| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Będą nowe formularze

Aktualizacja: 17.07.2006

Resort finansów proponuje zmianę załącznika będącego wzorem wniosku o udzielenie pozwolenia na stosowanie procedury uproszczonej. »

Zmieni się rachunkowość budżetowa

Aktualizacja: 17.07.2006

Projekt nowego rozporządzenia w sprawie zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego opracowało Ministerstwo Finansów. »

E-deklaracje nieobowiązkowe

Aktualizacja: 17.07.2006

Duże firmy i organy administracji publicznej nie bedą musiały stosować elektronicznych deklaracji od 16 sierpnia. »

Zmiany w ustawie o VAT

Aktualizacja: 17.07.2006

Posłowie przegłosowali przygotowaną przez rząd nowelizację ustawy o VAT, która zakłada dodanie do niej przepisów unijnego rozporządzenia Rady UE. »

Warto odłożyć zakup biura lub sklepu

Aktualizacja: 17.07.2006

Po nowym roku podatnicy prowadzący działalność gospodarczą lub osiągający przychody z najmu będą mogli stosować nawet 10-proc. stawkę przy rocznej amortyzacji budynków i lokali niemieszkalnych. »

Dopłaty bez podatku

Aktualizacja: 14.07.2006

Dopłaty do oprocentowania kredytów preferencyjnych będą zwolnione z PIT - przewiduje rządowy projekt ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. »

Zaniżenie czynszu nie oznacza, że świadczenie jest częściowo nieodpłatne

Aktualizacja: 14.07.2006

Wzrost cen najmu przy braku podwyżki czynszu za lokal wykorzystywany w działalności gospodarczej nie oznacza, że świadczenie jest częściowo nieodpłatne - stwierdził NSA. »

Nadal można składać wnioski o zwrot budowlanego VAT

Aktualizacja: 14.07.2006

Nie wszyscy inwestorzy, którzy do 30 czerwca nie złożyli wniosku o zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych, stracili szansę na odzyskanie pieniędzy od fiskusa. »

Terminy zapłaty podatku

Aktualizacja: 14.07.2006

17 lipca (termin ustawowy przypada 15, tj. w sobotę) mija termin odprowadzenia podatku od nieruchomości i podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. »

Od 16 sierpnia nowe przepisy

Aktualizacja: 14.07.2006

Ministerstwo Finansów przygotowało dwa nowe projekty rozporządzeń dotyczących opłaty skarbowej i podatku od czynności cywilnoprawnych. Mają zacząć obowiązywać od 16 sierpnia. »

Debata o zmianach VAT

Aktualizacja: 13.07.2006

Sejm wysłuchał wczoraj sprawozdania Komisji Finansów Publicznych, która opowiedziała się za przyjęciem rządowego projektu nowelizacji do ustawy o VAT przewidującego wprowadzenie kilku przepisów unijnego Rozporządzenia Rady UE. »

W sejmie o e-deklaracjach

Aktualizacja: 13.07.2006

Sejm przyjął wczoraj sprawozdanie sejmowej Komisji Finansów Publicznych z prac nad rządowym projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Pominięcie zapisów księgowych

Aktualizacja: 13.07.2006

Księgi podatkowe prowadzone rzetelnie i w sposób niewadliwy stanowią dowód tego, co wynika z zawartych w nich zapisów. »

Przekąska nie obniża VAT

Aktualizacja: 13.07.2006

W części restauracji i pubów do zamówionego piwa dołączony jest poczęstunek, np. orzeszki, paluszki czy ciastka. Coraz częściej zdarza się, że klient otrzymując paragon z kasy fiskalnej, płaci nie tylko za piwo, ale także za przekąskę, której cena znacznie przekracza cenę alkoholu. »

Fiskus może wspierać inwestycje

Aktualizacja: 13.07.2006

Od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną na wspieranie nowych inwestycji. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »