| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Inne podatki i opłaty > Szczecin: rosną podatki od nieruchomości

Szczecin: rosną podatki od nieruchomości

Szczeciński magistrat przewiduje, że w 2012 roku z tytułu podatków lokalnych miasto osiągnie 202 mln zł dochodów - o 11 mln zł więcej, niż szacowany dochód z tych podatków w roku ubiegłym. Wzrosną m.in. podatki od nieruchomości.

Jak powiedziała dyrektor wydziału podatków i opłat lokalnych w szczecińskim magistracie Dorota Brzozowska, w 2012 roku podatek od nieruchomości zostanie podniesiony o 4,2 proc. Przypomniała jednak, że Szczecin cały czas stosuje zasadę, że podatek od nieruchomości wynosi 95 proc. maksymalnej stawki.

Podwyżka tej wysokości oznacza, że właściciel mieszkania z tytułu podatku od nieruchomości w tym roku zapłaci średnio o 2,7 zł więcej; za garaż podatek wzrośnie średnio o 4,35 zł, a za dom i znajdującą się pod nim działkę budowlaną - o 19,5 zł. Średnio 90 zł rocznie więcej zapłacą przedsiębiorcy za każde 100 m kw. budynku wykorzystywanego na działalność gospodarczą.

Z tytułu podatku od nieruchomości do budżetu miasta ma wpłynąć 185 mln zł.

O 4,2 proc. wzrośnie też podatek od środków transportu, ale zostanie utrzymany na poziomie 45-proc. stawki maksymalnej. Szacowane wpływy w przyszłym roku z tego podatku to 7 mln zł.

Na niezmienionym poziomie pozostanie podatek za posiadanie psa i wyniesie 50 zł rocznie.

Szczecinianie zapłacą o 9,4 proc. więcej za wodę i ścieki. Opłata za metr sześcienny wody sięgnie 9,81 zł, do tej pory było to 8,96 zł. Oznacza to wzrost ceny jednego metra sześciennego wody o 29 gr, a jednego metra sześciennego ścieków o 44 gr.

Szczecin planuje również zmiany opłat za bilety autobusowe i tramwajowe. I tak od marca np. zamiast dotychczasowych biletów 20-minutowych za 2,2 zł będą bilety 15-minutowe, kosztujące 2 zł.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK