| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zatrudnianie pracowników tymczasowych - nowe przepisy

Aktualizacja: 02.02.2010

Z dniem 24 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa z dnia 23 października 2009 roku o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz. U. Nr 221, poz. 1737). Wprowadziła ona istotne, z punktu widzenia przedsiębiorców, zmiany w zakresie zatrudniania pracowników tymczasowych, czyli osób zatrudnionych przez agencję pracy tymczasowej i skierowanych przez nią do wykonywania pracy u wskazanego pracodawcy. »

Brytyjskie przepisy podatkowe zniechęcają sportowców do udziału w zawodach

Aktualizacja: 27.01.2010

Obowiązujące w Wielkiej Brytanii przepisy podatkowe dotyczące opodatkowania dochodów sportowców prowadzą do dysproporcji opodatkowania. W konsekwencji zniechęcają one sportowców do udziału w zawodach rozgrywających na terytorium tego kraju. »

Na złożenie PIT-8C został miesiąc

Aktualizacja: 02.02.2010

Do sporządzenia i wysłania informacji PIT-8C o przychodach uzyskanych przez inwestorów giełdowych w 2009 roku biura maklerskie mają czas najpóźniej do 1 marca. »

Charytatywne SMS-y będą zwolnione z VAT

Aktualizacja: 01.02.2010

Ministerstwo finansów kończy prace nad projektem ustawy, która wprowadzi zwolnienie z podatku VAT od charytatywnych SMS-ów. »

Ulga dla firmy w składkach do ZUS może obniżyć emeryturę pracowników

Aktualizacja: 01.02.2010

Rząd zamierza zliberalizować przepisy, na podstawie których ZUS udziela firmom ulg. Pracodawca może się obecnie ubiegać np. o układ ratalny, jeśli odprowadzi składki pracownicze. Udzielenie ulgi firmie, która nie zapłaci składek za pracownika, może obniżyć jego emeryturę. »

Termin wykorzystania zaległego urlopu wypoczynkowego

Aktualizacja: 01.02.2010

Kodeks pracy nakazuje udzielenie pracownikowi urlopu wypoczynkowego, niewykorzystanego zgodnie z planem urlopów, najpóźniej do końca pierwszego kwartału następnego roku kalendarzowego. »

Pełnomocnicy z prawem do poświadczania dokumentów

Aktualizacja: 29.01.2010

Z dniem 1 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa z dnia 23 października 2009 roku o zmianie ustaw w zakresie uwierzytelniania dokumentów (Dz. U. nr 216, poz. 1676). Akt ten ma na celu odformalizowanie i przyśpieszenie postępowań: cywilnego, administracyjnego, sądowo-administracyjnego i podatkowego. »

Warszawa zachęca przyjezdnych do płacenia podatku w stolicy

Aktualizacja: 01.02.2010

W Warszawie zameldowanych jest ponad 1,7 mln osób, ale mieszka tu i pracuje znacznie więcej Polaków. Wielu z nich codziennie korzysta ze stołecznej komunikacji miejskiej, usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych, nie dokładając się do kosztów ich utrzymania. Dlatego miasto rozpoczyna od początku lutego kampanię zachęcającą do płacenia podatków w Warszawie "Brat PIT". »

UE: Porozumienie w sprawie dalszych prac nad dyrektywą o pomocy administracyjnej

Aktualizacja: 27.01.2010

Plany wprowadzenia nowej dyrektywy w sprawie wzajemnej pomocy przy odzyskiwaniu wierzytelności dotyczących podatków, ceł i innych obciążeń były jednym z tematów spotkania ECOFIN, które odbyło się w styczniu 2010 roku. Ministrowie finansów państw członkowskich osiągnęli porozumienie w sprawie projektu tej dyrektywy. »

Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2010 r.

Aktualizacja: 01.02.2010

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę budżetową na 2010 rok - poinformowało biuro prasowe prezydenta. »

W poniedziałek ostatni dzień na złożenie PIT-28

Aktualizacja: 29.01.2010

Podatnicy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych muszą złożyć roczny PIT-28. Ostatnim dniem na wysłanie PIT-28 za 2009 rok jest poniedziałek 1 lutego 2010 r. Podatnicy, którzy zapomną o terminowym rozliczeniu z fiskusem, zostaną ukarani. »

Zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym na biegłych rewidentów

Aktualizacja: 29.01.2010

Osoby, które nie mają wyższego wykształcenia, będą miały możliwość przystąpienie do egzaminów na biegłego rewidenta. »

Dla zerowego VAT ważny jest dokument wywozu

Aktualizacja: 29.01.2010

Podatnik dokonujący dostawy wewnątrzwspólnotowej może stosować zerową stawkę VAT, pod warunkiem że z dokumentów bezsprzecznie wynika, że towar został wywieziony z kraju. »

Do 1 lutego ryczałtowcy powinni rozliczyć się z fiskusem

Aktualizacja: 28.01.2010

Przedsiębiorcy opłacający podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych powinni do 1 lutego złożyć w urzędzie skarbowym zeznanie PIT-28. »

Pracodawca może złożyć informację PIT-11 bez wszystkich danych pracownika

Aktualizacja: 27.01.2010

Pracodawca, który nie posiada pełnych danych o swoim pracowniku wymaganych do złożenia PIT-11, powinien złożyć deklarację podatkową z pominięciem brakujących informacji. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK