| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Można odzyskać akcyzę na kosmetyki

Aktualizacja: 29.11.2006

Urzędy celne odmawiają zwrotu akcyzy podatnikom sprzedającym wyroby akcyzowe kontrahentom z UE, którzy odebrali towar własnym środkiem transportu. »

Podatki: Lekka podwyżka zamiast obniżki

Aktualizacja: 29.11.2006

Wiemy już, jak będziemy się rozliczać z fiskusem w 2007 r. Prezydent podpisał nowelizacje kilku ustaw podatkowych. »

Wspólna podstawa CIT w Unii

Aktualizacja: 29.11.2006

Komisarz UE do spraw podatkowych Laszlo Kovacs podczas spotkania ECOFIN zapowiedział wprowadzenie w ciągu pięciu lat nowych, wspólnych zasad obliczania podstawy opodatkowania spółek prowadzących działalność transgraniczną. »

Resort nie będzie organizował egzaminów

Aktualizacja: 29.11.2006

Ministerstwo Finansów wycofało się z ograniczenia liczby jednostek zobowiązanych do tworzenia komórek audytu wewnętrznego. »

Rodziców może skontrolować urząd

Aktualizacja: 29.11.2006

Podatnicy korzystający z ulgi rodzinnej nie będą musieli dokumentować liczby wychowywanych dzieci. Jednak organ podatkowy może sprawdzić, czy przysługuje im ulga w zadeklarowanej wysokości. »

Podatnik określi, kiedy wykonano część usługi

Aktualizacja: 29.11.2006

Nowelizacja ustawy o VAT zmieni moment powstania obowiązku podatkowego. Konieczność zapłaty podatku powstanie już po częściowym wykonaniu usługi. Jeśli podatnik dobrze przygotuje umowę, nie będzie miał problemów z fiskusem »

Biegły zażąda dowodów

Aktualizacja: 28.11.2006

Ponieważ w sprawozdaniach finansowych pojawia się coraz więcej wartości szacunkowych, biegli rewidenci mogą żądać dokumentów uzasadniających te wartości. »

Spółka musi pobrać zaliczkę

Aktualizacja: 28.11.2006

Jeśli polska spółka płaci za zlecone firmie zagranicznej usługi doradcze lub prawne, musi od wypłacanych kwot pobrać zaliczkę na podatek dochodowy. Obowiązku tego nie mają spółki posiadające certyfikat rezydencji. »

Audyt wewnętrzny

Aktualizacja: 28.11.2006

Ministerstwo Finansów przedstawiło nowy projekt autopoprawki do rządowego projektu ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw z 24 listopada. »

Płatnik pobiera zaliczki od napiwków

Aktualizacja: 28.11.2006

Na kasynie jako płatniku ciąży obowiązek naliczania i odprowadzania zaliczek na podatek od napiwków zostawianych przez graczy dla pracowników kasyna. »

Dotacje będą w budżecie

Aktualizacja: 28.11.2006

Od 2007 roku rząd może mieć problemy z przekazywaniem środków unijnych. Zmiany w ustawie o finansach publicznych nie wpłyną na przyszłoroczny budżet państwa. Posłowie Komisji Finansów Publicznych zapewniają, że nowelizacja będzie na czas. »

Wyższą stawkę zapłacimy po przekroczeniu limitu

Aktualizacja: 28.11.2006

Przyjęcie definicji budownictwa społecznego w kształcie zaproponowanym przez resort finansów spowoduje, że duże domy i mieszkania będą opodatkowane dwoma stawkami VAT. »

Nowelizacje PIT i CIT podpisane

Aktualizacja: 28.11.2006

Prezydent podpisał nowelizacje ustaw regulujących podatki dochodowe PIT i CIT oraz ustawę o zmianie Ordynacji podatkowej. »

Podstawą do rozliczeń są zapisy w księdze

Aktualizacja: 27.11.2006

Osoby, które osiągają dochody z działalności gospodarczej, mogą być opodatkowane na zasadach ogólnych na podstawie prowadzonej podatkowej księgi przychodów i rozchodów. »

Rozliczenie ulgi na wynajem nie musi uwzględniać wszystkich współwłaścicieli

Aktualizacja: 27.11.2006

Przy ustalaniu proporcji odliczania ulgi na wynajem pod uwagę należało brać tylko podatników, którzy spełniali warunki do skorzystania z odliczenia. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK