| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Przyszły Minister Finansów

Przyszły Minister Finansów

Minister finansów nie musi być specjalistą od podatków, ale wszechstronnym ekonomistą - uważają eksperci podatkowi, których poprosiliśmy o ocenę kandydatów na szefa resortu finansów.

Niezależnie od tego, kto zostanie ministrem finansów, poprosiliśmy ekspertów o ocenę, który z wymienionych dotychczas kandydatów powinien objąć tekę szefa resortu.

Stanisław Kluza
główny ekonomista Banku Gospodarstwa Żywnościowego, ekspert ze strony PiS w negocjacjach gospodarczych z PO.
Teresa Lubińska – profesor ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego, kierownik katedry finansów.
Marek Zuber – analityk finansowy, główny ekonomista Internetowego Domu Maklerskiego, ekspert ze strony PiS w negocjacjach gospodarczych z PO.
Cezary Mech – współautor programu gospodarczego PiS, były prezes Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi.

Wśród kandydatów nie ma specjalistów od podatków. Eksperci „GP” są ostrożni w ocenach. Często nie chcą wypowiadać się oficjalnie. Jednak ich zdaniem brak przygotowania podatkowego nie dyskwalifikuje przyszłego ministra finansów. Szef resortu finansów powinien być kompetentnym i wszechstronnym ekonomistą z zapleczem politycznym.

Nieoficjalnie wskazują, że takim kandydatem może być C. Mech. Z kolei M. Zuber i S. Kluza mają doświadczenie na rynku finansowym, ale zarządzanie budżetem państwa to nie to samo. Najmniej można powiedzieć o profesor T. Lubińskiej, której kandydatura pojawiła się na politycznej giełdzie niemal w ostatniej chwili.
Marcin Musiał
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Magda Stawska

Magda Stawska posiada 20letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w strukturach pionu zasobów ludzkich, jak i pionu ryzyka, zdobywane w Polsce i zagranicą (Austria, Niemcy, Anglia, region Europy Środkowo-Wschodniej). Posiada doświadczenie w różnych branżach, jak bankowość, usługi finansowe, ubezpieczenie, farmacja, telekomunikacja, energetyka, FMCG, produkcja. Kluczowe obszary ekspertyzy to zarządzane zmianą, diagnoza kultury organizacyjnej, projektowanie programów rozwojowych, zarządzanie wiedzą, rozwój kapitału ludzkiego. Specjalistka w dziedzinie międzykulturowych aspektów zarządzania zespołami i wielonarodowych aspektów organizacji. Pasjonatka innowacyjnych rozwiązań́, nowoczesnych technologii i startupów. Mentorka wydarzeń zorientowanych na rozwój innowacyjności i budowanie zespołów (Dragon’s Dean, Warsaw StartUpWeekend) Monitoruje trendy na rynku pracy i wyzwania człowieka w związku z rozwojem nowoczesnych technologii. Autorka programu mentoringu kariery zawodowej Start w Przyszłość́ (StartUpYourFuture) i książki „Alchemia Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę!” (Wydawnictwo Poltext) Inicjatywy autorskie dedykowane na rzecz aktywizacji kobiet społeczności StartUpWoman w ramach przedsiębiorczości stylu życia i przedsiębiorczości hybrydowej. Założycielka think tanka Start w Przyszłość #StartUpYourFuture. Współuczestniczyła w powstawaniu książki autorstwa Tim Clarka i Bruce Hazen) Business Models For Teams (Penguin Ramdom Hous) Doktorantka zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi badania nad kulturą organizacyjną w polskich instytucjach kultury. Certyfikowana assessor CAACDC (IES) i praktyk Business Model You.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK