| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Samoobrona chce kwoty wolnej

Aktualizacja: 18.09.2006

Na wtorek zapowiedziano głosowanie w sejmowej Komisji Finansów Publicznych poselskich poprawek do projektu zmian ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz rządowej autopoprawki. »

Zmiany podporządkowane budżetowi

Aktualizacja: 18.09.2006

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych oceniła projekt rządowy i kilka poselskich dotyczących zmian w ustawie o PIT. »

Mediacje z fiskusem

Aktualizacja: 18.09.2006

Mediacje przed sądami administracyjnymi dotyczą przede wszystkim sporów z zakresu podatków. Z możliwości ugodowego postępowania korzystają zarówno podatnicy, jak i urzędnicy. Dzięki skutecznej mediacji można zaoszczędzić czas i pieniądze, zachowując prawo do sądu. »

Łatwiej identyfikować leasing

Aktualizacja: 18.09.2006

Firmy, które mają wątpliwości, czy zawierane umowy dotyczą leasingu, mogą skorzystać z interpretacji wydanej przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. »

Odprawy za zwolnienie z pracy nie można traktować jak odszkodowania

Aktualizacja: 18.09.2006

Pracownik, który odchodzi z pracy na podstawie układu zbiorowego i otrzymuje za to odprawę, musi zapłacić podatek. Odprawy nie można bowiem traktować jak odszkodowania. »

Trwa runda eliminacyjna

Aktualizacja: 15.09.2006

Od dziś do 26 października będą trwały eliminacje do półfinału konkursu Księgowy Roku. Spośród uczestników wyłonionych zostanie pięćdziesięciu najlepszych, którzy będą walczyć o miejsce w finale. »

Zła ulga na złe długi

Aktualizacja: 15.09.2006

Od ponad roku obowiązuje ulga na złe długi. Okazuje się, że nie ułatwiaja ona prowadzenia działalności. Naprawie przepisów mogą pomóc wzory brytyjskie. »

W 2007 r. podatnicy stracą

Aktualizacja: 15.09.2006

Zdaniem Platformy Obywatelskiej na reformie systemu podatkowego przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość przeciętny Polak straci kilkadziesiąt złotych. »

Nowelizacja UKS

Aktualizacja: 15.09.2006

Senat zajmował się nowelizacją ustawy o kontroli skarbowej. Przewiduje ona m.in. wprowadzenie przepisu umożliwiającego podatnikom korygowanie deklaracji podatkowych po otrzymaniu protokołu kontroli. »

Jest podatek od pensji z unijnych pieniędzy

Aktualizacja: 15.09.2006

Resort finansów twierdzi, że środki pomocowe z Unii Europejskiej są opodatkowane. Firmy i pracownicy realizujący projekty nie korzystają ze zwolnień w podatku dochodowym. Podatników czekają kontrole i konieczność zapłaty zaległych podatków. »

Nie każdy środek jest publiczny

Aktualizacja: 15.09.2006

Środki z dotacji przekazane na zewnątrz sektora finansów publicznych nie są środkami publicznymi - orzekła Główna Komisja Orzekająca. »

Sejm chce zwolnienia przy sprzedaży mieszkań

Aktualizacja: 15.09.2006

Posłowie chcą, by 19-proc. podatek od dochodu ze zbycia nieruchomości nie obejmował podatników, którzy sprzedają jedyne swoje mieszkanie. »

Wycofanie czasowe pojazdu bez podatku

Aktualizacja: 14.09.2006

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu jest traktowane na równi z wyrejestrowaniem. Oznacza to wyłączenie z opodatkowania podatkiem od środków transportu. »

Trzeba ujawnić swój majątek

Aktualizacja: 14.09.2006

Przeprowadzający kontrolę pracownicy administracji skarbowej mogą zwrócić się do kontrolowanego podatnika o złożenie oświadczenia o stanie majątkowym. »

Zarządzający odpowiada za rozliczenia

Aktualizacja: 14.09.2006

Za prowadzenie rozliczeń księgowych we wspólnocie mieszkaniowej odpowiada organ zarządzający. Wspólnoty mieszkaniowe muszą prowadzić ewidencje poniesionych kosztów i wniesionych wpłat na ich pokrycie. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Beata Przybyła

Prowadzę biuro rachunkowe od 18 lat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »