| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Inne podatki i opłaty > Mieszkańcy Białegostoku zapłacą wyższe podatki lokalne w 2013 r.

Mieszkańcy Białegostoku zapłacą wyższe podatki lokalne w 2013 r.

Od stycznia 2013 roku w Białymstoku podniesiono podatki od środków transportu i od nieruchomości.

Pieniądze z tych podatków są przeznaczane m.in na oświatę, bieżące wydatki miasta, koszty zakupu towarów, ale też obsługę zadłużenia miasta - napisano w uzasadnieniu uchwały wprowadzającej podwyżki tych podatków. Miasto podkreśla, że obowiązujące w Białymstoku stawki są niższe od maksymalnych określonych przez Ministerstwo Finansów. Gdyby były maksymalne, miasto mogłoby jeszcze pozyskać 1,3 mln zł.

Również podwyżki podatku od środków transportu mają związek z dostosowaniem do regulacji przewidzianych w tej kwestii przez Ministerstwo Finansów i mieszczą się pomiędzy minimalnymi, a dopuszczalnymi maksymalnymi stawkami. Po podwyżce, podatek od samochodów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony do 5,5 tony włącznie to 520 zł. Za samochód o masie od 5,5 tony do 9 ton włącznie trzeba zapłacić 954 zł, od 9 tony do poniżej 12 ton 1 tys. 084 zł. Za ciągniki siodłowe 1 tys. 496 zł, za autobusy od 986 zł do 1 tys. 908 zł w zależności od liczby miejsc.

Przyjęty budżet Białegostoku na 2013 rok zakłada dochody na poziomie 1 mld 563,9 mln zł, wydatki 1 mld 654,2 mln zł. Deficyt to 90,3 mln zł. Na inwestycje ma być przeznaczonych 378,2 mln zł. Z UE pochodzić będzie 226,9 mln zł.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Dudkiewicz

Doradca podatkowy, agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK