| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Celnik będzie brał udział w losowaniu nagród

Celnik będzie brał udział w losowaniu nagród

Celnicy będą wydawać zezwolenia na prowadzenie gier i zakładów wzajemnych. Będą też mogli kontrolować gry, np. biorąc udział w losowaniu.

Dzięki nowej ustawie o Służbie Celnej, która czeka na publikację w Dzienniku Ustaw, celnicy przejmą obowiązki związane z podatkiem od gier. Ma to zwiększyć efektywność i skuteczność kontroli tego obszaru poprzez m.in. stosowanie jednej procedury w miejsce aktualnie stosowanych trzech procedur kontrolnych.

W związku z tym Ministerstwo Finansów opracowało projekt rozporządzenia w sprawie kontroli wykonywanych przez Służbę Celną w zakresie urządzania i prowadzenia gier i zakładów wzajemnych. Wynika z niego, że kontrolę gier i zakładów wzajemnych będzie można wykonywać przez bezpośrednie uczestniczenie funkcjonariuszy celnych w czynnościach związanych z działalnością objętą kontrolą, co oznacza, że funkcjonariusz może być obecny np. podczas losowania nagród w trakcie trwania loterii audioteksowej lub promocyjnej lub podczas zawierania zakładów wzajemnych w punkcie przyjmowania tych zakładów, lub podczas prowadzenia gier w kasynie. Kontrola będzie mogła polegać również na badaniu dokumentacji, dokumentów oraz urządzeń związanych z prowadzoną działalnością.

Kontrolujący będą też badać, czy urządzenia do gier spełniają odpowiednie warunki oraz czy prawidłowo i terminowo wpłacany jest podatek od gier.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Kręcisz

Księgowa, ekonomistka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK