| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Senat o podatkach

Senat o podatkach

W Senacie rozpoczyna się batalia o przyszłoroczne podatki. Zanosi się na to, że najbardziej zażarte spory będą toczyły się wokół uchwalonej niedawno przez Sejm 50-procentowej stawki podatkowej dla zarabiających od 600 tys. zł rocznie.

Dziś Komisja Gospodarki i Finansów Publicznych rozpatrzy zmiany w ustawach: o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz od osób prawnych. 


W posiedzeniu mają wziąć udział przedstawiciele Ministerstwa Finansów.


Przedstawiciele resortu będą starali się przekonać senatorów, aby zgłosili poprawkę mającą na celu usunięcie z nowelizacji ustawy o PIT przepisu wprowadzającego nową 50-procentową stawkę dla najlepiej zarabiających (jak oszacowało Ministerstwo Finansów, nowa 50-proc. stawka objęłaby około 4 tys. podatników i mogłaby zwiększyć wpływy budżetowe o blisko 240 mln zł).


Rzecznik prasowy rządu Dariusz Jadowski powiedział po ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów, że rząd podtrzymał swoje negatywne stanowisko w sprawie wprowadzenia 50-procentowego podatku dla osób osiągających najwyższe dochody.


Negatywnie ocenia uchwalenie nowej stawki również Rada Przedsiębiorczości, zrzeszająca największe organizacje biznesowe.


Senat będzie omawiał zmiany w przyszłorocznych podatkach dochodowych, w tym również propozycje, które mają być zgłoszone na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Finansów Publicznych, podczas posiedzenia w dniach 3-5 listopada br.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK