| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Wrześniowe i październikowe egzaminy na certyfikat jeszcze na starych zasadach

Wrześniowe i październikowe egzaminy na certyfikat jeszcze na starych zasadach

Do 30 września muszą złożyć dokumenty osoby, które chcą zdawać egzamin na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych jeszcze w tym roku.

Harmonogram egzaminów na certyfikat księgowy opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Finansów przewiduje w tym roku jeszcze dwa terminy, w których kandydaci mogą zweryfikować swoje umiejętności. Są to 26 - 27 września i 3 - 4 października. W każdym dniu w egzaminie udział może wziąć maksymalnie 90 osób. Decyduje kolejność wpływu podań.

Nowelizacja ustawy o rachunkowości z 18 marca 2008 r. (Dz.U. nr 63, poz. 393) daje możliwość podejścia do egzaminu większej ilości osób. Zgodnie z nowymi przepisami osoby, które złożą wnioski o zakwalifikowanie do egzaminu do 30 września 2008 r., będą kwalifikowane i przystąpią do niego na podstawie rozporządzenia ministra finansów z 18 lipca 2002 r. w sprawie uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (Dz.U. nr 120, poz. 1022 z późn. zm.), czyli na starych zasadach.

Resort przyznaje, że przepis ten pośrednio nakłada na ministra obowiązek wyznaczenia takiej liczby egzaminów, aby każda osoba, która złoży wniosek w wymaganym terminie, mogła do niego przystąpić na dotychczasowych zasadach. Ministerstwo pracuje nad nowym rozporządzeniem, które wejdzie w życie 1 stycznia 2009 r. Będzie ono zawierało nowe zasady przeprowadzania egzaminów.

Więcej: www.mf.gov.pl

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
JPK_VAT 2018 – Instrukcja wdrożenia49.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

R. Olszewski, J. Tokarski i Wspólnicy

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK