| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Odpis na ZFŚS w 2016 roku bez zmian

Odpis na ZFŚS w 2016 roku bez zmian

W 2016 r. wysokość odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych jest taka sama jak w zeszłym roku. Odpis podstawowy na pracownika zatrudnionego w normalnych warunkach w pełnym wymiarze czasu pracy wynosi 1093,93 zł.

W 2016 r. wysokość odpisu na zakładowy fundusz socjalny nie zmieniła się. Pozostaje w takiej samej kwocie, jaka obowiązywała w ciągu ostatnich 5 lat.

Od 2011 r. podstawa naliczania odpisu nie zmieniła się i wynosi 2917,14 zł. Tyle wynosiło przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej w drugim półroczu 2010 r.

Pracodawcy, którzy tworzą ZFŚS, w 2016 r. powinni dokonać na pracownika odpisu podstawowego na fundusz w wysokości 37,5% tej kwoty.

Monitor prawa pracy i ubezpieczeń

O zamrożeniu na kolejny rok wysokości odpisu na ZFŚS przesądza art. 5e ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Został on dodany przez art. 19 ustawy z 16 grudnia 2015 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2016.

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "W 2016 r. nie zmieniła się wysokość odpisu na ZFŚS i świadczenie urlopowe" >>

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK