reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Ceny transferowe > Tarcza antykryzysowa - ułatwienia dotyczące cen transferowych

Tarcza antykryzysowa - ułatwienia dotyczące cen transferowych

W ramach przygotowanej przez rząd tarczy antykryzysowej znalazły się ułatwienia dla przedsiębiorców w obszarze cen transferowych. Dotyczą one m.in. terminów związanych z dokumentacją cen transferowych.

Jak poinformowało ministerstwo Finansów, w ramach ułatwień wprowadzono przedłużenie niektórych terminów związanych z dokumentacją cen transferowych i informacją o cenach transferowych (TPR).

W ramach ułatwień dla przedsiębiorców w obszarze cen transferowych wprowadzono następujące rozwiązania:

- Przedłużenie do 30 września 2020 r. terminu na złożenie informacji o cenach transferowych (TPR) dla podmiotów, których roku podatkowy rozpoczął się po 31 grudnia 2018 r., a zakończył przed dniem 31 grudnia 2019 r. Więcej informacji dostępnych w artykule: Przedłużony termin złożenia informacji o cenach transferowych.

- Przedłużenie do 30 września 2020 r. terminu na złożenie oświadczenia o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych, w przypadku podmiotów, których rok obrotowy lub podatkowy rozpoczął się po 31 grudnia 2018 r., a zakończył przed dniem 31 grudnia 2019 r.

- Przedłużenie do 31 grudnia 2020 r. terminu na dołączenie grupowej dokumentacji cen transferowych do dokumentacji lokalnej w przypadku podmiotów których rok obrotowy rozpoczął się po 31 grudnia 2018 r., a zakończył przed dniem 31 grudnia 2019 r. Więcej informacji dostępnych na stronie gov.pl w artykule: Ustawa uzupełniająca pakiet tarczy antykryzysowej z podpisem prezydenta.

[RAPORT] KORONAWIRUS – podatki, prawo pracy, biznes

Polecamy: Tarcza antykryzysowa – Podatki i prawo gospodarcze. Pakiet 5 ebooków

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama