| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT i akcyza > Szkolenie z przedsiębiorczości bez zwolnienia z VAT

Szkolenie z przedsiębiorczości bez zwolnienia z VAT

Jak podała w swojej interpretacji Izba Skarbowa w Łodzi szkolenia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych dotyczące założenie własnej firmy, rozliczeń z fiskusem, księgowości w przedsiębiorstwie itp. nie są objęte zwolnieniem wynikającym z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o VAT . Preferencja dotyczy usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, świadczonych w całości ze środków publicznych.

Polecamy: Samochód po zmianach od 1 kwietnia 2014 - multipakiet


Interpretacja pojawiła się w związku z przedsiębiorcom, który świadczył takie usługi. Stawkę podatku wyliczył w ramach podatku od towaru i usług (23 proc.), ale chciał również skorzystać ze wspomnianej ulgi.

Izba skarbowa uznała, że takie zwolnienie nie przysługuje w przypadku w/w usług. Powołała się na art. 44 rozporządzenia wykonawczego Rady (UE) nr 282/2011 z 15 marca 2011 r. Wynika z niego, że do zwolnienia z VAT uprawnia tylko nauczanie pozostające w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, jak również mające na celu uzyskanie lub uaktualnienie wiedzy do celów zawodowych. Tymczasem uczestnikami szkoleń prowadzonych przez przedsiębiorcę byli niepracujący jeszcze uczniowie gimnazjum.

Interpretacja dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 31 marca 2014 r., nr IPTPP1/443-20/14-4/AK


Odliczenie VAT od samochodów - ewidencja i VAT-26

Zapraszamy do dyskusji na forum

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »