| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Parlament Europejski przyjął trzy uchwały dotyczące spraw podatkowych

Parlament Europejski przyjął trzy uchwały dotyczące spraw podatkowych

W lutym 2010 roku Parlament Europejski przyjął trzy uchwały dotyczące spraw podatkowych. Nie mają one mocy wiążącej, jednak przedstawiają stanowisko Parlamentu m.in. w sprawie oszustw podatkowych w podatku VAT.

W uchwałach przyjętych w lutym 2010 roku, Parlament Europejski przedstawił swoje stanowisko w sprawach podatkowych, które na przełomie roku przyciągały uwagę zarówno ekspertów podatkowych jak i mediów.

Parlament Europejski poparł inicjatywę Komisji Europejskiej, która dotyczy wprowadzenia rozwiązań zabezpieczających przed oszustwami w podatku VAT. W szczególności do wprowadzenia procedur ograniczających skalę tzw. oszustw karuzelowych popełnianych w związku z handlem limitami emisji CO2. Parlament Europejski zaproponował jednak zmianę niektórych propozycji Komisji, w celu uproszczenie obowiązków informacyjnych przewidzianych w związku z planowaną zmianą systemu opodatkowania obrotu limitami CO2.

Poparcie Parlamentu Europejskiego uzyskały również propozycja Komisji Europejskiej dotycząca wprowadzenia efektywnego systemu wymiany informacji podatkowej pomiędzy państwami członkowskimi w zakresie podatków dochodowych, jak również propozycja wprowadzenia nowej dyrektywy, która regulowałaby zasady pomocy państw członkowskich w zakresie poboru podatków.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Tax Care
PIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości

Patron merytoryczny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK