| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Podatki osobiste > VAT > Kiedy należy zaewidencjonować w kasie fiskalnej sprzedaż towaru na aukcji internetowej

Kiedy należy zaewidencjonować w kasie fiskalnej sprzedaż towaru na aukcji internetowej

Sprzedaję wysyłkowo na allegro.pl. gry i konsole. Gry znajdują się na różnych nośnikach (płyty CD, DVD, UMD, kartridże) więc musiałem kupić kasę fiskalną. Sprzedawane przedmioty są wystawiane na aukcje, które kończą się w różnych okresach czasowych. Mam problem z opcją „kup teraz”, gdyż aukcja może się zakończyć w każdym momencie, gdy nie będę miał dostępu do internetu. Wtedy nie będę w stanie zaewidencjonować sprzedaży i wydrukować paragonu. Czy taką sprzedaż należy zaewidencjonować w dniu, w którym zakończy się aukcja, czy też w dniu wysyłki towaru do nabywcy ?

W przypadku sprzedaży wysyłkowej dokonywanej za zaliczeniem pocztowym obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania zapłaty (art. 19 ust. 13 pkt 6 ustawy o VAT).A zatem w przedstawionym przez Pana stanie faktycznym (sprzedaż towarów na aukcji internetowej) obowiązek podatkowy powstanie z chwilą otrzymania na konto bankowe przedpłaty lub zapłaty za sprzedany towar.


Kasa rejestrująca jest urządzeniem służącym do ewidencjonowania kwot obrotu i podatku należnego (art. 111 ust. 1 ustawy o VAT). Fakt prowadzenia ewidencji przy użyciu kasy nie ma wpływu na moment powstania obowiązku podatkowego.Tak samo uważają organy podatkowe. Przykładem jest interpretacja Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu z 25 lipca 2007 r., nr PP/443-65-1/07.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK