| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Tajna rejestracja pojazdów kontroli skarbowej

Aktualizacja: 15.02.2007

Sejm rozpatrzył sprawozdanie Komisji Infrastruktury o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ma umożliwić kontroli skarbowej rejestrację samochodów wywiadu skarbowego na zasadach przewidzianych dla pojazdów wykorzystywanych do celów operacyjno-rozpoznawczych. »

Spółki nie wiedzą, jak księgować sprzedaż

Aktualizacja: 15.02.2007

Spółka może ująć w księgach przychody ze zbycia zapasu, jeżeli wraz z jego sprzedażą przekazuje kontrahentowi wszystkie ryzyka i korzyści związane z jego posiadaniem. »

Pełnomocnicy nie wiedzą, jak wnosić opłatę skarbową

Aktualizacja: 14.02.2007

Adwokaci i radcowie prawni mają problemy z opłatą skarbową od wystawionych pełnomocnictw. W praktyce podatnicy muszą płacić podatek, zanim jeszcze powstanie zobowiązanie podatkowe. Nie wiadomo, kiedy i jak płacić od pełnomocnictwa składanego na rozprawie lub przesłanego pocztą. »

Zwrot VAT na materiały budowlane

Aktualizacja: 14.02.2007

Nowelizacja ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 23 pod poz. 138. »

Wydatek musi mieć związek z działalnością

Aktualizacja: 14.02.2007

Jeśli wydatki poniesione na doradztwo prawne nie miały bezpośredniego związku z prowadzoną działalnością podatnika, nie można od nich odliczyć VAT naliczonego. »

Strony www będą kosztem firmy

Aktualizacja: 14.02.2007

Jeśli strona internetowa służy firmie do celów reklamowych, koszty jej projektu i wdrożenia stanowią koszt okresu, w którym strona została uruchomiona. »

Porady dla ubogich z VAT

Aktualizacja: 14.02.2007

Adwokaci nie chcą świadczyć usług prawnych dla ubogich. Przestali też ewidencjonować te usługi. To efekt absurdalnych przepisów o VAT. »

Nie każdy może liczyć na kredyt podatkowy

Aktualizacja: 14.02.2007

Nie wszyscy podatnicy mogą skorzystać z kredytu podatkowego, choć to atrakcyjny przywilej. Dzięki niemu podatnicy mogą przez pewien czas w ogóle nie płacić zaliczek. »

Mediacje z fiskusem są opłacalne

Aktualizacja: 14.02.2007

Postępowanie mediacyjne coraz częściej wykorzystywane jest w sprawach podatkowych. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Tak było w przypadku wrocławskiej spółki JTT Computer. »

Wspólne zeznanie trafi tylko do jednego urzędu

Aktualizacja: 14.02.2007

Małżonkowie posiadający różne miejsca zamieszkania mogą wypełnić PIT wspólnie. Swoje zeznanie podatkowe wyślą jednak tylko do jednego urzędu skarbowego. »

Przepis przejściowy odrzucony

Aktualizacja: 14.02.2007

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych negatywnie zaopiniowała senacką poprawkę do nowelizacji ustawy Prawo dewizowe. »

Na dokumentach potrzebne są adnotacje

Aktualizacja: 14.02.2007

Organy podatkowe potwierdzą zapłatę opłaty skarbowej oraz zwrot dowodu jej zapłaty. W tym celu dokonują odpowiedniej adnotacji na dokumencie. »

Tylko zgłoszenie w urzędzie chroni przed sankcją

Aktualizacja: 13.02.2007

Podatnik, który sam zgłosi w urzędzie skarbowym darowiznę sprzed lat, zapłaci podatek według starych zasad. Jeśli taka darowizna zostanie zgłoszona w trakcie kontroli, to trzeba będzie zapłacić 20-proc. podatek karny. Resort finansów jednak zapewnia, że nowych regulacji powinni obawiać się tylko nieuczciwi podatnicy. »

Urząd będzie porównywał wysokość akcyzy

Aktualizacja: 13.02.2007

Rozpatrując wniosek o nadpłatę akcyzy za auto sprowadzone z UE, organy podatkowe muszą rozstrzygnąć, czy była ona wyższa niż podatek od takiego pojazdu nabytego w kraju. »

Nastąpiła zmiana klasyfikacji

Aktualizacja: 13.02.2007

Niewykorzystane środki przekazuje się na wyodrębniony rachunek dochodów centralnego rachunku bieżącego budżetu państwa. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

M. Szulikowski i Partnerzy Kancelaria Prawna

tel./fax: +48 (22) 635 46 00

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »