiona na zysk, lecz na zaspokojenie potrzeb osób ubezpieczonych, wpisuje się w pełni w program pomocy rodzinom wielodzietnym – powiedziała Ewa Stachura-Kruszewska Prezes Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oferują 10% zniżki na zakupy online.

- Od wielu lat Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w miarę swoich możliwości starają się pomagać wielodzietnym rodzinom w Polsce. Teraz, dzięki Karcie Dużej Rodziny mogą to zacząć robić systemowo, a pomocą objąć wszystkich. Dziękujemy więc za tę Kartę, z radością przyłączamy się do programu – powiedział Jerzy Garlicki, prezes Wydawnictw Szkolnych
i Pedagogicznych.

Na stacjach LOTOS karta uprawnia do niższej ceny za litr paliwa - od 5 do 10 groszy oraz 20% zniżki na produkty gastronomiczne i myjnie.

– Dzięki zaangażowaniu sieci stacji paliw LOTOS w tę inicjatywę możemy zaoferować prawie 630 tysiącom wielodzietnych rodzin w Polsce, wśród których liczną grupę stanowią użytkownicy samochodów, wysokiej jakości produkty i usługi w atrakcyjnych cenach. Podejście to jest nam bliskie jako firmie do lat kierującej się w biznesie zasadami społecznej odpowiedzialności – powiedział Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy LOTOS S.A.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski posiadaczom Karty Dużej Rodziny oferuje wejście do galerii za 5 zł oraz bilet do Kina.Lab za 7 zł.

- Z ogromną satysfakcją przystąpiliśmy do programu  Karta Dużej Rodziny.  Niezwykle ważne dla mnie jest przede wszystkim ułatwienie dostępu do kultury rodzinom wielodzietnym, a także zwrócenie uwagi na istotną kwestię odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce. Wierzę także, że realizacja tego projektu powiększy krąg naszych odbiorców ułatwiając szerszej publiczności dostęp do różnorodnej oferty CSW oraz zachęci ją do aktywnego udziału w proponowanych przez nas działaniach edukacyjnych – powiedziała Małgorzata Ludwisiak Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oferuje 50% zniżki na bilety normalne i ulgowe.

- Muzeum Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli odwiedza rocznie blisko 200 tysięcy gości. Wśród nich dzieci są jednymi z najważniejszych odbiorców. Ułatwienie dostępu do instytucji kultury właśnie rodzinom wielodzietnym jest realizacją podstawowego założenia statutowego Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina - udostępniania dziedzictwa Chopinowskiego jak najszerszemu gronu odbiorców- powiedziałdr Artur Szklener, Dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 29 września br. skierowało projekt ustawy o Karcie Dużej Rodziny do konsultacji społecznych. Znalazły się w nim m.in. gwarantowane zniżki dla rodzin wielodzietnych na przejazdy kolejowe i na opłaty paszportowe.

Projekt ustawy gwarantuje posiadaczom Karty Dużej Rodziny 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione z opłat za wstęp do parków narodowych oraz za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego przy staraniu się o przyznanie Karty. Ustawa ma wejść w życie od 1 stycznia 2015 r. z wyjątkiem zmian dotyczących ulg w wydawaniu paszportów, które wejdą w życie od 5 czerwca 2015 r.

Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl

Ambasadorem Karty Dużej Rodziny jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.


Źródło: Minister Pracy i Polityki Społecznej


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowa składka zdrowotna dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2025 r. Tego chce minister finansów

Chciałbym, żeby nowa składka zdrowotna dla przedsiębiorców weszła w życie 1 stycznia 2025 r. - powiedział 25 lipca 2024 r. w TVN 24 minister finansów Andrzej Domański. Jak mówił, zależy mu, by powstał wspólny rządowy projekt; takie rozwiązanie powinno być wypracowane w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zarządzanie zmianą - kluczowa umiejętność w biznesie i na wyższej uczelni. Jak to robić skutecznie?

Dzisiejsze środowiska biznesowe oraz akademickie charakteryzują się dynamicznymi zmianami, które wymagają od menedżerów, pracowników oraz kadry akademickiej posiadania specjalistycznych umiejętności zarządzania tymi procesami/lub procesami transformacyjnymi. Zmiany, napędzane głównie przez postęp technologiczny oraz nowe formy prowadzenia biznesu i edukacji, stają się coraz bardziej nieodłącznym elementem codziennej pracy i nauki. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej uwidoczniła konieczność szybkiego przystosowania się do nowych warunków, w szczególności w kontekście przejścia na tryb nauki i pracy zdalnej, bądź hybrydowej.

Fundacja rodzinna: kiedy jest szansą na zachowanie firmowego majątku? Czy może być wykorzystana do optymalizacji podatkowej?

Fundacja rodzinna to nowoczesna forma prawna, która zyskuje coraz większe uznanie w Polsce. Stworzona z myślą o skutecznym zarządzaniu i ochronie majątku rodzinnego, stanowi odpowiedź na wyzwania związane z sukcesją oraz koniecznością zabezpieczenia interesów bliskich. Dzięki niej możliwe jest nie tylko uporządkowanie spraw majątkowych, ale także uniknięcie potencjalnych sporów rodzinnych. Jakie są zasady funkcjonowania fundacji rodzinnej, jej organów oraz korzyści, jakie niesie dla fundatorów i beneficjentów? 

Dyskusja o akcyzie: legislacja europejska nie nadąża za badaniami

Około 25 proc. Polaków każdego dnia sięga po papierosa. Wartość ta – zamiast maleć – zwiększa się i stawia nas w gronie państw o względnie wysokim stopniu narażenia społeczeństwa na zagrożenia spowodowane dymem tytoniowym. Na drugim biegunie UE są Szwedzi. Tam pali zaledwie 8 proc. ludności. O planach ograniczenia konsumpcji tytoniu, produktów nikotynowych i alkoholu rozmawiali politycy i eksperci podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw zdrowia publicznego.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości 2025: budynki po zmianie przepisów

Konsultowany obecnie przez Ministerstwo Finansów projekt zmian w podatku od nieruchomości budzi wątpliwości podatników i ekspertów. Dotyczą one m.in. definicji budynków i budowli. Oceniając potencjalne skutki projektowanych zmian, tak przedsiębiorcy jak i osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej -  powinni zastanowić się nad swoim majątkiem. Bo w świetle nowych przepisów mogą pojawić się problemy z tym, czy dany obiekt budowlany jest budynkiem, czy budowlą.

Np. 6,2% rocznie przez 3 lata - stały i pewny zysk z oszczędności. Obligacje skarbowe 2024 - oferta i oprocentowanie w sierpniu

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 21czerwca 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w sierpniu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w lipcu br. Od 26 lipca br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany z korzystnym dyskontem

Firmy mają problem: brakuje pracowników z kwalifikacjami. Jak sobie z tym radzić?

Najnowsze dane wskazują jasno: małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce borykają się niedoborem rąk do pracy. Według Eurobarometru, aż 82 proc. firm ma problem ze znalezieniem pracowników, zwłaszcza tych wykwalifikowanych. ,,Zamiast tracić czas na nieskuteczne rekrutacje, firmy powinny zlecać zadania na zewnątrz np. w centrach BPO’’ – mówi Maciej Paraszczak, prezes Meritoros SA.  

Farmy wiatrowe a podatek od nieruchomości. Nadchodzą zmiany

Co jest przedmiotem opodatkowania podatkiem od nieruchomości farm wiatrowych? Budowle lub ich części jako przedmiot opodatkowania podatkiem od nieruchomości generują dla farm wiatrowych największe obciążenie podatkowe i między innymi dlatego są przedmiotem licznych sporów z fiskusem. Skutkiem tych sporów jest zmiana definicji budowli dla celów podatku od nieruchomości od 1 stycznia 2025 r.

REKLAMA

Od 2025 r. akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75%. Rozwinie się szara strefa i garażowa produkcja poza kontrolą?

Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – komentuje plany Ministerstwa Finansów Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Podatek od żywności szkodliwej dla zdrowia. Już 44 kraje wprowadziły taki podatek

Dotychczas 44 kraje wprowadziły podatek od żywności szkodliwej dla zdrowia, czyli wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli, cukru i tłuszczów nasyconych, w tym tłuszczów typu trans. Polska jest jednym z krajów, które zdecydowały się na wprowadzenie podatku cukrowego, którym objęte zostały słodzone napoje. Zdaniem ekspertów to dobry początek, ale jednocześnie za mało.

REKLAMA