| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Credit Suisse: centrum księgowe we Wrocławiu

Credit Suisse: centrum księgowe we Wrocławiu

Międzynarodowa grupa finansowa Credit Suisse zamierza otworzyć we Wrocławiu centrum usług księgowych i back-office'owych.


Credit Suisse, które w Polsce zajmuje się głównie zarządzaniem aktywami, czyli usługami typu asset management, wybrało Wrocław jako czwarte centrum usług back-office'owych na świecie.


- Rozpoczęcie działalności przewidziane jest w trzecim kwartale 2007 r., a planowane zatrudnienie wyniesie około 400 pracowników. Większość pracowników będzie pracowała w dziale operacyjnym, w późniejszym okresie oddział przejmie także inne funkcje - podał bank w komunikacie.


Podobne ośrodki Credit Suisse działają już w Singapurze, w Stanach Zjednoczonych oraz w Indiach.


Takie spółki zazwyczaj obsługują klientów międzynarodowych firm pod względem obsługi IT, księgowości, kontroli płatności oraz kosztów. Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska staje się europejskim centrum nowoczesnych usług Business Process Offshoring (BPO). Ich liczba przekracza już 40. Działa m.in. centrum operacji Citigroup w Olsztynie, firmy paliwowej Shell w Krakowie, Volvo we Wrocławiu, ABN AMRO w Warszawie, a także Bayer w Krakowie i centrum Carlsberga w Poznaniu.


Jednym z pierwszych takich centrów w Polsce było Europejskie Centrum Usługowe Philips w Łodzi, zatrudniające ponad 800 pracowników. Budowę jednostki księgowej w Dębicy planuje światowy producent opon samochodowych Goodyear. Ma ona obsługiwać 12 krajów europejskich.


GRUPA CREDIT SUISSE

Credit Suisse jest jedną z największych finansowych grup świata. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, private bankingu i zarządzaniu aktywami. Grupa działa w 50 krajach i zatrudnia około 45 tys. ludzi. W Polsce prowadzi działalność głównie w sektorze bankowości inwestycyjnej i usług asset management. Jest też partnerem banku PKO BP w towarzystwie funduszy inwestycyjnych PKO/Credit Suisse TFI.


Grzegorz Morawski

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK