reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > PIT > PIT > Rozliczenia PIT-ów > Logowania do e-Urzędu Skarbowego przez aplikację mObywatel

Logowania do e-Urzędu Skarbowego przez aplikację mObywatel

Logowanie mObywatelem do e-Urzędu Skarbowego. Aplikacja mObywatel, obok login.gov.pl i danych podatkowych, to jedna z metod logowania do e-Urzędu Skarbowego, która została uruchomiona 15 lutego 2021 r.

mObywatel w instytucjach

Ministerstwo Finansów poinformowało o możliwości logowania do e-Urzędu Skarbowego przez aplikację mObywatel. mObywatel to aplikacja, która zapewnia pełny dostęp do wszystkich usług w e-Urzędzie Skarbowym. Resort finansów jako jeden z pierwszych umożliwia korzystanie z aplikacji w ramach usługi „mObywatel w instytucjach".

Aplikacja mObywatel to jedna z 3 metod logowania e-Urzędu Skarbowego. Podobnie jak login.gov.pl (czyli profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczna) umożliwia pełny dostęp do wszystkich usług e-Urzędu Skarbowego, takich jak Twój e-PIT, e-mikrofirma, dokumenty i płatności. Trzecia forma logowania, czyli dane podatkowe, daje podatnikom dostęp do usługi Twój e-PIT i swoich danych.

Logowanie mObywatelem do e-Urzędu Skarbowego

Aby zalogować się do e-Urzędu Skarbowego przy pomocy aplikacji mObywatel, aktywuj ją za pomocą profilu zaufanego. Następnie zeskanuj kod QR aplikacją mObywatel.

Aby zeskanować kod QR:

- zaloguj się do aplikacji mObywatel

- wybierz mTożsamość

- z dolnego menu wybierz ,,Przekaż”

- skorzystaj z opcji ,,Przekaż do instytucji”

O aplikacji mObywatel

Aplikacja mObywatel to cyfrowy portfel na usługi i dokumenty e-administracji. Jej wydawcą jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Logowanie do e-Urzędu Skarbowego dla użytkowników aplikacji jest realizowane dzięki usłudze „mObywatel w instytucjach”. e-Urząd jest aktualnie drugim serwisem w Polsce, który korzysta z tej usługi.

W aplikacji dostępne są m.in.: mTożsamość, czyli dokument zawierający dane z Rejestru Dowodów Osobistych i Rejestru PESEL, mPrawo jazdy, podgląd punktów karnych, mLegitymacja szkolna i mLegitymacja studencka. mObywatel pozwala również np. na realizację eRecept bez podawania PESEL i kodu PIN w aptece.

Obecnie mObywatel jest zainstalowany na blisko 2,2 mln smartfonów. Aplikacja jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Ministerstwo Finansów

Zdjęcia

Logowania do e-Urzędu Skarbowego przez aplikację mObywatel
Logowania do e-Urzędu Skarbowego przez aplikację mObywatel

PIT, CIT, ryczałt 2021. Podatki część 139.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama