| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Inne podatki i opłaty > Mieszkańcy Białegostoku zapłacą wyższe podatki lokalne w 2013 r.

Mieszkańcy Białegostoku zapłacą wyższe podatki lokalne w 2013 r.

Od stycznia 2013 roku w Białymstoku podniesiono podatki od środków transportu i od nieruchomości.

Pieniądze z tych podatków są przeznaczane m.in na oświatę, bieżące wydatki miasta, koszty zakupu towarów, ale też obsługę zadłużenia miasta - napisano w uzasadnieniu uchwały wprowadzającej podwyżki tych podatków. Miasto podkreśla, że obowiązujące w Białymstoku stawki są niższe od maksymalnych określonych przez Ministerstwo Finansów. Gdyby były maksymalne, miasto mogłoby jeszcze pozyskać 1,3 mln zł.

Również podwyżki podatku od środków transportu mają związek z dostosowaniem do regulacji przewidzianych w tej kwestii przez Ministerstwo Finansów i mieszczą się pomiędzy minimalnymi, a dopuszczalnymi maksymalnymi stawkami. Po podwyżce, podatek od samochodów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony do 5,5 tony włącznie to 520 zł. Za samochód o masie od 5,5 tony do 9 ton włącznie trzeba zapłacić 954 zł, od 9 tony do poniżej 12 ton 1 tys. 084 zł. Za ciągniki siodłowe 1 tys. 496 zł, za autobusy od 986 zł do 1 tys. 908 zł w zależności od liczby miejsc.

Przyjęty budżet Białegostoku na 2013 rok zakłada dochody na poziomie 1 mld 563,9 mln zł, wydatki 1 mld 654,2 mln zł. Deficyt to 90,3 mln zł. Na inwestycje ma być przeznaczonych 378,2 mln zł. Z UE pochodzić będzie 226,9 mln zł.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK