| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Przedsiębiorcy wybierają najlepsze urzędy skarbowe

Przedsiębiorcy wybierają najlepsze urzędy skarbowe

Już po raz ósmy przedsiębiorcy ocenią, które urzędy skarbowe zasługują na miano najbardziej przyjaznych – w ramach kolejne edycji konkursu „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”.

Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club po raz kolejny organizują konkurs „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”. Jego zadaniem jest budowa zaufania i dobrych relacji między administracją skarbową a przedsiębiorcami.

W konkursie uczestniczą urzędy skarbowe z całego kraju. Ocenie przedsiębiorców podlega jakość obsługi podatnika w urzędzie skarbowym. Badane jest m.in. to, czy urzędnicy udzielają pełnych i kompetentnych informacji, jak szybko zajmują się sprawą i czy materiały i broszury informacyjne dostępne w urzędzie są sformułowane przystępnie i zrozumiale.

W ubiegłorocznej edycji konkursu za promowanie wysokich standardów działalności wyróżniono 70 urzędów skarbowych z całego kraju.

Urzędy skarbowe oceniane są na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w wypełnianej ankiecie konkursowej. Termin odsyłania wypełnionych ankiet upływa 21 maja 2010 r., a ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do końca lipca 2010 r.

Zwycięski urząd ma prawo do używania tytułu: „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” z wyszczególnieniem roku, w którym tytuł ten został przyznany, otrzymuje także dyplom podpisany przez Prezesa BCC i Podsekretarza Stanu Ministerstwa Finansów.

Przedsiębiorcy to jedna z najważniejszych grup podatników pozostająca w stałym kontakcie z administracją skarbową. Charakter i jakość komunikacji między tą grupą a urzędem ma wpływ na rzetelne i terminowe rozliczanie się firm z podatków. Z tego względu ważne jest tworzenie pozytywnej atmosfery we wzajemnych relacjach przedsiębiorców i urzędników skarbowych.

Adam Kuchta

www.ksiegowosc.infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK