| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Będą nowe wzory deklaracji PIT

Będą nowe wzory deklaracji PIT

Zmiany w formularzach podatkowych PIT związane są przede wszystkim z nowelizacją ustawy o NIP. Już wiemy jak zmienią się formularze: PIT-23, PIT-14, PIT-2K, PIT-40A/11A.

Zmiany w PIT-2K

Zmiany w formularzu zawarte są w projekcie rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wzoru oświadczenia o wysokości wydatków związanych z inwestycją służącą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych. PIT-2K - jest to załącznik do PIT-37 stanowiący oświadczenie o wysokości wydatków związanych z inwestycją służącą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych.

W stosunku do obecnego wzoru, proponowane są następujące zmiany:

- wyrazy „Numer Identyfikacji Podatkowej podatnika” oraz „Numer Identyfikacji Podatkowej małżonka” zostaną odpowiednio zastąpione wyrazami „Identyfikator podatkowy (NIP albo numer PESEL podatnika)” oraz „Identyfikator podatkowy (NIP albo numer PESEL) małżonka”;

- w części A „Dane identyfikacyjne i adres zamieszkania” usunięto pozycje przeznaczone na PESEL podatnika oraz PESEL małżonka, co spowodowało zmianę numeracji dalszych pozycji.

Dodatkowo w podstawie prawnej zaktualizowano dziennik promulgacyjny tekstu jednolitego ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Zmiany w PIT-40A/11A

Zmiany w formularzu zawiera projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie określenia wzoru rocznego obliczenia podatku wraz z informacją o wysokości dochodów, do sporządzenia których obowiązane są organy rentowe. PIT-40A/11A jest to formularz rocznego obliczenia podatku przez organ rentowy i jednocześnie informacja o dochodach uzyskanych od organu rentowego. Konieczność zmiany w formularzu wynika również z nowelizacji ustawy o NIP.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Bierła

Ekspert Aferry.pl, specjalista ds. marketingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK