| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Parlament Europejski przyjął trzy uchwały dotyczące spraw podatkowych

Parlament Europejski przyjął trzy uchwały dotyczące spraw podatkowych

W lutym 2010 roku Parlament Europejski przyjął trzy uchwały dotyczące spraw podatkowych. Nie mają one mocy wiążącej, jednak przedstawiają stanowisko Parlamentu m.in. w sprawie oszustw podatkowych w podatku VAT.

W uchwałach przyjętych w lutym 2010 roku, Parlament Europejski przedstawił swoje stanowisko w sprawach podatkowych, które na przełomie roku przyciągały uwagę zarówno ekspertów podatkowych jak i mediów.

Parlament Europejski poparł inicjatywę Komisji Europejskiej, która dotyczy wprowadzenia rozwiązań zabezpieczających przed oszustwami w podatku VAT. W szczególności do wprowadzenia procedur ograniczających skalę tzw. oszustw karuzelowych popełnianych w związku z handlem limitami emisji CO2. Parlament Europejski zaproponował jednak zmianę niektórych propozycji Komisji, w celu uproszczenie obowiązków informacyjnych przewidzianych w związku z planowaną zmianą systemu opodatkowania obrotu limitami CO2.

Poparcie Parlamentu Europejskiego uzyskały również propozycja Komisji Europejskiej dotycząca wprowadzenia efektywnego systemu wymiany informacji podatkowej pomiędzy państwami członkowskimi w zakresie podatków dochodowych, jak również propozycja wprowadzenia nowej dyrektywy, która regulowałaby zasady pomocy państw członkowskich w zakresie poboru podatków.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Tax Care
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201899.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Welsyng

Radca prawny i doradca podatkowy. Prowadzi swoją kancelarię w Warszawie, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podatkowo-księgowej firm i innych podatników. Autorka kilkuset publikacji o tematyce podatkowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK