| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Strony www będą kosztem firmy

Aktualizacja: 14.02.2007

Jeśli strona internetowa służy firmie do celów reklamowych, koszty jej projektu i wdrożenia stanowią koszt okresu, w którym strona została uruchomiona. »

Porady dla ubogich z VAT

Aktualizacja: 14.02.2007

Adwokaci nie chcą świadczyć usług prawnych dla ubogich. Przestali też ewidencjonować te usługi. To efekt absurdalnych przepisów o VAT. »

Nie każdy może liczyć na kredyt podatkowy

Aktualizacja: 14.02.2007

Nie wszyscy podatnicy mogą skorzystać z kredytu podatkowego, choć to atrakcyjny przywilej. Dzięki niemu podatnicy mogą przez pewien czas w ogóle nie płacić zaliczek. »

Mediacje z fiskusem są opłacalne

Aktualizacja: 14.02.2007

Postępowanie mediacyjne coraz częściej wykorzystywane jest w sprawach podatkowych. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Tak było w przypadku wrocławskiej spółki JTT Computer. »

Wspólne zeznanie trafi tylko do jednego urzędu

Aktualizacja: 14.02.2007

Małżonkowie posiadający różne miejsca zamieszkania mogą wypełnić PIT wspólnie. Swoje zeznanie podatkowe wyślą jednak tylko do jednego urzędu skarbowego. »

Przepis przejściowy odrzucony

Aktualizacja: 14.02.2007

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych negatywnie zaopiniowała senacką poprawkę do nowelizacji ustawy Prawo dewizowe. »

Na dokumentach potrzebne są adnotacje

Aktualizacja: 14.02.2007

Organy podatkowe potwierdzą zapłatę opłaty skarbowej oraz zwrot dowodu jej zapłaty. W tym celu dokonują odpowiedniej adnotacji na dokumencie. »

Tylko zgłoszenie w urzędzie chroni przed sankcją

Aktualizacja: 13.02.2007

Podatnik, który sam zgłosi w urzędzie skarbowym darowiznę sprzed lat, zapłaci podatek według starych zasad. Jeśli taka darowizna zostanie zgłoszona w trakcie kontroli, to trzeba będzie zapłacić 20-proc. podatek karny. Resort finansów jednak zapewnia, że nowych regulacji powinni obawiać się tylko nieuczciwi podatnicy. »

Urząd będzie porównywał wysokość akcyzy

Aktualizacja: 13.02.2007

Rozpatrując wniosek o nadpłatę akcyzy za auto sprowadzone z UE, organy podatkowe muszą rozstrzygnąć, czy była ona wyższa niż podatek od takiego pojazdu nabytego w kraju. »

Nastąpiła zmiana klasyfikacji

Aktualizacja: 13.02.2007

Niewykorzystane środki przekazuje się na wyodrębniony rachunek dochodów centralnego rachunku bieżącego budżetu państwa. »

Nowelizacja ustawy o VAT

Aktualizacja: 13.02.2007

Sejmowa podkomisja rozpocznie w środę prace nad nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług. Projekt ma na celu uproszczenie przepisów w zakresie VAT, a także zmniejszenie barier i ograniczeń formalnoprawnych wynikających z obecnych uregulowań. »

Można starać się o zwrot VAT

Aktualizacja: 13.02.2007

Ustanowienie użytkowania wieczystego przed 1 maja 2004 r. nie podlegało opodatkowaniu. Jeżeli gmina doliczyła VAT, to podatek ten był nienależny. Można więc starać się o jego odzyskanie. »

Sejm zajmie się zmianami w prawie dewizowym

Aktualizacja: 13.02.2007

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpatrzy dziś uchwałę Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy Prawo dewizowe oraz innych ustaw. »

W czwartek mija termin zapłaty podatku

Aktualizacja: 13.02.2007

15 lutego mija termin odprowadzenia podatku od nieruchomości przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. »

Limity znajdują się w nowelizacji

Aktualizacja: 13.02.2007

Aktualnych limitów dotyczących pracowniczych kosztów uzyskania przychodów nie należy szukać w zasadniczym tekście ustawy o PIT, lecz w ostatniej nowelizacji. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »