REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

INFOR Ekspert inwestuje w rynek oprogramowania dla firm

REKLAMA

Spółka INFOR Ekspert, należąca do holdingu INFOR PL S.A., przejęła większościowy pakiet udziałów w spółce dGCS S.A., specjalizującej się w oprogramowaniu finansowo-księgowym dla firm i usługach związanych z prowadzeniem rachunkowości dla firm zewnętrznych. Decyzja o inwestycji, poprzedzona starannymi negocjacjami, podyktowana była strategicznymi planami obu spółek, które zakładają rozwój oferty dla firm w zakresie dostarczania kompleksowych rozwiązań informatycznych do obsługi procesów biznesowych.

Z początkiem stycznia spółka INFOR Ekspert rozpoczęła intensywną kampanię sprzedażową oprogramowania dla firm pod nową marką INFOR System.

Autopromocja

Wsparcie merytoryczne INFOR Ekspert pozwoli na dynamiczny rozwój całej oferty dGCS. Z jednej strony jest to gwarancja wysokiej jakości merytorycznej aktualnych narzędzi, z drugiej - rozszerzanie palety produktów o dodatkowe zintegrowane rozwiązania, zaspokajające potrzeby osób odpowiedzialnych za obszar finansowo-księgowy w przedsiębiorstwie w unikalnym dziś na rynku polskim zakresie. Duży nacisk zostanie położony na wzbogacanie funkcjonalności obecnych modułów a także na integrację tych rozwiązań z bazami informacji merytorycznej, oferowanej przez INFOR Ekspert.

Z kolei doświadczenie dGCS S.A. w dostarczaniu oprogramowania pozwoli na udoskonalenie oferty publikacji profesjonalnych INFOR Ekspert poprzez uzupełnienie jej o zróżnicowane narzędzia wspierające codzienną pracę księgowych i kadrowych.

Firmy funkcjonują jako niezależne podmioty, wspierając wzajemnie działania sprzedażowe. Dotychczasowi główni akcjonariusze dGCS S.A. pozostali drugimi co do wielkości akcjonariuszami w spółce.  Prezesem Zarządu pozostał Dariusz Puchalski, w Zarządzie zasiadł także Tomasz Kolinka, a z ramienia INFOR Ekspert Mariusz Drozdowicz - Wiceprezes INFOR Ekspert. W radzie nadzorczej znaleźli się: Andrzej Puchalski, Antoni Kiersnowski - Prezes Zarządu INFOR Ekspert Sp. z o.o. oraz Aneta Kowalska - dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży INFOR Ekspert.


O spółkach:

Dalszy ciąg materiału pod wideo


INFOR Ekspert Sp. z o.o. specjalizuje się w fachowych publikacjach dla biznesu i sektora publicznego. W ofercie INFOR Ekspert znaleźć można zarówno tradycyjne czasopisma (m.in. „MONITOR księgowego”, „Personel i Zarządzanie”), jak i dużą grupę informacyjnych produktów internetowych, samodzielne serwisy internetowe oraz serię unikalnych publikacji elektronicznych INFOR LEX. Głównym odbiorcą publikacji INFOR Ekspert są pracownicy służb finansowo-księgowych i kadrowych z firm oraz jednostek sektora publicznego, a więc przedsiębiorcy, księgowi, kadrowi, kadra menedżerska, dyrektorzy finansowi. Zaufanie Klientów INFOR-u zbudowane jest w oparciu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dostarczaniu informacji profesjonalnej, autorytety i najlepszych specjalistów oraz niesienie natychmiastowej pomocy w zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej. Tym, co wyróżnia produkty INFOR-u od produktów konkurencji jest szybka reakcja na zmieniające się trendy na rynku informacji oraz nowoczesne, a jednak taktowne podejście do Klienta. Przewagę konkurencyjną produkty INFOR Ekspert zyskują dzięki starannemu wypełnianiu misji:

INFOR to najszybsze odpowiedzi

Najszybsze odpowiedzi to Internet.


Firma dGCS S.A. od początku swojego istnienia (1989 r.)  specjalizowała się w zastosowaniu komputerów w biznesie i księgowości produkując oprogramowanie i świadcząc w tym zakresie kompleksowe usługi. Po pierwszym sukcesie firmy jakim był program „Księga Przychodów", przyszły następne takie jak „Magazyn-Multi", czy rozwój Biura Rachunkowego dGCS, które miało i ma istotny wpływ na treść i praktyczną stronę oferowanych programów księgowych. Firma dGCS S.A. szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych marek wśród producentów oprogramowania wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem, stanowiąc synonim solidności i profesjonalizmu.

Dla dGCS przejęcie udziałów przez INFOR Ekspert to szansa na dotarcie ze swoimi rozwiązaniami do szerokiej rzeszy odbiorców - aktualnych klientów INFOR. Wsparcie tego partnera to nowa jakość w zakresie promocji rozwiązań, możliwości ich rozwoju w zakresie merytorycznym, jak również unikalna szansa na pierwsze w Polsce kompleksowe rozwiązanie informatyczne dla księgowych.

Ze względu na bardzo bogatą ofertę rynek docelowy dla produktów firmy dGCS jest nieco szerszy niż dla INFOR Ekspert. Dla INFOR Ekspert połączenie z dGCS to przede wszystkim możliwość stworzenia dla dotychczasowych i nowych Klientów zintegrowanego systemu narzędzi dla osób odpowiedzialnych za obszar finansowo-księgowy w przedsiębiorstwach i biurach.

Na ofertę dGCS S.A. składają się programy pogrupowane wg platform, na jakich są obsługiwane. Najstarszą i najbardziej popularną grupą aplikacji, są te oparte o platformę DOS. W skład tej linii wchodzą: Magazyn Multi, Płace, Księga Przychodów i Rozchodów, FiK Księga Handlowa. Moduły te są w dalszym ciągu bardzo popularne wśród mniejszych przedsiębiorców i biur rachunkowych. (nie wiem, czy można nazywać to połączeniem w oficjalnym komunikacie) z INFOR Ekspert ta grupa produktów funkcjonuje autonomicznie w niezmienionej formie. W ofercie dGCS znajdują się również inne rozwiązania, zaspokajające potrzeby wąskich grup klientów -(m. in. ceniony przez użytkowników zaawansowany system Kadry, Płace, ZUS PRO), które także będą dalej rozwijane pod marką samego dGCS.

Wiodącą linię produktów dGCS S.A.  stanowił wprowadzony w 2007 roku system CafeFirma do zarządzania przedsiębiorstwem, przeznaczony do obsługi każdej firmy, niezależnie od jej wielkości i rodzaju działalności. Zaletą programu jest kompatybilność z wieloma platformami: Windows, Linux. System zawiera najlepsze funkcje poprzednich wersji  programów DOS dGCS S.A., łącząc je doskonale z najnowszymi trendami na rynku, takimi jak praca przez Internet.

Na oprogramowanie to składają się moduły: Księga Handlowa, Księga Przychodów i Rozchodów, Płace, Fakturowanie, Magazyn 2 Multi Standard i Biznes, Deklaracje, Delegacje, d2 eSklep oraz szereg użytecznych modułów dodatkowych do programu Magazyn - m. in. Produkcja Zaawansowana, Zamówienia Zaawansowane, Czynsze, Wieloodziałowość, moduły na urządzenia mobilne czy  e-Deklaracje.

INFOR Ekspert, przejmując udziały w dGCS, postawił na rozwój właśnie tych nowoczesnych narzędzi, które już jako INFOR System będą oferowane szerokiemu spektrum klientów biznesowych. W ramach nowego systemu znajdzie się większość dotychczasowych aplikacji, kierowanych do mniejszych podmiotów, jak również zaawansowane rozwiązania indywidualne dla większych przedsiębiorstw i zupełnie nowe moduły, oferujące kolejne ciekawe funkcjonalności. Oferta zostanie dostosowana zarówno pod kątem klienta mniejszego (wygodne subskrypcje roczne, korzystne pakiety), jak również dla firm dynamicznie się rozwijających i większych podmiotów (system wielostanowiskowy).

Ewa Przybińska

 ewa.przybinska@infor.pl

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR EKSPERT

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kasowy PIT: Projekt ustawy trafił do konsultacji. Nowe przepisy od 1 stycznia 2025 r. Kto z nich skorzysta?

Prawo do tzw. kasowego PIT będzie warunkowane wysokością przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie osiągniętych w roku poprzednim - nie będzie ona mogła przekroczyć kwoty odpowiadającej równowartości 250 tys. euro. Projekt ustawy wprowadzającej kasowy PIT trafił do konsultacji międzyresortowych.

Jak przygotować się do ESG? Oto przetłumaczony unijny dokument dla firm: „Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie”

Jak małe i średnie firmy mogą przygotować się do ESG? Krajowa Izba Gospodarcza przetłumaczyła unijny dokument dla MŚP: „Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie”. Dokumentu po polsku jest dostępny bezpłatnie.

Czy to nie dyskryminacja? Jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności, a inny już nie, bo spółka miała jednego wierzyciela

Czy mamy do czynienia z dyskryminacją, gdy jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki przez zgłoszenie w porę wniosku o ogłoszenie jej upadłości, podczas gdy inny nie może tego zrobić tylko dlatego, że spółka miała jednego wierzyciela? Czy organy skarbowe mogą dochodzić zapłaty podatków od takiego członka zarządu bez wcześniejszego wykazania, że działał on w złej wierze albo w sposób niedbały? Z takimi pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wystąpił niedawno polski sąd.

Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

Obligacje skarbowe [maj 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmieniły się w porównaniu do oferowanych w kwietniu br. Od 25 kwietnia można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Kasowy PIT dla przedsiębiorców z przychodami do 250 tys. euro od 2025 roku. I tylko do transakcji fakturowanych [projekt ustawy]

Ministerstwo Finansów przygotowało i opublikowało 24 kwietnia 2024 r. projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Ta nowelizacja przewiduje wprowadzenie kasowej metody rozliczania podatku dochodowego. Z tej metody będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność, a także ci przedsiębiorcy, których przychody w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Coraz więcej kontroli firm logistycznych. Urzędy celno-skarbowe sprawdzają pozwolenia na uproszczenia celne

Urzędy celno-skarbowe zintensyfikowały kontrole firm logistycznych. Chodzi o monitoring pozwoleń na uproszczenia celne, szczególnie tych wydanych w czasie pandemii. Jeśli organy celno-skarbowe natrafią na jakiekolwiek uchybienia, to może dojść do zawieszenia pozwolenia, a nawet jego odebrania.

Ostatnie dni na złożenia PIT-a. W pośpiechu nie daj szansy cyberoszustowi! Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Obecnie już prawie co drugi Polak (49%) przyznaje, że otrzymuje podejrzane wiadomości drogą mailową. Tak wynika z najnowszego raportu SMSAPI „Bezpieczeństwo Cyfrowe Polaków 2024”. Ok. 20% Polaków niestety klika w linki zawarte w mailu, gdy wiadomość dotyczy ważnych spraw. Jak zauważa Leszek Tasiemski, VP w firmie WithSecure – ostatnie dni składania zeznań podatkowych to idealna okazja dla oszustów do przeprowadzenia ataków phishingowych i polowania na nieuważnych podatników.

Czy przepis podatkowy napisany w złej wierze nie rodzi normy prawnej? Dlaczego podatnicy unikają stosowania takich przepisów?

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą często kontestują obowiązki nakładane na podstawie przepisów podatkowych. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym w takim natężeniu – może na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy wprowadzono drakońskie przepisy tzw. popiwku – pisze prof. Witold Modzelewski. Dlaczego tak się dzieje?

Szef KAS: Fundacje rodzinne nie są środkiem do unikania opodatkowania

Szef Krajowej Administracji skarbowej wydał opinię zabezpieczającą w której potwierdził, że utworzenie fundacji, wniesienie do niej akcji i następnie ich sprzedaż nie będzie tzw. „unikaniem opodatkowania”, mimo wysokich korzyści podatkowych. Opinię zabezpieczające wydaje się właśnie w celu rozstrzygnięcia, czy proponowana czynność tym unikaniem by była.
Przedmiotowa opinia została wydana na wniosek przedsiębiorcy, który planuje utworzenie rodzinnej platformy inwestycyjnej przy wykorzystaniu Fundacji poprzez wniesienie do niej m.in. akcji spółki. Natomiast spółka jest właścicielem spółek zależnych, które uzyskują przychody prowadząc działalność operacyjną w różnych krajach świata. 

REKLAMA