| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Credit Suisse: centrum księgowe we Wrocławiu

Credit Suisse: centrum księgowe we Wrocławiu

Międzynarodowa grupa finansowa Credit Suisse zamierza otworzyć we Wrocławiu centrum usług księgowych i back-office'owych.


Credit Suisse, które w Polsce zajmuje się głównie zarządzaniem aktywami, czyli usługami typu asset management, wybrało Wrocław jako czwarte centrum usług back-office'owych na świecie.


- Rozpoczęcie działalności przewidziane jest w trzecim kwartale 2007 r., a planowane zatrudnienie wyniesie około 400 pracowników. Większość pracowników będzie pracowała w dziale operacyjnym, w późniejszym okresie oddział przejmie także inne funkcje - podał bank w komunikacie.


Podobne ośrodki Credit Suisse działają już w Singapurze, w Stanach Zjednoczonych oraz w Indiach.


Takie spółki zazwyczaj obsługują klientów międzynarodowych firm pod względem obsługi IT, księgowości, kontroli płatności oraz kosztów. Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska staje się europejskim centrum nowoczesnych usług Business Process Offshoring (BPO). Ich liczba przekracza już 40. Działa m.in. centrum operacji Citigroup w Olsztynie, firmy paliwowej Shell w Krakowie, Volvo we Wrocławiu, ABN AMRO w Warszawie, a także Bayer w Krakowie i centrum Carlsberga w Poznaniu.


Jednym z pierwszych takich centrów w Polsce było Europejskie Centrum Usługowe Philips w Łodzi, zatrudniające ponad 800 pracowników. Budowę jednostki księgowej w Dębicy planuje światowy producent opon samochodowych Goodyear. Ma ona obsługiwać 12 krajów europejskich.


GRUPA CREDIT SUISSE

Credit Suisse jest jedną z największych finansowych grup świata. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, private bankingu i zarządzaniu aktywami. Grupa działa w 50 krajach i zatrudnia około 45 tys. ludzi. W Polsce prowadzi działalność głównie w sektorze bankowości inwestycyjnej i usług asset management. Jest też partnerem banku PKO BP w towarzystwie funduszy inwestycyjnych PKO/Credit Suisse TFI.


Grzegorz Morawski

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK